Alarm fabryczny a REC czyli tylna skrzynka bezpieczników BSI

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#61 Post autor: Flora »

MARK-62 pisze:Witam może ktoś wie do kąt idą przewody od czujek i czy taką wiązkę idzie kupić?
Myślałem że mam okablowanie od czujek ale się myliłem i teraz nie wiem jak to podłączyć.
Może ktoś pomoże? :(
Przewody idą z RECa do złącza nad przednim zestawem lamp podsufitki, a są wplecione w główną wiązkę. Z pewnością idzie to kupić, ale do wymiany trzeba wypatroszyć pół samochodu. Lepiej dosztukować przewody, które są zdaje się cztery - dwa na zasilanie, jeden sterujący podświetleniem i jeden do komunikacji. Nie mam teraz dostępu do schematu, ale wydaje mi się, że tylko przewód komunikacyjny trzeba ciągnąć do RECa, a pozostałe można wpiąć znacznie bliżej.

MARK-62

#62 Post autor: MARK-62 »

No właśnie przydał by się jakiś schemat gdzie co podłączyć te 4 kabelki jakoś by się przeciągło.

MARK-62

#63 Post autor: MARK-62 »

Widzę że nie ma mi kto pomóc :(
A może ktoś mógł by mi powiedzieć jakie kolory przewodów są z drugiej strony kostki i który z którym jest połączony bo te co na zdjęciu nie idą do rec-a ,no może tylko biały.
Załączniki
gg184_P1300397.JPG
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 18:39 przez MARK-62, łącznie zmieniany 1 raz.

MARK-62

#64 Post autor: MARK-62 »

Witam no naprawdę nikt nie wie jakie kolory są z drugiej strony kostki?
Może ktoś podejrzy u siebie bo nie mam schematu :(

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#65 Post autor: Sumik »

A ja mam inne pytanie.
Czego potrzebuję żeby dołożyć alarm?
Kupiłem już czujki ultradźwiękowe. Dodatkowo w miejscu lampki w kostce posiadam przewody. czy idą one tam gdzie powinny to nie mam pojęcia ale na pewno da się to jakoś sprawdzić.
Obrazek

Do tego posiadam BSI o takich oznaczeniach:
Obrazek

Obrazek

Który wygląda tak:
Obrazek

Wiem że do tego chyba należało by dokupić syrenę i czujnik zamknięcia maski.

Teraz takie pytanie. Znajomy ma astrę h opc z fabrycznym alarmem. Po 1 kliknięciu na pilocie zamyka samochód, po 2 kliknięciach rygluje drzwi tak że nie da się ich od środka otworzyć tak więc nawet po wybiciu szyby nie ma opcji żeby otworzyć auto. Czy jak kupię to co potrzeba i odpowiednio zaprogramuję to też będę miał taką opcję z ryglowaniem 2 2 kliknięciach czy dodatkowo będe musiał zmieniać mechanizmy zamków.

Proszę o poradę co i jak. I czy moje BSI obsługuje alarm.
Dodam że posiadam parktronik przód tył, grane fotele itp. itd.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#66 Post autor: drahe »

Musisz wymienić REC, twój nie obsługuje alarmu.
Będę miał odpowiedni na sprzedaż.
Na 99% masz zamki bez rygli więc nie ustawisz tak jak ma kolega.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#67 Post autor: Zdenek2007 »

Wydaje mi się że podwójne ryglowanie drzwi jest niezależne od alarmu i muszą być odpowiednie zamki.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 21:30 przez Zdenek2007, łącznie zmieniany 1 raz.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#68 Post autor: drahe »

Dokładnie ale jak jest alarm fabryczny to rygiel jest chyba zawsze (nie jestem tego pewny)
Nie wiem jak w Zafirze ale w Astrze nie spotkałem się z ryglami oprócz przypadku fabrycznego alarmu.
Dlatego napisałem że na 99% nie ma, poza tym może sprawdzić czy za 2gim naciśnięciem się ryglują to chyba proste?
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#69 Post autor: Sumik »

Sprawdzałem i nic. Nawet po ustawieniu alarmu w op comie też się nic nie działo.
A co z syreną. Musi być czy same klaksony wystarczą?
I jak podpiąć czujnik w komorze silnika. Jest tam może jakaś wiązka?

Czym różnią się te zamki od siebie (może ilością pinów ) i czy może ktoś wie jak wyglądają?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, 23:22 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#70 Post autor: Sumik »

drahe pisze: poza tym może sprawdzić czy za 2gim naciśnięciem się ryglują to chyba proste?
Sytuacja wygląda tak:
1. Pierwsza opcja jak. Jak kliknę raz to zamykam auto, jak kliknę 2 razy to słyszę że coś się dzieje w drzwiach ale nie mam żadnego efektu. Da się otworzyć auto od środka i nie widzę żadnej różnicy.

2. Jest 2 opcja. Jak ustawię alarm jako "występuje" to po pierwszym kliknięciu zamykam auto a po 2 kliknięciu otwieram lewe tylne drzwi, reszta pozostaje zamknięta.

Czujki już dokupione i wpięte ( na szczęście wiązka była, tylko ciekawe czy gdzieś te kable dochodzą ?? )

MARK-62

#71 Post autor: MARK-62 »

Sumik pisze:2. Jest 2 opcja. Jak ustawię alarm jako "występuje" to po pierwszym kliknięciu zamykam auto a po 2 kliknięciu otwieram lewe tylne drzwi, reszta pozostaje zamknięta.
W rec-u HN nie ma możliwości ustawienia alarmu pola są wygaszone.

Jakieś dziwne zachowanie tych drzwi.Nie powinno tak być.
A tak zamykają i otwierają się normalnie po jednym naciśnięciu?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, 21:27 przez MARK-62, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#72 Post autor: Sumik »

Też mnie to dziwi ale tak jest. Kiedys bylem u gościa ktory walczył z moim wyświetlaczem. Pytalem go o podwojne ryglowanie. Ustawil mi opcje z alarmem ale nic nie wyniklo i przez rozmowe zapomnielismy przestawic tego spowrotem i o tym zapomnialem. Przez to moje auto stalo wczoraj otwarte w centrum miasta przez ponad 4 godziny... juz na szczescie to przestawilem.

Jak alarm ustawiony jest w sterowniku na "niewystepuje" to wszystko jest ze tak powiem normalnie. Zamykam i otwieram wszystkie drzwi. Jak nacisne 2 razy na zamykanie to nie widze roznicy miedzy 1 nacisnieciem tak wiec jest ok.

Gdyby kumpel z Astry H z alarmem nie pokazal mi tego ze ma ryglowanie drzwi od srodka tez bylo by ok. Ale widzialem i tez takie chce miec.

Bo wiem ze sie da...
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, 23:20 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#73 Post autor: Sumik »

MARK-62 pisze:naprawdę nikt nie wie jakie kolory są z drugiej strony kostki?
Może ktoś podejrzy u siebie bo nie mam schematu :(
Obrazek

Z tego co widzę to jest tam szary z białym, szary z żółtym, czerwony z białym i brązowy.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, 23:44 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#74 Post autor: Flora »

W skrzynce HN nie uda się ustawić Alarmu/Syreny/Czujników ultradźwiękowych, ale można włączyć ryglowanie, bo to osobna funkcja.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: Sumik »

Flora pisze:W skrzynce HN nie uda się ustawić Alarmu/Syreny/Czujników ultradźwiękowych
To już wiem, jestem na etapie załatwiania tej odpowiedniej.
Flora pisze:ale można włączyć ryglowanie, bo to osobna funkcja.
Jak możesz to zdradź mi lokalizację gdzie mogę to włączyć/uaktywnić.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2015, 01:02 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”