Interfejs diagnostyczny. Użytkowanie, opinie i problemy.

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#91 Post autor: Crazy »

barek16 pisze: 04 gru 2020, 19:15 Dlaczego? Podłączałem mój ryżowy OP-COM 1.59 pod Zafirę C 2.0 CDTI 2014r używając VAUX-COM 120309a + 160115a i działało ok, łącznie z programowaniem.
I co tam programowales ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#92 Post autor: barek16 »

Pierdoły, w zasadzie bawiłem się żeby sprawdzić czy w ogóle zabangla. Włączyłem wszystkie możliwe opcje w wyświetlaczu uplevel kombi, później te które uznałem za zbędne wyłączyłem. Widziałem że jest dużo dedykowanych opcji do adaptacji konkretnej części w silniku po wymianie. Bloki pomiarowe działają, PIN przyjmuje, błędy odczyta i kasuje, na domowe potrzeby pełna obsługa jak w mojej ZB.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#93 Post autor: Crazy »

opcomem nie włączysz wszystkich możliwych w uplevel :P
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#94 Post autor: barek16 »

No to włączyłem wszystkie te które miałem do wyboru :lol: w każdym razie w miarę to działa więc nie powiedział bym że ryżowy OP-COM do ZC to strata kasy :)

thekip
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 15 mar 2021, 12:44
Imię: damian
Lokalizacja: Pszczyna
Auto: zafira b opc
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#95 Post autor: thekip »

a ja mam ryżowy 1.70 działa większość ale np w moduł reflektorów nie wejdziesz zeby zrobić np jazde dzienną

zapas
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2022, 22:31
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#96 Post autor: zapas »

Hejka :) Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Zafiry B z 2014 r. Jako, że samochód kupiłem z paroma pomniejszymi problemami które chciałbym zdiagnozować, postanowiłem kupić interfejs USB który by mi w tym pomógł. Jednakże, po przeczytaniu całego morza tematów na temat interfejsów trochę się zgubiłem. Różne wersje oprogramowania, niekompatybilny firmware, podrobione chipy... to tylko część problemów o których informacje znalazłem. Najgorsze jednak jest to, że większość informacji jest sprzed 5-10 lat, czyli po prostu nieaktualna. Dlatego też, szukam SPRAWDZONYCH informacji na temat tego jaki i gdzie kupić interfejs USB który:
  • nie kosztuje majątku
  • będzie współpracował z Zafirą B z 2014r.
  • będzie do niego dostępny software, tj. sterowniki i oprogramowanie
Będę wdzięczny za wszelką pomoc. :)

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#97 Post autor: Pszczyna »

Masz info na poczcie ,co do tinware to czy będzie 1,4 .1,5. czy 1,9 praktycznie nie ma znaczenia . instalując musisz w trybie awaryjnym wyłączyć podpis cyfrowy sterowników .
Podczas użytkowania zwłaszcza Chinola wpierw wpinasz do USB potem OBD i na odwrót ,nie daj pech by ci kabel wyskoczył podczas diagnozy.

zapas
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2022, 22:31
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#98 Post autor: zapas »

Dzięki za wiadomość. Ten egzemplarz co mi wysłałeś ma firmware w wersji 1.99, a z tego co czytałem, to wersja 1.99 jest obsługiwana tylko przez interfejsy z podrobionym chipem, które z kolei nie obsługują pewnych funkcji (i których nie można aktualizować bo się wysypują). Więc nie wiem czy w tym kontekście to właśnie nie lepiej kupić interfejs z byle jaką wersją, ale nie 1.99?

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#99 Post autor: Pszczyna »

Już niejeden zepsuł sobie OP-coma poprzez aktualizację ! ,1,9 to może do ZC ponieważ prawie nic nie wnosi .
Co masz na myśli podrobione hipy! a co nie jest podrabiane ! wymyślać na nowo koło .
Do ZB 1,4 ci wystarczy ,chyba że potrzeb6jesz zarobkowo to tylko Opel-tech.

Awatar użytkownika
Curahee
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2024, 23:50
Imię: Sławek
Lokalizacja: Gniezno
Auto: Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: XE18
Gender:

#100 Post autor: Curahee »

Cześć, jestem świeżym nabywcą i do tej pory użytkowałem Renault Espace IV. Szczerze mówiąc, EIV nie ma dla mnie tajemnic i chciałbym zgłębić wiedzę na temat Zafiry. Nabyłem 1.8B z 2008r. Jak wygląda sytuacja z tymi Op-comami?

Rozumiem, że jest producent który robi oryginały za ponad 3kpln, co stanowi 1/4 wartości pojazdu i zakup tego urządzenia przez użytkownika amatora jest po prostu głupi. Na jakie urządzenie z kraju pól ryżowych trzeba zwrócić uwagę, żeby nie zaliczyć wtopy?
Drugie pytanie - z jakiego softu korzystać, żeby w miarę kompleksowo uruchamiać światła dzienne, domykanie szyb i kodowanie kluczyka?
Nigdy nie pytam o ogień

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#101 Post autor: Pszczyna »

Byś przeczytał regulamin to byś nie pytał o linki !, grozi BANEM ! :czerwona:
To że są 1,99 to nic nie daje w porównaniu z 1,70 Op-com zakoduje kluczyki tak jak i VAUX.
Op na Alledrogo nie znajdziesz bo zaraz ogłoszenie skasują ,są na OLX i Sprzedajemy.pl

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#102 Post autor: Sebu$ »

Panowie.
Regulamin ZKP jasno napisane co do opragmowania.
Wykasowałem Wasze posty.

Jeżeli to się powtórzy to zablokuje. Każdego bez wyjątku.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Curahee
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2024, 23:50
Imię: Sławek
Lokalizacja: Gniezno
Auto: Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: XE18
Gender:

#103 Post autor: Curahee »

No tak, posypuję głowę popiołem.

Interfejs jest, działa i robi rzeczy. Musiałem, co prawda, osobno ściągnąć sterowniki ale pod win7 śmiga aż miło. Szyby z kluczyka działają, światła też - jutro lub w sobotę spróbuję zaprogramować kluczyk.
Nigdy nie pytam o ogień

danek4
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2023, 09:41
Imię: Robert
Lokalizacja: Stubno
Auto: zafira b 1.8
Model: zb
Oznaczenie silnika: A18XER

#104 Post autor: danek4 »

Witam, poszukuję kodów do aktywacji w modułach np. sygnalizacji spalonej żarówki po przez opcom.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#105 Post autor: Pszczyna »

Sprawdź PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”