Wymiana tarcz hamulcowych i klocków przód i tył

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
greco

#121 Post autor: greco »

qba1970 pisze:od jakiegoś czasu zaczęły mi piszczeć hamulce ale nie kiedy hamuję tylko podczas jazdy, klocki się kończą?
Może tak może nie. Trzeba koło ściągnąć i zobaczyć.
Może być też prowdzenie klocków bardzo zasyfione i klocek nie odbija dobrze od tarczy więc popiskuje.
Rozebrać, wyczyścić zaciski, a jak klocki to wiadomo.

zafiraman

#122 Post autor: zafiraman »

Witam

Temat o tarczach, więc mam małe pytanko do kolegów czy to dobra oferta?
Przeczytałem cały temat i wyszło mi , że między jakością a ceną optymalna będzie firma brembo plus klocki ferodo.

brać?

http://allegro.pl/tarcze-brembo-kl-fero ... 35572.html

Proszę o kilka opinii doświadczonych kolegów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

marcinzx1

#123 Post autor: marcinzx1 »

witam kolegów może ktoś jeszcze wrazi opinie na temat tego zestawu też czeka mnie wymiana bo mam bicia na kierownicy i zastanawiam się nad tym zestawem co kolega wyżej cena przyzwoita co wy na to?

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#124 Post autor: plutmen1 »

zafiraman pisze:Witam

Temat o tarczach, więc mam małe pytanko do kolegów czy to dobra oferta?
Przeczytałem cały temat i wyszło mi , że między jakością a ceną optymalna będzie firma brembo plus klocki ferodo.

brać?

http://allegro.pl/tarcze-brembo-kl-fero ... 35572.html

Proszę o kilka opinii doświadczonych kolegów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bardzo dobry zestaw ostatnio do mojej zakładałem klocki ferrodo znakomicie się spisują, tylko do tych klocków założyłem tarcze Mikoda, ale Brembo też są bardzo dobre, dlatego możesz śmiało brać i zakładać.

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#125 Post autor: rampi »

u mnie też biją tarcze, choć klocków jest jeszcze z 80%, nasuwa się pytanie, jak najprościej wymienić tarcze, klocki muszą być zdemontowane rozumiem, płyn hamulcowy?

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#126 Post autor: plutmen1 »

rampi pisze:u mnie też biją tarcze, choć klocków jest jeszcze z 80%, nasuwa się pytanie, jak najprościej wymienić tarcze, klocki muszą być zdemontowane rozumiem, płyn hamulcowy?
To proste, okręcasz zacisk hamulcowy, wyjmujesz klocki, odkręcasz prowadzenie zacisku tzw. jarzmo, następnie jedna małą śrubkę na tarczy, i najlepiej mocno uderzyc młotkiem w tarcze w jej dolną część(ja tak zrobiłem) i tarcza schodzi. Montaż w odwrotniej kolejności.
Aha najważniejsze mieć wszystkie odpowiednie narzędzie.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#127 Post autor: Dziadek13 »

plutmen1 pisze:
rampi pisze:u mnie też biją tarcze, choć klocków jest jeszcze z 80%, nasuwa się pytanie, jak najprościej wymienić tarcze, klocki muszą być zdemontowane rozumiem, płyn hamulcowy?
Montaż w odwrotniej kolejności.
Aha najważniejsze mieć wszystkie odpowiednie narzędzie.
I dobrze wyczyścić powierzchnie tarczy i przylegającej do niej powierzchni bo jak będzie rdza to przylegać będzie krzywo i znowu będzie bić tarcza.

Dole

#128 Post autor: Dole »

Wymiana płynu hamulcowego nie jest konieczna. Pamiętaj, żeby spokojnie hamować (w miarę możliwości ;) ) przez pierwsze min. 100km, żeby się klocki z tarczami ułożyły.
Przy nowych zestawach spotkałem się nawet z liczbą 300km podaną przez producenta.

rampi
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 29 lip 2011, 17:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: lubuskie
Auto: 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#129 Post autor: rampi »

czyli godzina i wymienione, mowa o samych tarczach:)) a jeśli tarcza bije, można oznaczać, że i klocki sie nierówno ścierają, co zatem może powodować źle dla tarcz...

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#130 Post autor: Jarek 67 »

W zeszlym tygodniu wymienilem wszystkie 4 tarcze . Kupilem BREMBO , ale u mnie na miejscu . Za przod dawalem po150 zl/szt za tyl po 105 zl/ szt . Cena w aukcji jest dobra , bo z przesylka masz ok . 390 zl /kpl. a same klocki to pewnie ok. 160 zl . Ja jednak wolalem kupic na miejscu ,ale na pewno Brembo to dobry wybor .

zafiraman

#131 Post autor: zafiraman »

Dziękuję za opinie kolegów.
Jestem zdecydowany zakupić ten komplet.
Sprawdzę tylko czy gdzieś we Wrocku w hurtowni nie można tego dostać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qba1970
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 26 maja 2010, 23:32
Imię: Maciej
Lokalizacja: Mizerów
Auto: ZAFIRA C 2.0 CDTI COSMO AUTOMAT
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20CDTI

#132 Post autor: qba1970 »

bicie? spotkało mnie to na wakacjach w trójmieście, wywarzanie nie pomogło. okazło się że jedna aluma przednia miala krzywizne i na drugim kole guma miała lekki balon. Doraźnie przełożono na tył a przy wymanie na zimówki trza dosadnie się tym zająć.

[ Dodano: Pon Sie 29, 2011 00:27 ]
klocki prawy tył mają coś koło 5mm i to właśnie one piszczą a z drugiej strony coś koło 8mm, oczywiście miara szacunkowa (na oko). co może być powodem iż nierównomiernie się ścierają?

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#133 Post autor: kulex »

Witam
czy był już taki temat na forum?

:arrow: Czyszczenie zacisków klocków przy hamulcach tarczowych przód i tył

chodzi o instrukcję z opisem i fotkami
Ostatnio zmieniony 01 paź 2011, 21:11 przez kulex, łącznie zmieniany 1 raz.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#134 Post autor: Szuwarek »

Nie spotkałem się - ale do tego nie jest potrzebny poradnik :)

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#135 Post autor: jarojk »

Witam
Mam taki drobny problem z hamulcami w mojej Zafirce a mianowicie, skończyły mi się hamulce z tyłu, wymieniłem na nowe i się zaczęło mi mocno grzać jedno koło (tył za kierowcą) jechałem w dłuższą trasę (3 kkm) i po tej trasie hamulce wyglądały jak na załączonym obrazku, niecały miesiąc po założeniu, pojechałem z reklamacją do firmy gdzie wymieniałem, przy mnie zdjęli koło i... no właśnie tłoczki chodzą lekko, linka od ręcznego chodzi lekko... wszystko chodzi lekko, żadnych zapieczeń czy czegoś w tym rodzaju. Zachowali się w porządku i wymienili mi jeszcze raz na nowe, i było teoretycznie w porządku, ale dziś zauważyłem że znów się koło grzeje... i nie mam pojęcia co to może być??. ktoś jakieś pomysły ma?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”