[B]Błędy: P1614; P1616; P0621 i P0070

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#46 Post autor: stapaw »

Belfer pisze:P1616 - CIM (Moduł kolumny kierowniczej) - błędny identyfikator środowiska

Witam, w/w błąd podlega akcji serwisowej, moja Zoska ją zaliczyła, dzwonić do Opla lub GM Warszawa i podać VIN, pozdrawiam
Po akcji serwisowej,błąd i tak powraca czasami.Pozdrawiam

taurus

#47 Post autor: taurus »

Witam

Łapię się na obydwie akcje - CIM i chłodnica - także w sobotę o 10.30 melduje się u Hallera na Osowie.

Przy okazji mam pytanie - czy oni przy okazji aktualizują oprogramowanie - silnika czy też innych podzespołów??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#48 Post autor: MieHor »

Przy okazji jak im zlecisz tę usługę, to pewnie tak, ale skasują za nią wg swojego cennika

taurus

#49 Post autor: taurus »

Rozumiem.

Dziękuję za informację.

MieHor, przy okazji - możesz poczytać o moich przygodach z wypalaniem ;)

Pozdrawiam

mietowy

#50 Post autor: mietowy »

jak w morde strzelil-wczesniej pisalem o problemie z bledem p1614,a wczoraj robiac servis podpialem Zoske pod kompa no i rownolegle z p1614 idzie p1616. Czy ktos mi powie wiecej cos na temat akcjii servisowych opla?? Czy to akcja ogolno-europejska???

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#51 Post autor: MieHor »

mietowy, na temat akcji serwisowych poczytaj tutaj http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6807 oraz http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3395
zadzwoń do wybranego ASO - podaj nr VIN i otrzymasz odpowiedź czy Twoja ZB łapie sie na którąś z wymienionych akcji

pabloos

#52 Post autor: pabloos »

Witam serdecznie proszę o pomoc podjechałem pod dom zgasiłem auto i już nie odpalił wyświetlił mi kody P1614-50 niewłaściwy kluczyk z transponderem
P1616-00 CIM(moduł kolumny kierowniczej)-błędny identyfikator środowiska

proszę o pomoc co robic

Awatar użytkownika
Daniel243
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 10:18
Imię: Daniel
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#53 Post autor: Daniel243 »

Sprubój odpiąć akumulator gdzieś na pół godziny, może pomoże ? mnie niedawno też wyświetliły się te błędy ale auto opalało a jestem po akcji serwisowej już pół roku. Powodzenia ;)

konik

#54 Post autor: konik »

Witam. Mam na imię Michał jestem z Krakowa. Jest to mój pierwszy post na tym forum.
W mojej Zafirze pojawił się problem z odpalaniem tzn. przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje. Po wyciągnięciu kluczyka auto odpala normalnie. Wyskoczyły błędy 1614 i 1616. Zdążyłem się już zorientować na forum że to problem z immobilizerem i kluczykiem.
Czy mógłby ktoś zebrać w kupę od czego zacząć aby rozwiać ten problem. Czy zrobić update softa do CIM czy coś tam polutować czy od razu wymienić tego CIMa?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#55 Post autor: Flora »

Zacznij od wyjęcia CIMa i poprawienia połączenia styków z płytką przez ich przylutowanie (jeżeli są jedynie wbite). Zmiana softu raczej Ci nie pomoże.

konik

#56 Post autor: konik »

Dziękuję za odpowiedź

k@niu

#57 Post autor: k@niu »

Cze
Zacznij od wyczyszczenia stacyjki, środkiem w sprayu mi pomogło.

Leon159
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:26
Imię: Tomasz
Auto: Opel zafira B 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#58 Post autor: Leon159 »

Witam, Czy ktoś może coś doradzić? Zafira ciągle się blokuje, nie chce wchodzić na obroty. Raz na jakiś czas od odpalenia można przejechać normalnie(ma moc wchodzi pięknie na obroty) jakieś 100-200 metrów do momentu kiedy trzeba się zatrzymać. Ponowne ruszenie skutkuje tym że z dużym oporem dochodzi do 2tys obrotów i więcej nie idzie. Trzeba zgasić silnik, wyjąć kluczyk i odczekać kilkanaście sekund. Po tym zabiegu znowu można przejechać z 200 metrów i sytuacja się powtarza. Był podpinany pod komputer i nie wykazał żadnych błędów poza immo. Błędy jakie pokazuje po wydeptaniu to p1614 i p1616.

Leon159
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2018, 14:26
Imię: Tomasz
Auto: Opel zafira B 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#59 Post autor: Leon159 »

Rozkładam ręce. Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś namiary na dobrego elektryka w okolicy Katowic? Może znajdzie coś po elektronice dlaczego go odcina. Poza wyżej wymienionymi błędami nie wyświetla żadnych innych błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”