[B] Światła do jazdy dziennej-programowanie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
tomitom

#76 Post autor: tomitom »

KURCZE, A JA MAM JESZCZE INACZEJ....

mam przełacznik bez trybu auto. tylko 0, pozycyjne i światła normalne.

jak zapalę autko, to swieci wszystko w pozycji zero, tylko jasnośc komputra jest "dzienna". Reszta jak w przypadku, gdy swiatła mam włączone. oczywiście nie działaja mi przeciwmgielne.
co irytujace - nie mogę w żaden sposób wyłączyc świateł na zapalonym silniku. Stoje na parkingu i czekam na kogoś, grzeję się w aucie, i najlepsze co mogę zrobić, to przełączyc na same postojówki. płynne poruszanie pokrętłem od świateł nie wyłacza mi trybu dziennego.
Rozumiem, że pozostaje mi tylko ASO? czy może jest w Wawie jakiś magik, który by mi umożliwił wyłączanie świateł, gdy potrzebuje mieć zaciemnione autko, gdy silnik pracuje?

Bodek_K pisze:Podłączysz op-coma wybierzesz model i rok, dajesz nadwozie i tam masz REC i UEC wchodzisz i programujesz warianty świateł do jazdy dziennej.

Podeślij mi swojego maila na PW to ci wyslę poradnik do OP-coma bo tutaj już nie ma.

[url=http://img560.imageshack.us/img560/4179/beztytuuwlm.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://img813.imageshack.us/img813/4127/beztytuu1bn.jpg]Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#77 Post autor: MieHor »

Kolego nie czytasz uważnie tego co już koledzy napisali - światła dzienne możesz sam zdeaktywować - wykonujesz szybki ruch pokrętłem w prawo do pozycji drugiej i z powrotem, należy pamiętać, że aby powrócić do świateł dziennych musisz tę czynność powtórzyć

Anony Mous

#78 Post autor: Anony Mous »

tomitom pisze:KURCZE, A JA MAM JESZCZE INACZEJ....

mam przełacznik bez trybu auto. tylko 0, pozycyjne i światła normalne.

jak zapalę autko, to swieci wszystko w pozycji zero, tylko jasnośc komputra jest "dzienna". Reszta jak w przypadku, gdy swiatła mam włączone. oczywiście nie działaja mi przeciwmgielne.
co irytujace - nie mogę w żaden sposób wyłączyc świateł na zapalonym silniku. Stoje na parkingu i czekam na kogoś, grzeję się w aucie, i najlepsze co mogę zrobić, to przełączyc na same postojówki. płynne poruszanie pokrętłem od świateł nie wyłacza mi trybu dziennego.
Rozumiem, że pozostaje mi tylko ASO? czy może jest w Wawie jakiś magik, który by mi umożliwił wyłączanie świateł, gdy potrzebuje mieć zaciemnione autko, gdy silnik pracuje?
Mam taką samą wersję przełącznika świateł jak u Ciebie. Początkowo też miałem zaprogramowany ten sam wariant świateł, czyli wariant 1. Wkurzał mnie właśnie ten sam fakt, tzn. że zawsze coś świeciło i nie dało się tego dezaktywować poprzez szybkie przekęcenie wyłącznika świateł. Zmieniłem szybko na wariant nr 5 - po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon nic się nie świeci, a po odpaleniu świecą mijania przód i pozycyjne tył. Wyświetlacz jest na dzienny. Po zmroku zbyt jasny wyświetlacz oraz brak podświetlenia klimy i radia przypominają mi o przestawieniu przełącznika w pozycję świateł mijania. Zapalają się wtedy dodatkowo pozycyjne przód i tablica rejestracyjna. Oczywiście funkcję dziennych można szybko dezaktywować i aktywować poprzez szybkie przekręcenie przełącznika świateł. Uważam, że wariant nr 5 jest najlepszy.
A co do zaprogramowania poszukaj kogoś z op-comem - na pewno Ci pomoże... :D

[ Dodano: Nie Gru 18, 2011 16:38 ]
MieHor pisze:Kolego nie czytasz uważnie tego co już koledzy napisali - światła dzienne możesz sam zdeaktywować - wykonujesz szybki ruch pokrętłem w prawo do pozycji drugiej i z powrotem, należy pamiętać, że aby powrócić do świateł dziennych musisz tę czynność powtórzyć
MieHor, wariantu nr 1 nie da się dezaktywować - przetestowane :/

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#79 Post autor: MieHor »

parker, ja oczywiście pisałem o wariancie 5 (taki mam od początku), innych nie testowałem, stąd nie domyśliłem się, że kolega miał inny wariant

tomitom

#80 Post autor: tomitom »

no czyli to nie tak, że nie umiem czytać i że nie umiem. kręcę jak oszalały tym pokrętłem i nic. Już myślałem, że po prostu nie umiem ;)

czyli czeka mnie wizyta w ASO, żeby zmienić wariant.

Albo doczekam do jakiegoś spota, to może któryś z kolegów będzie dysponował sprzętem i w zamian za browara zmieni mi te irytujące światła...
parker pisze:
tomitom pisze:KURCZE, A JA MAM JESZCZE INACZEJ....

mam przełacznik bez trybu auto. tylko 0, pozycyjne i światła normalne.

jak zapalę autko, to swieci wszystko w pozycji zero, tylko jasnośc komputra jest "dzienna". Reszta jak w przypadku, gdy swiatła mam włączone. oczywiście nie działaja mi przeciwmgielne.
co irytujace - nie mogę w żaden sposób wyłączyc świateł na zapalonym silniku. Stoje na parkingu i czekam na kogoś, grzeję się w aucie, i najlepsze co mogę zrobić, to przełączyc na same postojówki. płynne poruszanie pokrętłem od świateł nie wyłacza mi trybu dziennego.
Rozumiem, że pozostaje mi tylko ASO? czy może jest w Wawie jakiś magik, który by mi umożliwił wyłączanie świateł, gdy potrzebuje mieć zaciemnione autko, gdy silnik pracuje?
Mam taką samą wersję przełącznika świateł jak u Ciebie. Początkowo też miałem zaprogramowany ten sam wariant świateł, czyli wariant 1. Wkurzał mnie właśnie ten sam fakt, tzn. że zawsze coś świeciło i nie dało się tego dezaktywować poprzez szybkie przekęcenie wyłącznika świateł. Zmieniłem szybko na wariant nr 5 - po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłon nic się nie świeci, a po odpaleniu świecą mijania przód i pozycyjne tył. Wyświetlacz jest na dzienny. Po zmroku zbyt jasny wyświetlacz oraz brak podświetlenia klimy i radia przypominają mi o przestawieniu przełącznika w pozycję świateł mijania. Zapalają się wtedy dodatkowo pozycyjne przód i tablica rejestracyjna. Oczywiście funkcję dziennych można szybko dezaktywować i aktywować poprzez szybkie przekręcenie przełącznika świateł. Uważam, że wariant nr 5 jest najlepszy.
A co do zaprogramowania poszukaj kogoś z op-comem - na pewno Ci pomoże... :D

[ Dodano: Nie Gru 18, 2011 16:38 ]
MieHor pisze:Kolego nie czytasz uważnie tego co już koledzy napisali - światła dzienne możesz sam zdeaktywować - wykonujesz szybki ruch pokrętłem w prawo do pozycji drugiej i z powrotem, należy pamiętać, że aby powrócić do świateł dziennych musisz tę czynność powtórzyć
MieHor, wariantu nr 1 nie da się dezaktywować - przetestowane :/

Anony Mous

#81 Post autor: Anony Mous »

tomitom, spot W-wski:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=9909
zapraszam na PW.


Przezorny zawsze ubezpieczony ;) Woytas
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 22:33 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 2 razy.

tomitom

#82 Post autor: tomitom »

Dzięki!
ale nie zapisuję się na razie, bo na przełomie roku ma się pojawić na świecie drugi syn i nie wiem czy nie będe wtedy na sali porodowej, ale jak będą okoliczności odpowiednie to się pojawię na spocie. Jesli się nie uda - uderzę do Ciebie na priv. Dziękuje za propozycję - skorzystam na pewno, tym bardziej, że chciałbym też zobaczyć jak ma się mój chwast-dpf.


przemeks pisze:tomitom, spot W-wski:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=9909

zapraszam na PW.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 22:33 przez tomitom, łącznie zmieniany 1 raz.

klosow
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2011, 23:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Model:

#83 Post autor: klosow »

Koledzy, poszukuję kogoś ze wschodniej części Warszawy lub okolic, kto mógłby mi włączyć światła dzienne (wariant 5) a niejako "przy okazji" sprawdzić wtryskiwacze i DPF-a.

marrybus

#84 Post autor: marrybus »

tomitom pisze:Dzięki!
ale nie zapisuję się na razie, bo na przełomie roku ma się pojawić na świecie drugi syn i nie wiem czy nie będe wtedy na sali porodowej, ale jak będą okoliczności odpowiednie to się pojawię na spocie. Jesli się nie uda - uderzę do Ciebie na priv. Dziękuje za propozycję - skorzystam na pewno, tym bardziej, że chciałbym też zobaczyć jak ma się mój chwast-dpf.
Mieszkam dosyć blisko (na Włochach), zapraszam na PW

Jaco
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2009, 22:40
Lokalizacja: okolice W-wy
Model:

#85 Post autor: Jaco »

Witam,
Nie wiem czy temat jest już wyczerpany - mam nadzieje że jeszcze nie
Ustawiłem OPCOMem wersję światełek dziennych, tzn zapalają się po uruchomieniu silnika, niestety nie miałem aż 5 opcji do wyboru (jak opisujecie tutaj) więc świecą się wszystkie światełka (przód i tył). Nie mam też kontaktu z REC. Moje pytanie dot. tej ostatniej sprawy - Czy wersja OPCOMu jest nieodpowiednia aby połączyć się z REC (CHINA-Clone 08/2010) i oczywiście aby mieć 5 opcji do wyboru, czy też możliwe jest że uszkodzony jest REC? Nadmienię, że jakiś czas temu instalowany był hak.
Z góry dziękuje za pomoc
J.

seba_695

#86 Post autor: seba_695 »

Poszukuje kogoś w Poznaniu kto by ustawił mi światła do jazdy dziennej

portable

#87 Post autor: portable »

Witam.
Przeczytałem posty dotyczące włączania trybu dziennego świateł (mam zafirę B z 2007 roku) i widzę, że u mnie jest jeszcze inaczej:
Wygląda to tak: jak tylko włączę zapłon włączają się światła mijania i tylne (niezależnie na której pozycji jest włącznik świateł). Nie daje się regulować ich wysokości świecenia, nie działaja też przeciwmgielne. W środku: podświetlane są zegary, ekran komputerka, przełączniki okien i kierownicy (te bardzo słabo). Przełączniki konsoli środkowej nie świeca się.
Proszę o opinię, czy z takim przypadkiem należy jechac do ASO ?
Największy problem jest ze światłami przednimi, są opuszczone maksymalnie i nie daje się w nocy jechać (musiałbym kilka worków cementu w bagazniku taszczyć)...
Proszę o pomoc w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#88 Post autor: Tunio999 »

portable pisze:Witam.
Przeczytałem posty dotyczące włączania trybu dziennego świateł (mam zafirę B z 2007 roku) i widzę, że u mnie jest jeszcze inaczej:
Wygląda to tak: jak tylko włączę zapłon włączają się światła mijania i tylne (niezależnie na której pozycji jest włącznik świateł). Nie daje się regulować ich wysokości świecenia, nie działaja też przeciwmgielne. W środku: podświetlane są zegary, ekran komputerka, przełączniki okien i kierownicy (te bardzo słabo). Przełączniki konsoli środkowej nie świeca się.
Proszę o opinię, czy z takim przypadkiem należy jechac do ASO ?
Największy problem jest ze światłami przednimi, są opuszczone maksymalnie i nie daje się w nocy jechać (musiałbym kilka worków cementu w bagazniku taszczyć)...
Proszę o pomoc w tej sprawie.
A podłączałeś Zośkę pod kompa :?: Może jakiś błąd jest :?: Jak chyba bym od tego zaczął :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

jupet
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2013, 17:51
Lokalizacja: staszów
Model:

#89 Post autor: jupet »

Witam
jest to jedyny temat odnośnie świateł dziennych na tym forum
chcialbym w swojej zośce zamontować takie
mam pytanko
gdzie najlepiej podpiąć się z zasilaniem aby załączały się po przekręceniu kluczyka albo po uruchomieniu silnika

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#90 Post autor: Piotr »

jupet pisze:Witam
jest to jedyny temat odnośnie świateł dziennych na tym forum
chcialbym w swojej zośce zamontować takie
mam pytanko
gdzie najlepiej podpiąć się z zasilaniem aby załączały się po przekręceniu kluczyka albo po uruchomieniu silnika
Masz to pewnie w standardowej opcji. Wystarczy podpiąć OP-COMA i aktywować tę funkcję. Przy okazji możesz aktywować automatyczne blokowanie drzwi od strony zewnętrznej, które to blokują się po osiągnięciu przez pojazd prędkości ok 12 km. Dodatkowo również możesz aktywować sterowanie szybami przy pomocy pilota centralnego zamka. Fajna sprawa, bo gdy wyjdziesz z samochodu zapominając zamknąć szyby, możesz to zrobić przy zamkniętym już samochodzie z zewnątrz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”