[B]Problemy związane z bi-xenonami i kontrolką AFL

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
MaciekP

#46 Post autor: MaciekP »

Marrybus,
kontrolka nie miga lecz świeci się ciągle do momentu ustawienia się reflektorów (widać to ustawianie na ścianie garażu :)) ale tylko podczas ustawiania się reflektorów po ich automatycznym włączeniu wraz z zapłonem (opcja ustawiona OP-Comem). Gdy je wyłączę i następnie po chwili włączę to kontrolka się nie świeci. Nie zapala się ona także wtedy gdy na postoju, przy włączonych światłach, ktos z tylnego rzedu siedzeń wysiada/wsiada chociaż wtedy na ścianie także wyraźnie widać korektę położenia żarników.
Być może masz tak samo i nie zwróciłeś uwagi na kontrolkę AFL gasnącą razem z innymi po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 stacyjki? Ja świecenie owej kontrolki odbieram jako sprawdzenie poprawności działania układu, analogicznie np. do zapalającej się po przekręceniu kluczyka kontrolki ESP czy czujników parkowania.
Dla pewności dziś wieczorem sprawdzę jak to jest z tą kontrolką po zmianie ustawienia świateł na ruch lewostronny.

Lorry,
Dzięki za Zn - dzięki temu nie wpadne w panikę gdy reflektory nagle zgasną na wybojach (nie mam wcale na myśli doznań ekstremalnych w stylu np. przejazdu dawno nie remontowaną drogą z Ustrzyk Grn. do Wołosatego :D).

marrybus

#47 Post autor: marrybus »

tez posprawdzam/potestuje jeszcze dzis

Przemcio

#48 Post autor: Przemcio »

Lorry pisze: wytłukłem je nieco i wyskoczyły błędy plus zdechły na chwilę.
Ciekawe :mysli: nie miałem takiego przypadku a przejechałem przez parę "dziurawych kilomertów" :>

kubik_CDTi

#49 Post autor: kubik_CDTi »

Lorry ma sportowe zawieszenie a to ma wpływ.
Osobiście nie miałem takiej sytuacji.

marrybus

#50 Post autor: marrybus »

Maciek,
sprawdzałem dziś i wogóle mi się nie świeci ta kontrolka - nawet przy przekręceniu kluczyka w zapłonie - razem z innymi testowymi - lampy jednak się podnoszą.

Jednak: Wczoraj dotarł do mnie OP-COM i mam 2 blędy w AFL - 2 miesace temu przy zakupowym sprawdzaniu auta w ASO niebyło żadnych błędów. Zdaje się że to o jakąś kalibracje chodzi - tylko niewiem jak ją zrobić

B1001 - <Nieznany kod błędu>
(42) - Obecny

B1001 - <Nieznany kod błędu>
(46) - Obecny

Przemcio

#51 Post autor: Przemcio »

Zobacz może trzeba skalibrować jak TU :mysli:

marrybus

#52 Post autor: marrybus »

Witam,
nabyłem ostatnio op-com'a. Po podłączniu okazało się ze znalazł 2 błędy związane z AFL. 2 miesace temu przy zakupowym sprawdzaniu auta w ASO niebyło żadnych błędów.
Próbowałem kasować te błędy - ale wracają. Xseony wydają się działać normalnie - widać że się podnoszą po zapaleniu silnika. Na forum Vectry znalazłem że B1001 to Brak kalibracji Ukladu Kontroli Elektronicznej (ECU), ale nie moge znaleźć możliwości ich kalibracji. Czy op-com'em mozna taką kalibracje wykonać? A może problem leży gdzie indziej?


Identyfikator: 0x0310
Nazwa systemu: AFL_A3370
Numer części:13153357
Numer wersji oprogramowania: 1037373470
Data produkcji: 20081013
Software Freeze Date: 19.05.2006
Code Index and version: 000 00


Łączna ilość kodów: 2

B1001 - <Nieznany kod błędu>
(42) - Obecny

B1001 - <Nieznany kod błędu>
(46) - Obecny

marrybus

#53 Post autor: marrybus »

dzięki Przemcio - rano przetestuje

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#54 Post autor: Harry200 »

Włącz w OP COM sprawdzanie systemu AFL-potem "Testy" i w przedostatniej zakładce jest pozycja "Kalibracja świateł"-włącz aktywuj i około po 2-3 minutach powinno być ok..

MaciekP

#55 Post autor: MaciekP »

Wczoraj wieczorem sprawdzilem i ja - jest tak jak wcześniej opisałem.
marrybus pisze: ...lampy jednak się podnoszą.
moja Zośka po włączeniu reflektorów nie tylko podnosi oczka ale także robi nimi coś w rodzaju chwilowego rozbieżnego zeza, tzn. snopy świateł rozjeżdżają się w przeciwnych kierunkach po czym ustawiają się we właściwej pozycji.

Op-Coma jeszcze nie mam. Zapewne dwutygodniowa narodowe wielkanoncno-majówkowe świętowanie obchodzone zapewne także i przez pocztowców nie przyspieszy dostarczenia zamówionego interfejsika :/

tradelux

#56 Post autor: tradelux »

Miałem kilka Zafir przed liftingiem z bi-xenonem i wszystkie zachowywały się jak ta Maćka. Po włączeniu zapłonu na kilka sekund zapala się ikonka od poziomowania świateł i gaśnie po ok. 4-5s.

Przemcio

#57 Post autor: Przemcio »

Macieju to nie masz się czym przejmować , moje również tak się kalibrują. Śmiesznie to wygląda :mrgreen: A kontrolka gaśnie ze wszystkimi po włączeniu silnika. ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#58 Post autor: Lorry »

One się tak kalibrują po to by sprawdzić czy wszystko bangla jak należy, inteligentne te ślepia :mrgreen:

tradelux

#59 Post autor: tradelux »

Tak się mają kalibrować ksenony - nie tylko w Zafirze, a nawet i nie tylko w Oplu ;)

marrybus

#60 Post autor: marrybus »

Chciałbym zrobić tą kalibracje świateł - ale nie widze tej opcji w opcomie.

Diagnostyka->rok->model->nadwozie->ahl/afl
Tu mam opcje: kody błędów, bloki pomiarowe i testy el. wykonawczych.
Jak wchodze w te testy to mam:
test swiateł drogowych i test dynam światła jazdy po łuku.
W obu testach jak wejde to mam stan testu nieaktywny - i moge sobie wybrac kilka wartości mierzonych. Nie widzie nigdzie opcji kalibracji świateł.

Możecie podpowiedzieć dokładnie w którym miejscu jest ta kalibracja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”