[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
gosia

#46 Post autor: gosia »

Że tak spytam...jeśli mam w oknie HEATER ..code 005 wer.3..to znaczy,że mam aktywne te wszystkie czujniki :?: bo też mnie jakoś o niczym nie ostrzega :evil:

kicaj

#47 Post autor: kicaj »

gosia, a jak ci sie spalila zarowka to cos informowal?

ja mam CD70 navi i ten sam kod 005 ver 3 i mi wyswietla informacje...

gosia

#48 Post autor: gosia »

kicaj pisze:gosia, a jak ci sie spalila zarowka to cos informowal?
Właśnie o ile sobie dobrze przypominam...to wtedy zapaliło się autko z kluczykiem i chodziło o żarówkę...którą wymieniłam i ok... tylko jak pisze DD jego o żarówce nie ostrzega a o oleju tak...i tego nie pojmuję... bo ja mam ten wyciek oleju i zrobiłam już pewno z 1000km na tym wycieku i nic mnie nie ostrzega ,żeby go było mało, non stop sprawdzam na bagnecie i też jest tak jak należy...i trochę mnie to zastanawia ... czujniki obydwa mam nowe,więc dlaczego tak jest :?:
Przepraszam ...bo może to oczywiste, ale mam mały mętlik :roll:

kicaj

#49 Post autor: kicaj »

hmm
mnie podaje komunikaty na wyswietlaczu (GID) - graficznie i tekstowo. z olejem nie wiem bo nie mialem problemu ale z zarowkami tak. zadna kontrolka sie nie zapalala
moze to trzeba jakos aktywowac...
z olejem to mi obilo ze musialoby byc duzo ponizej min zeby sie zapalil, ale moge sie mylic...

Anony Mous

#50 Post autor: Anony Mous »

NIE, TRZEBA WGRAĆ NA NOWO jeśli nie pokazuje komunikatów mimo że kod sie wyświetla ja miałem tak samo ale przed awarią pokazywało mi komunikaty u mnie tez pokazuje graficznie i tekstowo wyświetlacz kolorowy (CID) niski stan płynu do spryskiwaczy, niski poziom płynu chłodzącego, przepaloną żarówkę przód i tył lewa i prawa strona na razie tyle pokazało, najlepiej wypiąć wtyczkę od tylnych lamp i wtedy pokaże.

kicaj

#51 Post autor: kicaj »

marian329, sam kod? a gdzie sie to wpisuje? ktory modul, ktora opcja?

Anony Mous

#52 Post autor: Anony Mous »

robił mi to mechanik te-chem i wprowadzał sam kod ale co i jak to :mrgreen:

DD

#53 Post autor: DD »

gosia - pisałem, że o niskim poziomie oleju ostrzegła mnie kontrolka na obrotomierzu, a komp nie ostrzegł.

gosia

#54 Post autor: gosia »

DD pisze:gosia - pisałem, że o niskim poziomie oleju ostrzegła mnie kontrolka na obrotomierzu, a komp nie ostrzegł.
Luz... ;) Ja dzięki uprzejmości i życzliwości kolegi marian329....jeszcze raz wilekie dzięki za wyrozumiałość :roll: ...już wiem,że muszę wgrać na nowo..a jakby na potwierdzenie tego ..właśnie dzisiaj kumpel pożyczył Zośkę i zauważył,że jest do wymiany-żarówka...ja niestety nie dostrzegłam... :shock: między innymi dlatego ostrzeżenie by się przydało... ;)

DD

#55 Post autor: DD »

gosia - czy będziesz wgrywać kod na nowo? Jeśli tak przyjrzyj się jak to jest robione, bo ja też chyba będę musiał to zrobić.

gosia

#56 Post autor: gosia »

DD pisze:gosia - czy będziesz wgrywać kod na nowo? Jeśli tak przyjrzyj się jak to jest robione, bo ja też chyba będę musiał to zrobić.
Tak....i jak tylko coś dojrzę... choć z tym może być ciężko... :/ na pewno Tobie przekażę... ;)

DD...tylko Op-com-em tego podobno nie da rady...trzeba TEchem :/
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 15:38 przez gosia, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#57 Post autor: kicaj »

gosia, to jak bedziesz wiedziala to ja sie tez z checia dowiem...

grabarz11

#58 Post autor: grabarz11 »

Mam pytanie, bo kupiłem Zafire z 2005r typ B i nie wiem czy w jej komputerze można mierzyć spalanie paliwa, ciśnienie w oponach itd. Na każdej instrukcji opla od 2005 w góre na rysunku i w opisie jest to opisane ale czy napewno?

PS: Opel Zafira (B) 1.9cm3; 100kM; disel ! Produkcja - listopad 2005r.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#59 Post autor: miałczyk76 »

grabarz11 pisze:Mam pytanie, bo kupiłem Zafire z 2005r typ B i nie wiem czy w jej komputerze można mierzyć spalanie paliwa, ciśnienie w oponach itd. Na każdej instrukcji opla od 2005 w góre na rysunku i w opisie jest to opisane ale czy napewno?

PS: Opel Zafira (B) 1.9cm3; 100kM; disel ! Produkcja - listopad 2005r.
wrzuć foto wyświetlacza bo nikt tu nie jest wróżką :P

grabarz11

#60 Post autor: grabarz11 »

http://zapodaj.net/4cc06cf16ec2.jpg.html
Prosze bardzo :)

http://zapodaj.net/9fd806637c39.jpg.html
A to zdjęcie z neta sciągniete ale ten sam komputer !
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 20:09 przez grabarz11, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”