[B] Elektryczne, składane i podgrzewane lusterka

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

[B] Elektryczne, składane i podgrzewane lusterka

#1 Post autor: Lorry »

Anony Mous pisze:Szukałem w OP-COMie programowania/testów wykonawczych dla składania lusterek. Pomrugałem światłami, lampkami wewnętrznymi, przetestowałem system komfortu, ryglowania itd itd, ale testu dla składania luster nie znalazłem.

Chciałbym ustawić automatyczne składanie luster przy wyłączaniu silnika/wyjmowaniu klucza, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedniego modułu w OP-COM za to odpowiedzialnego.
Na razie stwierdziłem tylko, że po wyłaczeniu silnika i wyjęciu klucza pierwsze wciśnięcie przycisku składa lustra, drugie wciśnięcie rozkłada lustra przy najbliższym przekręceniu klucza. To, myślę, standard.

Ale to nie to samo :D
No nie każda ma elektrycznie skladane, to była ekstra opcja, mało osób to brało... Malo ZB widziałem z tym bajerem póki co.

Ja tam się cieszę że wogóle dadzą się składać (eh przeboje z urwanymi lustrami w Astrze :roll: ), zaletą manualnych jest to że jak ktoś rozłoży na chodniku o 180* to przynajmniej nic nie powinno strzelić...
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 13:04 przez Lorry, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

Na ponad 300 zdekodowanych ZA, ZB, AG, AH, VB, VC, Meriva, Vivaro, Movano w żadnej wersji nie było kodu:

DWH DLA LUSTERKA SKŁADANEGO ELEKTRYCZNIE

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#3 Post autor: maglo18 »

MieHor dekodowałeś mi VIN a ja u siebie mam elektrycznie składane lusterka.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#4 Post autor: rhaaziel »

W rozdziale 2-17 instrukcji do ZB jest mowa o elektrycznie składanych lusterkach, z tego co widzę na rysunku to trzeba mieć taki guziczek na środku 'krzyżaka' sterującego lusterkami, ja niestety nie mam, także silniczków zapewne też nie mam :cry:
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: MieHor »

maglo18, jeszcze raz sprawdziłem Twój nr VIN i niestety EPC nie wymienia kodu DWH, co tylko potwierdza, że nawet z EPC nie da się odczytać co zapakowała fabryka w konkretny egzemplarz, zresztą EPC podaje, że są to "Wybrane Kody".
Natomiast kolegi Pankracusia nie dekodowałem, to nie wiem czy u niego taki kod pojawiłby się

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: MieHor »

tycik pisze: Może to być też kod DDI = LUSTERKO,ZESP.

Zarówno ta, którą mi kiedyś sprawdzałeś, jak i moja mają ten kod. Obie miały/mają elekt składane lustra.
Swoją drogą myślałem, że to taki większy standard w ZB, stąd moje pytanie z początku postu.

Sprawdziłem, że maglo18 też ma kod DDI :D
To bardzo ciekawe spostrzeżenie - kodów o takim samym znaczeniu, a których nie potrafię jednoznacznie zinterpretować jest więcej, np.

DDI LUSTERKO, ZESP.
DDL LUSTERKO, ZESP.
DDS LUSTERKO, ZESP.
DDT LUSTERKO, ZESP.
DDU LUSTERKO, ZESP.
DDV LUSTERKO, ZESP.
DF7 LUSTERKO, ZESP.
DGA LUSTERKO, ZESP.
DMA LUSTERKO, ZESP.
DR8 LUSTERKO, ZESP.

nie wyliczając kodów, z opisu których wyraźnie wynika, że są to lusterka elektrycznie składane.

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, to ja również powinienem mieć takie lusterka (mam DDU), aż będę musiał to sprawdzić.

kicaj

#7 Post autor: kicaj »

bo to moga byc kody lakieru - lusterko w kolorze nadwozia...

kubik_CDTi

#8 Post autor: kubik_CDTi »

Rozkminił ktoś jak aktywować op-comem,automatyczne składnie lustereczek?
Bo też mam ten bajer ;)
I co by było najśmieszniejsze,przy zamawianiu ta opcja kosztowała,całe.... 250zł :lol:
Koszt dołożenie kilkukrotnie większy.
Pozdrawiam

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: stapaw »

1. Ten gość z astraownersnetwork twierdzi, że czytał, że się da aktywować składanie lusterek pilotem i zadaje pytanie czy techem ale niestety nie dostał odpowiedzi.

Jeśli chcemy sprawdzić czy mamy elektryczne lustra lub wiązkę elektryczną pod nią przygotowaną, trzeba zajrzeć pod twittery w przypadku astry H. Oto przykładowe fotki z astry-H znalezione w necie, w ZB piszą że jest tak samo z przewodami. Jeśli mamy 5 przewodów, to nie mamy wiązki. Potrzebne jest 7 przewodów.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

W ZB jest trudniejsza sprawa ponieważ aby się dostać do przewodów elektrycznych do lusterka, trzeba rozebrać drzwi. Manual rozbiórki drzwi tutaj
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez stapaw, łącznie zmieniany 1 raz.

kubik_CDTi

#10 Post autor: kubik_CDTi »

Tu jest film, na którym koleś składa z klucza lustra w VC. Nie chodzi tyle o auto, co o komentarze.
Napisał potem, że działa to u niego po dwukrotnym naciśnięciu zamykania na kluczu+przytrzymaniu przycisku zamykania. Jeśli nie działa, sądzi że to kwestia przeprogramowania modułu związanego z drzwiami :?:
Nie sądzę, aby to zadziałało w ZB, ale dla świętego spokoju jutro sprawdzę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kubik_CDTi, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#11 Post autor: Anony Mous »

szymek pisze:Witam.
Może odp.jest bardzo prosta ale ja nie wiem jak się składaja elektryczne lusterka czy to jest opcja do uruchomienia op-comem i jak poznać lusterko składane elektrycznie? zb
jak masz składane lusterka to na środku regulacji lusterkami masz dodatkowy przycisk. Jak go wciśniesz to lusterka się składają-rozkładają.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 13:00 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#12 Post autor: MieHor »

Poza tym może sprawdzić po nr VIN czy rzeczywiście z takimi fura wyjechała z fabryki

jak ma, to dla tych lusterek powinien być kod DDH - jak zamyka z pilota samochód lusterka powinny się złożyć, otwierając samochód z pilota lusterka powinny ustawić się do jazdy.

Jeśli to nie działa to mogły być wymienione na inne bez tej opcji, albo jest usterka

kubik_CDTi

#13 Post autor: kubik_CDTi »

Dokładnie tak silniczki są na tyle silne,że bez problemów składam i rozkładam je na wąskich drogach zimą w czasie jazdy,co by mi ktoś nie urwał ;)

Szymon78

#14 Post autor: Szymon78 »

hmm.. ja elektryczne lusterka mam ale jak zamykam auto to same się nie złoża :|

działa tylko jak używam przycisku... można to jakoś OP-comem aktywować?

p.s. proponuje temat przesunąć do odpowiedniego działu.

kubik_CDTi

#15 Post autor: kubik_CDTi »

Szymon78 pisze:hmm.. ja elektryczne lusterka mam ale jak zamykam auto to same się nie złoża :|

działa tylko jak używam przycisku... można to jakoś OP-comem aktywować?

p.s. proponuje temat przesunąć do odpowiedniego działu.
W Signum można w Zafirze jeszcze nie słyszałem,jak ktoś ogarnie jakieś how to,będę wdzieczny za podzielenie się tym info ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”