Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
daroo211

#181 Post autor: daroo211 »

Jestem własnie po wizycie w serwisie opla. Gościu bardzo miły po 30 min czekaniu pokazał mi jak to wygląda i okazało się że sanki mam bardzo mocno pordzewiałe że odradzili mi powrót do domu (50km) czesci zamówią bede miał wymianę w przyszły tydzień środa i czwartek.
Po wymianie napewno opisze jak to zrobili.

Artur

#182 Post autor: Artur »

Koledzy czy bez tej środkowej części osłony dolnej, tzn. tej, którą się odkręca np. podczas spuszczania oleju, można jeżdzić bez szkody dla auta? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#183 Post autor: MieHor »

Artur, moim zdaniem można, ale zwróć uwagę że ona jest zabezpieczeniem silnika przed przede wszystkim błotem, wodą a także osłania miską olejową, może nie skutecznie ale jak najedziesz na coś wystającego w jezdni, np. wysoki garb, to zaraz się o tym dowiesz. Poza tym wiele Zafir nie ma jej wogóle i jeżdżą.

daroo211

#184 Post autor: daroo211 »

Od kupna mojej Zośki nie mam tej osłony ale po kampanii pewnie ja kupie (ciekawe czy trzeba kupować całą czy można kupić środkową część). Można bez niej jeździć ale silnik od spodu nie wygląda za czysto a wiadomo ze to nie wpływa za dobrze na silnik i podzespoły nie osłonięte.

Zdzich

#185 Post autor: Zdzich »

Artur pisze:tej, którą się odkręca np. podczas spuszczania oleju,
Także kupiłem swoją bez tego dekla i nie wiem czy to miało związek ale jeżdżę dużo po gruntówkach i zaczął żle odczytywać czujnik temp oleju silnika . Po akcji serwisowej kupiłem nową i teraz jest kompletna

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#186 Post autor: BajBus »

a ja zauważyłem po paru miesiącach że rdza wraca na swoje miejsce :(
trzeba będzie się chyba wybrać jeszcze raz, ale tym razem do innego ASO...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Artur

#187 Post autor: Artur »

Dzięki koledzy za sugestie. Będę musiał przed zimą pokrywę uzupełnić.

gwizdenson

#188 Post autor: gwizdenson »

Bajbus ,u mnie była już raz poprawka ale oczywiście znowu tylko czyszczenie i konserwacja.Sam nie wiem czy też nie wybrac innego ASO.Bo ostatnio przy wymianie oleju gdy sprawdziłem to małe wykwity są.Pierwszą konserwację miałem w listopadzie 2009 a poprawka kwiecień 2010.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#189 Post autor: opelmen »

Ma ktoś dośiawczenie jak pasują i sprawują się osłony f-my Rezaw-Plast ?
Oooo.. np. takie
Obrazek
Obrazek

skurek7

#190 Post autor: skurek7 »

opelmen pisze:Ma ktoś dośiawczenie jak pasują i sprawują się osłony f-my Rezaw-Plast ?
Oooo.. np. takie
jak dla mnie to tylko kawał plastiku, a nie mechaniczny zamiennik
skoro napisane "OPEL ZAFIRA "A" 1999r.-2005r." to chyba pasują, czyż nie?
/* i tu pojawia się + dla sklepów z częściami na miejscu */
zawsze możesz poszukać tej osłony u Ciebie w okolicach, zbadać na miejscu i zamowic z allegro..

jak już kolega
MieHor pisze:jest zabezpieczeniem silnika przed przede wszystkim błotem, wodą a także osłania miską olejową, może nie skutecznie ale jak najedziesz na coś wystającego w jezdni, np. wysoki garb, to zaraz się o tym dowiesz. Poza tym wiele Zafir nie ma jej wogóle i jeżdżą.
generalnie chodzi o to abyś nie zahaczył spodem silnika o coś i czegoś nie urwał a 'prześlizgał' się przez to. w zaleznosci na co wjedziesz..
wiadomo, tytan to nie jest..

pająk210584

#191 Post autor: pająk210584 »

Chłopaki po przeczytaniu waszego tematu zadzwoniłem i okazało się że moje auto się kwalifikuje do serwisu na tą kampanie tylko zastanawiam się do którego aso wjechać w poznaniu

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#192 Post autor: MieHor »

A nie bliżej masz do Piły, w Poznaniu to albo do Szpota na Kaliskiej lub w Swarzędzu albo do Bońkowskiego albo Niedbały (w Suchym Lesie przed wjazdem do Poznania od Twojej strony)

pająk210584

#193 Post autor: pająk210584 »

MieHor pisze:A nie bliżej masz do Piły, w Poznaniu to albo do Szpota na Kaliskiej lub w Swarzędzu albo do Bońkowskiego albo Niedbały (w Suchym Lesie przed wjazdem do Poznania od Twojej strony)
do poznania mam tyle co do piły więc mnie to obojętne tylko chodzi mi do którego dać i być spokojnym że nic nie zj***ą

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#194 Post autor: MieHor »

Takich doświadczeń w Poznaniu to nie mam, bo swoją ZA robiłem z racji obecnego miejsca zamieszkania w Kaliszu na Poznańskiej w Auto Wega, w Poznaniu kontakt miałem zarówno z Opel Niedbała, jak Opel Szpot, było to kilka lat temu w początkach mojej przygody z Oplem i o ile u Szpota miałem pozytywne wrażenia, to tego nie mogę powiedzieć o Niedbale. Mam nadzieję, że od tamtych czasów wiele się zmieniło.

Awatar użytkownika
PeeKa
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 24 lut 2010, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: 20DTL

#195 Post autor: PeeKa »

opelmen pisze:Ma ktoś dośiawczenie jak pasują i sprawują się osłony f-my Rezaw-Plast ?
Oooo.. np. takie
Ja dokladnie taka zamontowalem po wymianie sanek. Otwory super spasowane, montaz bez problemu zrobiony wlasnorecznie (bez kanalu).
Ale bardzo wazne: te plastikowe kolki nie sa dobre (moga wypadac). Kup w ASO oryginalne blaszki i wkrety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”