końcówki drążków kierowniczych & sworznie zwrotnic

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
fabidan

końcówki drążków kierowniczych & sworznie zwrotnic

#1 Post autor: fabidan »

Byłem dziś na przeglądzie w OSKP i niestety diagnosta stwierdził luzy w pracy przedniego zawieszenia :( . Do wymiany mam obie końcówki drążków kierowniczych oraz sworznie obu zwrotnic. Czy moglibyście polecić mi części jakiś konkretnych marek w średniej kategorii cena/jakość. Kolegów z dostępem do katalogów prosiłbym również o poglądowy szkic części które muszę wymienić. Może ktoś wymieniał niedawno te elementy? Jeśli tak jaki był koszt częsci/robocizny? Po wymianie muszę zrobić jeszcze zbieżność - jaki jest jego koszt w Waszych warsztatach?

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#2 Post autor: Szuwarek »

Ja wymieniałem - nie sugerowałem się ceną części ponieważ markowe muszą kosztować , a później problemów nie ma - za końcówki drążków, sworznie dolne wahaczy i stabilzatory dobrej marki Lamforder z robocizną wyszło 450zł.

A tutaj znajdziesz wygląd części >>>

http://www.google.pl/search?q=zawieszen ... 00&bih=768

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#3 Post autor: Jarek 67 »

Ostatnio wymienialem u siebie koncowki drazkow . Zdecydowalem sie na TRW po ok. 65 zl /szt. Wiem , ze dobre opinie sa tez o FEBI i Moog . Na pewno pewne sa tez LEMFORDER , bo chyba ida na pierwszy montaz , U mnie ustawianie komputerowe zbieznosci kosztowalo 60 zl. Wymiany dokonalem sam , bo to dosc prosta robota.

fabidan

#4 Post autor: fabidan »

Namierzyłem takie części:
Końcówki drążków - Lemforder 65,77/szt.
Sworznie wahaczy - Lemforder 72,09/szt.
Czy to dobre ceny na te części?
Szuwarek czy przy tej wymianie muszę również zwrócić uwagę na stabilizatory?

Woytas

#5 Post autor: Woytas »

fabidan pisze:czy przy tej wymianie muszę również zwrócić uwagę na stabilizatory?
.

Nie stabilizatory tylko stabilizator ;)
Sprawdzić powinieneś jeszcze łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#6 Post autor: Szuwarek »

Woytas pisze:
fabidan pisze:czy przy tej wymianie muszę również zwrócić uwagę na stabilizatory?
.

Nie stabilizatory tylko stabilizator ;)
Sprawdzić powinieneś jeszcze łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora.
Stabilizatory - zapomniałeś że są 2 :) Oczywiście jeżeli maja luzy . Polecam też lamfordera. Koszt 60 zł za sztukę.

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 15:42 ]
fabidan pisze:Namierzyłem takie części:
Końcówki drążków - Lemforder 65,77/szt.
Sworznie wahaczy - Lemforder 72,09/szt.
Czy to dobre ceny na te części?
Szuwarek czy przy tej wymianie muszę również zwrócić uwagę na stabilizatory?

Ja kupowałem sworznie po 59 a końcówki po 65 :)

Woytas

#7 Post autor: Woytas »

Szuwarek pisze:Stabilizatory - zapomniałeś że są 2
Szanowny kolego...łączniki stabilizatora są 2, ale że stabilizatory są dwa? qrka no popatrz ;)

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

Szuwarek , stabilizator jest jeden i na końcu ma dwa łączniki...co widać ładnie na fotce... ...a po środku jeszcze dwie gumy....kótre tez lubią stukać....rówineż je widać na fotce...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#9 Post autor: Szuwarek »

Szanowni koledzy czepiacie się nazewnictwa :lol:

Fachowo nazywa się to łącznik drążka stabilizatora - chyba :roll:

Anony Mous

#10 Post autor: Anony Mous »

Szuwarek pisze:
Fachowo nazywa się to łącznik drążka stabilizatora - chyba :roll:
No a nie stabilizator :)

Adrian88

#11 Post autor: Adrian88 »

Panowie to od razu się dołączę. Ma do wymiany końcówkę drążka kierowniczego z prawej strony. Ile taka naprawa kosztuje w ASO zakładając, że nie mam części? ASO jest dużo droższy? Chodzi o Zafirę A.

Pozdrawiam!

edit===

Wiem, że nie w temacie ale to samo pytanie mam co do wymiany w ASO wszystkich filtrów na jakieś dobrej marki.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#12 Post autor: MieHor »

Jeśli chodzi o wymianę filtrów - od czasu do czasu w ASO są promocyjne akcje, wtedy jest trochę taniej ale nie na tyle, by byli jakoś konkurencyjni nawet do dobrych warsztatów, natomiast wymiana końcówki drążka może zaboleć głównie ze względu na koszty robocizny, moim zdaniem są z "sufitu"

Adrian88

#13 Post autor: Adrian88 »

Rozumiem, a mógłbyś przybliżyć ceny takich wymian w porównaniu ASO/dobry warsztat? Tak mniej więcej. Poza tym jak wygląda założenie książki serwisowej auta? Moja nie posiada, a zależy mi żeby potencjalny nabywca miał wgląd w naprawy jakie wykonałem za mojej kadencji :)

edit===

ewentualnie jakby ktoś z okolic Szczecina mógł polecić dobry warsztat, który specjalizuje się w naprawach Opli.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#14 Post autor: MieHor »

Wyszukaj najbliższe ASO i wejdź na ich stronę do działu Serwis - znajdziesz cennik usług błyskawicznych

Przykładową stronę masz tutaj http://www.wegaauto.pl/opel/serwis.html

Odnośnie ks. serwisowej - moim zdaniem jest taka możliwość np. w sieci Q-service - jak miałem jeszcze VB warsztat w którym najczęściej wykonywałem naprawy sam mi zaproponował i założył taką książkę, w niej były odnotowywane wszystkie wykonane usługi, sama książka była ważna w całej sieci - więcej info znajdziesz tutaj http://www.q-service.com.pl/

Adrian88

#15 Post autor: Adrian88 »

Szukałem i ceny usług błyskawicznych podane są jedynie na wybrane modele. Za to znalazłem sieć Q-service i mam jeden warsztat pod nosem w okolicy Szczecina. Pojadę tam i się dowiem jaki mają cennik. Czasem taki sieciowy serwis jest lepszy od autoryzowanych serwisów. Ogólnie uważasz, że Q-service są dokładni?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”