Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darkp1

#31 Post autor: darkp1 »

Moja tak samo się kwalifikuje.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: MieHor »

Właśnie ASO w Kaliszu potwierdziło, że moja Zafi jest na liście akcji serwisowej do wykonania. Mam tylko zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

Edit:

Jestem umówiony na 1 grudnia godz. 8.00 - akcja serwisowa dotyczy ramy podwozia - samochód po wykonaniu usługi ma być do odbioru ok. 14.00, czyli przewidują sporo czasu na jej wykonanie.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, 12:55 przez MieHor, łącznie zmieniany 1 raz.

darkp1

#33 Post autor: darkp1 »

No to wielu nas jest. Ja też mam w przyszłym tygodniu dzwonić i się umawiać.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#34 Post autor: BajBus »

darkp1, ile razy jeszcze napiszesz że też tak masz?
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

sciema

#35 Post autor: sciema »

Już jestem po wizycie w ASO, całość przegladu trwała ok 2,5h. Zerwana mata wygłuszająca i lekkie poprawki zabezpieczenia antykorozyjnego, dokladnie sprawdzę przy wymianie oleju jak go podniosę. Trochę to dziwne ale jak sie zapytalem o jakies potwierdzenie wykonanej kontroli na papierku to powiedzieli że nic nie wystawiają, czy ktoś też już się spotkał z taką sytuacją.

M@rio

#36 Post autor: M@rio »

Zostawiałem w opelku zośkę na ok tydzień i nie chcieli mi dać żadnego protokołu z dokonanych napraw. Twierdzą że wszystko jest w systemie i nic na papierze nie dają. Już jak oddawałem im auto to musiałem się prosić aby mi pokwitowali pozostawienie u nich samochodu.
Ogólnie nie wiem czy tak jest we wszystkich Oplach ale mnie potraktowali podobnie jak ciebie - oszczędzają lasy i papieru brak.

darkp1

#37 Post autor: darkp1 »

Flakun pisze:Zostawiałem w opelku zośkę na ok tydzień i nie chcieli mi dać żadnego protokołu z dokonanych napraw. Twierdzą że wszystko jest w systemie i nic na papierze nie dają. Już jak oddawałem im auto to musiałem się prosić aby mi pokwitowali pozostawienie u nich samochodu.
Ogólnie nie wiem czy tak jest we wszystkich Oplach ale mnie potraktowali podobnie jak ciebie - oszczędzają lasy i papieru brak.
Byłeś w ASO w Lubiczu?

M@rio

#38 Post autor: M@rio »

Tak - ASO w Lubiczu Dolnym i jakoś średnio jestem z nich zadowolony.
Auto stało u nich 7 dni z czego pierwsze 6 przed salonem i nic w nim nie robili.
Wściekły poszedłem zapytać co jest grane jak potrzebują auto jako reklamę to niech sobie innego poszukają - odpowiedzieli że muszą mailem i telefonicznie przebieg naprawy uzgodnić z Warszawą gdyż żadna z części u mnie nie będzie wymieniana a oni chcą żeby im za to zapłacono więc się konsultują. (Ogólnie w aucie chodziło o to że coś z przodu w momencie puszczania sprzęgła wchodziło w wibrację, jakiś dziwny rezonans i głośne drgania były). Z jednej strony rozumiem ich i nawet jeżeli te konsultowanie to prawda to mogli to robić zanim im zostawiłem Zośkę i jakby wiedzieli już co i jak mają robić wtedy dzwonią a ja im zostawiam auto.
Czyli "naprawa" trwała jeden dzień a łosie mi na tydzień furkę zablokowali :evil:
Oczywiście jak odbierałem powiedzieli - Proszę Pana jest IGIEŁKA.
Po 200 metrach okazało się że było jeszcze gorzej :evil:
Skończyło się tak że auto było u nich 7 razy (następne prace nie były dłuższe niż 2 dni) i jest lepiej – ale co się najeździłem.
Najlepsze jest to że ostatnim razem zajął się mną jakiś inny mechanik niż wcześniej bo tego co zawsze nie było i w 15 minut doszedł że przewody hamulcowe są w złym miejscu i faktycznie jak oddał to igła :D (dodam tylko że ten co go nie było miał demontować mi cały kokpit)
Ogólnie kumple się nabijają że znając życie Zafirkę z 2009 mam tylko na wierzchu a wszystko czego nie widać to już mi pozamieniali i mam składaka 2000/2009 :>

darkp1

#39 Post autor: darkp1 »

No to ciekaw jestem co mi wypatrzą w mojej Zośce. Ma iść tylko na konserwację zawieszenia. Zobaczymy. Też jestem z nich średnio zadowolony, bo przed kupnem Zafiry byłem u nich z nią i mówili że wszystko ok, można jeździć. Co się okazało EGR był niesprawny, właśnie dolna osłona ledwo się trzymała. Tacy fachowcy. Mam nadzieję że trafie na tego lepszego mechanika ;)

M@rio

#40 Post autor: M@rio »

No to powodzenia :D

marianek

#41 Post autor: marianek »

Sprawdzałem swoja Zafirkę. Mojej się nie należy. Pan z servisu stwierdził, że w części samochodów został użyty niewłaściwy lakier do zabezpieczenia antykorozyjnego i te auta właśnie podlegają tej akcji serwisowej

konsul

#42 Post autor: konsul »

Zainspirowany powyższym wątkiem też postanowiłem sprawdzić :)
Zafirę mam od paru dni, z Niemiec, jeszcze nawet nie zarejestrowaną, ale sympatyczna pani z ASO potwierdziła, że temu egzemplarzowi przysługuje akcja serwisowa, że nie była wykonywana w Niemczech i że zapraszają :D Jestem umówiony na poniedziałek, o ile zdążę do tego czasu zarejestrować auto.

Wielkie dzięki koledzy forumowicze, bez Was nie miałbym pojęcia o tej akcji! (i wielu innych rzeczach w temacie Zafiry)

Pozdrawiam,
k.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#43 Post autor: rzadki »

konsul pisze:Wielkie dzięki koledzy forumowicze, bez Was nie miałbym pojęcia o tej akcji!
spoko, po piwku dla każdego i będzie OK! ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

gosia

#44 Post autor: gosia »

...bo tak sobie dzisiaj dopiero czytam, o tej całej osłonie...i mnie szlag trafia delikatnie mówiąc...to ja dałam całe 500 pln, za tę osłonę, specjalnie z wygłuszeniem i teraz mam to zrywać.... no to chyba coś nie halo ,albo ja już całkiem zwariuję z tym autem... :roll:

TUX

#45 Post autor: TUX »

ta osłona pod miską to totalny niewypał - nie można odśnieżać tyłem Zośki :(
żona dzisiaj większy zlodowaciały śnieg przygarnęła i kawałek osłony oderwany [już go dodatkowymi wkrętami mocowałem]

na szczescie szybki wjazd na kanalik - dodartkowy wkręt i mozna śmigać :)
- tylko się musiałem z robotą uwijać bo Zośka zaczęła się odmrażać i by mnie zalało :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”