Światła tył - usterki w działaniu.

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
przem811

Światła tył - usterki w działaniu.

#1 Post autor: przem811 »

Kupiłam Zafirę B. Komputer raz na jakiś czas pokazuje, że mam brak świateł z tyłu. Raz tylko prawych a potem prawych i lewych, raz pozycyjnych a raz przeciwmgielnych lub stop. Albo wszystkich na raz. Czasem od rana wszystko ok a np. nacisnę hamulec i nagle zaczynają światła szwankować. Jak hamuję to stop świeci pulsacyjnie. Odwiedziłam już 3ch elektryków. Każdy z nich cośtam podotyka, popryska i wszystko ok. Wyjadę od elektryka, mija godzina i znowu jak światełka na choince- raz działają a raz nie......
Awaryjne i kierunki są ok.
Mam już dość. Co robić? Jakoś nakierować elektryka?
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, 21:46 przez Bodek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

przem811 pisze:Kupiłam Zafirę B. Komputer raz na jakiś czas pokazuje, że mam brak świateł z tyłu. Raz tylko prawych a potem prawych i lewych, raz pozycyjnych a raz przeciwmgielnych lub stop. Albo wszystkich na raz. Czasem od rana wszystko ok a np. nacisnę hamulec i nagle zaczynają światła szwankować. Jak hamuję to stop świeci pulsacyjnie. Odwiedziłam już 3ch elektryków. Każdy z nich cośtam podotyka, popryska i wszystko ok. Wyjadę od elektryka, mija godzina i znowu jak światełka na choince- raz działają a raz nie......
Awaryjne i kierunki są ok.
Mam już dość. Co robić? Jakoś nakierować elektryka?
Proponowałbym na początek zczytać błędy tym sposobem:

Błędy

może coś wyskoczy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

przem811

#3 Post autor: przem811 »

Tym sposobem już próbowaliśmy. Wyskakiwał tylko nieszczęsny EGR. Dziś auto było podłączane do komputera i nie wykazało błędów.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#4 Post autor: fliztar »

miałem podobnie ze światłami stop okazało się żę jest słaba masa wyciągłem lampy wszystkie żarówki małym pilniczkiem i papierem ściernym wyczyściłem styki psikłem wd40 i po problemie
Fliztar

przem811

#5 Post autor: przem811 »

O dziwo na razie u mnie spokój. Od wczoraj wszystkie światła działają. Elektryk popryskał kilka dni temu WD i teraz dopiero Zefirek zaskoczył?

Bartez
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 17:13
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#6 Post autor: Bartez »

W bagażniku w REC są wtyki które lubią zzielenieć i wtedy takie cyrki się dzieją. Pryskanie jak najbardziej wskazane :P

Rafal 7408

#7 Post autor: Rafal 7408 »

Witam
I u mnie w zafirce światła zaczęły się bardzo dziwnie zachowywać , a mianowicie świeci mi się tylko jeden reflektor ( prawy ) z wszystkimi w nim światłami ( postojowe, mijania, drogowe ) zaraz po włączeniu zapłonu, pozostałe lampy się nie świecą. A włącznik świateł ustawiony jest w pozycji 0. Nigdy nie miałem automatycznego załączania świateł.

leonov

#8 Post autor: leonov »

Rafal 7408 sprawdź przekaźnik od świateł może jest zwarty na tą jedną stronę ? a błędy odczytywałeś na kompie i nic nie ma ?

Skasowany użytkownik 24727

#9 Post autor: Skasowany użytkownik 24727 »

Witam, mam problem z tylnym światłem mianowicie po zapaleniu świateł pali się tylne światło a po naciśnięciu hamulca zaczyna mrugać i po chwili gaśnie i później już postojowe nie świeci tylko hamulec przez chwile mruga po naciśnięciu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#10 Post autor: misio »

Gdzieś w lampach lub na kablach zwarcie lub brak masy.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2018, 13:12 przez misio, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Skasowany użytkownik 24727

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 24727 »

Czyli jak się do tego zabrać ? Gdzie sprawdzić i jak? Pozdrawiam :)

Skasowany użytkownik 24727

#12 Post autor: Skasowany użytkownik 24727 »

Oki juz wszystko wiadome. Mianowicie dostaje się którędyś woda i wtyczka razem z tą dużą przy skrzynce z bezpiecznikami jest mokra.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Sumik »

Witam i od razu pilnie proszę o pomoc :!: :!: :!: :!:

Wczoraj jak wsiadłem do samochodu pojawił się komunikat o spalonych żarówkach od świateł stopu i świateł mijania. Nie miałem jak sprawdzić stopu a mijania były wyłączone bo było jeszcze w miarę widno. Potwierdziłem komunikat i pojechałem bo czasami przez wilgoć/wodę w lampach tak kilka razy miałem się działo ( niestety bezszczelność mnie dopadła ).

Przejechałem kilka kilometrów po mieście (było po 18-tej) i jak stawałem na światłach ludzie podjeżdżający z boku jakoś dziwnie się patrzeli.
Potem podjechałem do domu gdzie czekał na mnie znajomy. Oznajmił mi, że mógłbym sobie załączyć światła :shock:

Zdziwiło mnie to bo wszystko jak zawsze miałem załączone w Auto i nigdy nie było problemów.
Po szybkiej kontroli okazało się że nie mam świateł stopu w lampach ( na klapie wszystko działa poprawnie ) i świateł mijania.
Kierunki i wsteczny działają prawidłowo.
Dodatkowo po załączaniu mijania przez chwilą zaświeci się stop i gaśnie.
Po naciśnięciu stopu, światła stopu mrugają kilkukrotnie i potem gasną ( światło na klapie dalej jest OK).
Przy otwartym bagażniku i naciśnięciu stopu światła stopu mrugają kilkukrotnie i potem gasną a dodatkowo lampka w suficie w bagażniku mruga razem ze stopem i również po chwili mrugania gaśnie.

Wymieniłem wszystkie żarówki na nowe. Wyjąłem lampy i wylałem z nich wodę. Dodatkowo wyjąłem oprawki żarówek i je wysuszyłem i wyczyściłem.
Dzisiaj rano wszystko zmontowałem i niestety padaka...
Nie mam świateł z tyłu a dodatkowo stop podczas hamowania mrugnie kilka razy i tyle...

Muszę w miarę szybko rozwiązać ten problem gdyż chodzi o moje i innych bezpieczeństwo, a samochód jest mi potrzebny. Niestety tak nie da się jeździć.

Czy spotkał się ktoś z taką dolegliwością?

Co może powodować takie zachowanie lamp?

Skąd są one sterowane? REC albo jakiś inny moduł?

Co robić, pytam :?: :?: JAK ŻYĆ :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#14 Post autor: Tazz »

Miałem podobne problemy ze światłami z tyłu, pomogło wyczyszczenie kontaktem kostek w REC-u, wszystkich tych dużych :)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: Sumik »

Oki. Zaczne od tego :piwo:
Czy ktoś ma jeszcze jakies pomysly odnoście mojego problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”