Sprężyny Zafira A

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#31 Post autor: firek »

Jeśli chodzi o sprężyny D&D to są to polskie sprężyny produkowane w Lublinie, mozna też je spokojnie dostać na Alledrogo i chyba taniej niż w sklepach, kiedys miałem namiary na goscia który miał sprężyny w cenach producenta, mogę poszukać. ;)

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#32 Post autor: 12Marek »

Dzieki za ofertę ale muszę się pozbierać z tym co się narobiło :evil2:

Negatywa nie wystawię, bo chcąc mieć pewność, że to będą te i takie jakie potrzebuję dogadaliśmy się telefonicznie :cry: Jakby to było na allegro to juz dawno bym mu nega wywalił... Ale jak mnie wkurzy to kupię od niego przez Allegro byle gówno i w komentarzu napiszę jak było ze sprężynami ;)

Dziś komórki nie odbierają ale na stacjonarnym był gość, który kazał sobie od nowa wszystko mailem opisać i obiecał, że dowie się jak sprawa wygląda i odpowie :?
Zobaczymy....
Jak nie to zgłaszam na policję, niech mają chłopaki zajęcie :)

Miesiąc czasu zmarnowałem i 300 zł :evil2:
Miałbym już dawno zamontowane Kayaby i święty spokój ale uwierzyłem we wzmocnione :shock: Jamexy :lol:
Ciekawe jak będzie z odzyskaniem za nie kasy?
Pewnie to będzie kolejny rozdział tego wątku 8) :cry:
Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Sty 22, 2011 18:35 ]
Czy ktoś wie co oznacza na sprężynach przysłanych mi jako tylne do Zafiry A napis SD na dotychczasowych miałem QC.
Sprawa pilna !

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#33 Post autor: firek »

12Marek, Ja właśnie wymieniłem na Jamexy wzmocnione, na wszelki wypadek znalazłem w mojej okolicy i odbiór osobisty. Po wymianie du***a w górze aż miło popatrzeć.
Mi SD kojarzy się jako STANDATRD

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#34 Post autor: 12Marek »

No cóż, moje Jamexy nie sprawdziły się i bez problemu odzyskałem kasę. Choć wtopiłem na przesyłce :x

Natomiast ta firma:
http://www.opel-ewos.pl
jest dla mnie "spalona" i jak najbardziej NIE polecam zakupów u nich.
Przestałem się bawić w wydzwanianie. Wysłałem wezwanie do zwrotu kasy, a jak nie odpowiedzieli złożyłem sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Może On się z nimi jakoś dogada?
Na razie cisza 8)
Pozdrawiam

KALI

#35 Post autor: KALI »

Witam wszystkich wlaśnie dziś pękła mi tyna sprężyna myśle o kupnie używki na sprężynie jest napis QC czy po szrotach mam pytać konkretnie o sprężyne do ZA czy zafira B lub jakiś inny opel ma takie same sprężyny pozdrawiam KALI :piwo:

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#36 Post autor: 12Marek »

Z mojej historii wynika, że tylko orginał!
Do "normalnej" Zośki dawali QC (mam znów takie i jest o.k. ) ale jak dzwoniłem do serwisu to podali, że do auta z orginalnym hakiem były bodajże (ale dopytaj) HC :?
Nie bierz SD bo du** siedzi...
Jak ktoś chce to mam dwie :evil:

Przy okazji podsumowuję sprawę:
oddanie sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta to był kompletny nonsens! Parodia i zmarnowany czas! Zero odzewu, zero kontaktu tak ze sprzedawcą jak też rzecznikiem! To chora instytucja powołana dla picu o żadnej mocy!
Sprawę oddałem rzecznikowi w styczniu.
W marcu wysłała do sprzedawcy list z wezwaniem do wyjaśnienia.
Facet się odlał i tak sprawa przebujała się do sierpnia, bo nie mogłem rzeczniczki ani osobiście ani na telefon w biurze złapać. Na maile nie odpisywała (podobno chorowała). Jak ją w końcu dopadłem to wysłała ponowne zapytanie do gościa a jak nie odpowiedział to wysłała mi maila, że facet to olewa i może mi pomóc pisać pismo do sądu.
Ale do dziś nie udało mi się z nią skontaktować :evil2:
Zresztą nie wiem już czy chcę....
Bez sensu :czerwona:
Dziwić się że robią ludzi w .... przez internet jak tak działa instytucja powołana do walki z przeginaczami?

Ponawiam adres ku przestrodze:
http://www.opel-ewos.pl
mnie oszukali!

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#37 Post autor: BajBus »

kali jak chcesz to mam 2 tylne sprężyny ze swojej zośki
oddam za grosze...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

KALI

#38 Post autor: KALI »

Dzięki koledzy za odzew sprawa już załatwiona kupiłem za 50 zł używke QC czyli taką jak mialem

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#39 Post autor: 12Marek »

KALI pisze:Dzięki koledzy za odzew sprawa już załatwiona kupiłem za 50 zł używke QC czyli taką jak mialem
mam nadzieję, że nie od tego "mojego" gościa :lol:

Grzesiek

#40 Post autor: Grzesiek »

Ja tez ostatnio kupilem amorki i sprezyny i moge powiedziec, ze jestem nie zadowolony... auto jakos siedzi a nie powinno !!

KALI

#41 Post autor: KALI »

do kolegi 12Marek kupiłem na szrocie w ksawerowie między pabianicami a łodzią

Siomex

#42 Post autor: Siomex »

A ja się podzielę swoim doświadczeniem ze sprężynami tylnym w mojej zafirze. Wymiana sprężyn z powodu pęknięcia jednej z nich. Na wstępnie odradzono mi kupno sprężyn firmy Jamex i Hart . Więc kupiłem sprężyny ze "środkowej półki " ( ponoć ) firmy Magnum .Koszt to 180 zł za sztukę. Po założeniu du** samochodu siadła ze 4 cm niżej w stosunku do oryginalnych sprężyn. No fatalnie to wyglądało, zero prześwitu między błotnikiem a kołem a pewno po zapakowaniu z tyłu osób i bagażu to by kuper szurał po ziemi. :( Więc oddałem je i powiedziałem z to nie są sprężyny do mojego auta . Kupiłem sprężyny wzmacniane szwedzkiej firmy Lesjofors i teraz jest ok . Koszt 220 zł za sztukę ale widać różnicę. Są grube,masywne a jedna waży tyle co tamte dwie. Tak że morał z tego taki że nie ma co oszczędzać .

olo018

#43 Post autor: olo018 »

A ja nie narzekam na Jamex mam ok dwa lata i nic się nie dzieje.

Siomex

#44 Post autor: Siomex »

...a no widzisz mogłem spróbować ... zawsze można je oddać a wymiana sprężyn trwa 15 min. I połowę tańsze są chyba .No ale posłuchałem ponoć mądrzejszych ludzi którzy siedzą w temacie :)

pawko81

#45 Post autor: pawko81 »

ja wymieniałem na jamex wczoraj i z 14 cm skoczyło mi na 17 cm także jestem zadowolony a kupywałem z allegro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”