Przewody hamulcowe sztywne - problem

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rafaellowarszaw
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 04 kwie 2015, 01:34
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8 NJOY
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#31 Post autor: rafaellowarszaw »

Witam wszystkich
Pomimo tego że mam swoją Zośkę już 6lat to nadal czuję się laikiem.. ale po kolei.

Ostatnio miałem przegląd- samochód go przeszedł (uczciwie, bez żadnych gratisów). Diagnosta zwrócił mi tylko uwagę, że przewody hamulcowe można by podmalwać/zabezpieczyć Hameraitem (albo innym cudem na rdzę).
Dzisiaj z ciekawości porobiłem trochę zdjęć rzeczonych przewodów... I się zastanawiam czy im już nie jest potrzebna wymiana. Auto jest z 10/2003 (już po liftingu). Ale nie mam informacji,aby pierwszy właściciel wymieniał w nim przewody.
Auto zakupiłem od Niemca w 2015r( nie. nie od handlarza i nie płakał jak sprzedawał). Auto sprowdzała dla mnie osoba z rodziny (która sprowadza auta od 30 lat- głównie VW,Audi). Samochód nabyłem przy 149 tys.km (licznik nie był kręcony). Obecnie ma 187 tys km.

Rozglądałem się trochę to na allegro jest zestaw komleptny (miedziane+elastyczne)do Zafiry 1,8 - wstawiam link nie jako reklamę- tylko poglądowo
https://allegro.pl/oferta/przewody-hamu ... 6880407245



Dowiedziałem się że wymiana będzie wynosić ok 450zł (czy drogo nie wiem).

Czy waszym zdaniem malować, czy wymieniać?
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale rocznie przejeżdżam 6-8tys km (głównie po mieście)- autostradą śmigam 1-2 razy do roku (wiadomo wakacje z rodziną). Nie mam ciężkiej nogi- nie hamuję gwałtownie, nie mam (przynajmniej mi się wydaje) agresywnego stylu jazdy




Załączam zdjęcia niektórych fragmetów- w większości przewody są czarne- najgorzej jest na wysokości 1/2 drzwi


Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam
Rafał
Załączniki
ZDJECIE_PRZEWODOW_5.jpg
ZDJECIE_PRZEWODOW_4.jpg
ZDJECIE_PRZEWODOW_3.jpg
ZDJECIE_PRZEWODOW_1.jpg

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: Pszczyna »

Więc tak robotę można zrobić samemu ostatnią cenę jaką pamiętam za mb przewodu to 11,70 choć by liczyć 13 m x 11,70 =152,1
do tego złączki ok36zł przewody mogą zaprasować w sklepie (narobiłem się trochę takich przewodów ) szanujący się mechanik powinien mieć praską tylko jedno ALLE ile sobie policzy bo ostatnio się cenią :evil2: :shock:
Przykład wymiana oleju ROBOCIZNA jeden wołał 70zł ,drugi ok-150-170zł a znalazłem za 30 zł ! :lol:

W sumie jest 9 przewodów hamulcowych zakończonych odpowiednimi złączkami o łącznej długości 12,15 metra !

Dodano po 12 minutach 34 sekundach:
https://youtu.be/dmsZ2pWDeD8
Załączniki
Przewody-hamulcowe-Opel-Zafira-KOMPLET-WSZYSTKIE-Producent-czesci-Inny.jpg

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#33 Post autor: firek »

Rafał krótko i treściwie : Przewody do WYMIANY !!!
Nie ma znaczenia jak jeździsz, w takim stanie jak widać na zdjęciach to mogą strzelić w każdej chwili.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#34 Post autor: fredas »

Naturalnie wymiana żadnego druciarstwa
Obrazek
Obrazek

rafaellowarszaw
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 04 kwie 2015, 01:34
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8 NJOY
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#35 Post autor: rafaellowarszaw »

Koledzy (i koleżanki)
Dzwoniłem dowiadywać się w firmie (tak z ciekawości jak to wygląda od strony technicznej) . W zakładzie powiedzieli mi, że w Zafirze przewody są łączone i można wymieniać kawałkami...
Zastanawiam się czy tak zrobić ( w sumie na nadkolach są przewody czarne, bez nalotu..te naloty są na długości 1i2 drzwi czy po prostu pójść za ciosem i wymienić wszystko na miedziane i nowe elastyczne???

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#36 Post autor: Pszczyna »

Jak już robić to całość i mieć z głowy ,co do giętkich można zostawić no chyba że nie żal kasy to wymieniać .
Mnie osobiście kiedyś taki strzelił w tylnym kole podczas jazdy Golf 4

rafaellowarszaw
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 04 kwie 2015, 01:34
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 1.8 NJOY
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#37 Post autor: rafaellowarszaw »

Witam wszystkich.
Dziękuję za rady.

Jestem już po zabiegu wymianie przewodów..

Wymieniłem wszystkie (sztywne i elastyczne) oraz nowe odpowietrznik i oczywiście płyn hamulcowy.

Za całość (przewody,robocizna, płyn) zapłacilem 810zl.

Jeżeli ktoś szuka zaufanego warsztatu to polecam:
https://www.autofanatycy.pl/
Jabłonna k.Warszawy

Zajmują się produkcją przewodów, montują, uczciwie mówią ile będzie to kosztowało, wystawiają paragon/fakturę a przy odbiorze auta pokazują co zdemontowali/wymienili (na mnie czekały wszystkie zdemontowane przewody i plyn do obejrzenia.

Także jeszcze raz dziękuję i polecam

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Witam wszystkich.
Dziękuję za rady.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2021, 12:47 przez rafaellowarszaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#38 Post autor: Pszczyna »

Trochę drogo z uwagi że przewody giętkie firmy ABE nie są aż takie drogie ,no ale zauważyłem że ,,pandemia" to niezła wymówką by doić wszystkich nawet to można zauważyć w aukcjach OLX i ALLE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”