Nie równa siła hamowania na przedniej osi

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
bozuch
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:59
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice
Auto: Opel Zafira A 1.6
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE

Nie równa siła hamowania na przedniej osi

#1 Post autor: bozuch »

Witam. Ostatnio byłem na przeglądzie i na przedniej osi wyszła różnica w siłę hamowania na przedniej osi aż 40%.
Rozebrałem zaciski i faktycznie z jednej strony była pęknięta gumka i tłoczek był zasiedziały. Po wymianie na nowy odpowietrzeniu całego układu spadła różnica do 33-34%.
Pół roku temu były wymieniane wszystkie przewody na całym aucie ale nie było sprawdzane na stacji czy wszystko jest ok.
Gdzie jeszcze szukać przyczyny bo już nie mam pomysłu. Hamulce normalnie hamują, nie czuć różnicy żeby auto ściągało. ABS się włącza na drodze szutrowej.
Czy może być to wina korektora siły hamowania?
Ostatnio zmieniony 10 lip 2022, 11:54 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem literówki

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Pierwsze co to sprawdź czy zabezpieczenia -sprężynki na przedniej osi (klocków ) są prawidłowo założone .
Teraz kwestia czy pompa hamulcowa nie jest do wymiany (od tłoczka wyciera się korpus i robi się jajo ,efektem czego jest mniejsze ciśnienie).

Lecz zanim zdecydujesz o wymianie korektora siły hamowania , to przemyśl czy klocki hamulcowe nie miały kontaktu z tłustym materiałem (smar ,olej) .
Aby się nie rozpisywać zobacz to zwłaszcza 8 minutę https://youtu.be/QvysOMXHSmE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”