spalona żarówka tylnej lampy

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
dandi

spalona żarówka tylnej lampy

#1 Post autor: dandi »

witam
przepaliła mi się żarówka lewego tylnego światła pozycyjne/stop
w instrukcji przeczytałem że trzeba zdemontować całą lampę :shock: żeby dostać się do żarówki
mam pytanie:
czy lampę przed założeniem trzeba dodatkowo uszczelnić jakimś środkiem uszczelniającym? czy wystarczy standardowa uszczelka znajdująca się na obrzeżu lampy-uszczelka ta jest już odciśnięta (wygnieciona) więc obawiam się że może przeciekać woda do wnętrza.
Nie wiem co mam robić :cry:

dejna

#2 Post autor: dejna »

kolego powiem Ci tak... wystarczy to co dał Opel... generalnie ja mam ZA i też uszczelka jest odciśnięta... ale problemów z przeciekaniem brak....

MarcysM

#3 Post autor: MarcysM »

Prawdę mówiąc zdjęcie tylnej lampy w Zafirce B jest jedną z najłatwiejszych czynności, a jak się jeszcze wypnie wiązkę, to spokojnie można żarówki wymieniać. Uszczelka jest piankowa i raczej trudna do odkształcenia; przed założeniem trzeba oczyścić z piasku i kurzu zarówno uszczelkę jak i powierzchnię lakieru, do którego przylega uszczelka.
Uwaga na nakrętki - u mnie poprzednik "zgubił" górną (spadła, na szczęście nie do wnętrza zderzaka) i lampa była zaparowana od środka. Musiałem wysuszyć na słoneczku - teraz jest OK. Z lewej strony można chyba taką plastikową zaślepkę wyciągnąć, żeby było wygodniejsze dojście do górnej zakrętki (obok wytłoczenia na roletę).

dandi

#4 Post autor: dandi »

już jestem po wymianie
faktycznie z lewej strony trzeba wyjąć zaślepkę od mocowania rolety i lampę odkręca się dwoma nakrętkami
po wypięciu wiązki kabli jest o wiele lżej wymienić żarówkę
zrobiłem sam
w salonie zawołali 40 zł

MarcysM

#5 Post autor: MarcysM »

I życie stało sie prostsze... :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”