Sanki - poprzecznica zafira a

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
regan18
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:54
Lokalizacja: Jarocin
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#16 Post autor: regan18 »

Witam kolege.
Ja kupiłem od Astry i pasowały idealnie. Od Zafiry było cięzko znalezc w idealnym stanie. Po zakupie radze dobrze je wyczyscic i zabezpieczyc. Ja dodatkowo zdjąłem tą mate z pokrywy dolnej silnika bo doczytałem dzieś że to przez nia tak rdzewieja te sanki

Skasowany użytkownik 6483

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja rowniez w swojej ZA 2,2 DTi wymieniałem sanki bo mi wygniły . Sprawcą była ta plastykowa osłona do której przymocowana była filcowa mata. Zerwałem ją bo w niej zbierała sie wilgoć a mata dotyka sanek no i rdza żarła metal aż było słychać nawet. Zerwij ta matę bo to dziadostwo ale zanim to zrobisz, zadzwoń do serwisu opla , podaj VIN bo była akcja serwisowa i wymieniali sanki lub je malowali w ramach reklamacji. Sprawdzić warto , może akurat sie załapałes na darmową wymianę :piwo:

milo100

#18 Post autor: milo100 »

Z tego co czytałem na forum ta akcja w serwisie opla juz jakis czas temu została zakończona.

hubi883
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2018, 14:43
Imię: Hubert
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#19 Post autor: hubi883 »

Witam mam pytanie czy jest jakas roznica miedzy sankami od diesla 2.0 lub 2.2. Czy beda pasowaly do silnika 1.8 ?

Alvin2k18
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2020, 15:22
Imię: Adam
Lokalizacja: Southampton
Auto: Vauxhall Zafira A z18xe
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#20 Post autor: Alvin2k18 »

Dzien dobry, (nie mam polskich czcionek wiec bez uwag poprosze), ale do rzeczy, czy ktos moze pomoc w doborze tulei sanek do angielskiej zafiry (czy te z postu "Bodek") do silnika Z18XE beda odpowiednie?
Do pomocy podaje VIN - W0L0TGF7542052488

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#21 Post autor: Dziadek13 »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”