Wymiana sterownika ECU Simtec75.1

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

Wymiana sterownika ECU Simtec75.1

#1 Post autor: darkb »

Panowie proszę o podpowiedzi.
Mam zafirę B z silnikiem 1,8 Z18XER, mechanicy stwierdzili iż uszkodzony mam prawdopodobnie ECU.
Chciałbym wymienić ten sterownik samemu bo mechanicy liczą sobie po 400 zł za zaprogramowanie nowego sterownika.
Czy kupując nowy sterownik i posiadając OPCOM dam radę zrobić to samemu czy potrzebne sa jakieś jeszcze dodatkowe sprzęty,Proszę o pomoc i naprowadzenie mnie w tym temacie

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#2 Post autor: drahe »

Używkę wylogowaną lub z pinem dopiszesz bez problemu opcomem pod warunkiem że nie pochodzi np z automatu a ty masz manuala i vice-wersa.
Co do sterownika nówki sztuki nie jestem pewny czy nie trzeba zrobić SPSa.Czyli bez techa nie dasz rady.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

sion3
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2019, 18:14
Imię: Pablo
Lokalizacja: Krotoszyn34
Auto: 1.9cdti
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Dtl

#3 Post autor: sion3 »

Potwierdzam opcomem da radę zaprogramować ecu silnika w zafirze b ale ja robiłem w silniku 1.9 cdti 120km
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 09:16 przez sion3, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#4 Post autor: Crazy »

swoją drogą to te sterowniki się nie sypią :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”