Drganie kierownicy podczas hamowania.

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
raszmen
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 18 kwie 2010, 10:59
Lokalizacja: Ogrodzona
Model:

#31 Post autor: raszmen »

Grzesiek pisze:U mnie kierka zaczyna drrzec przy predkosci 120 KM/h
Ja też tak miałem i niestety co jakiś czas musiałem wyważac koła.

Grzesiek

#32 Post autor: Grzesiek »

Moze to wina koloek? Zmian fel?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#33 Post autor: Dziadek13 »

Grzesiek pisze:Moze to wina koloek? Zmian fel?

Zmień przednie np lewe z tylnym lewym i próba jak dalej to samo to zmień przednie prawe z tylnym prawym i próba,tak znajdziesz winowajce bo być może masz uszkodzony oplot w oponie stąd te drgania na szybkości

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#34 Post autor: Szuwarek »

A nie lepiej załozyć zapas ??? :)

A na poważnie ja poszedłem inną drogą - wymiana zawieszenia,tarcz i klocków - dzisiaj wróciłem z trasy - niewiele 100 km - wszystkie objawy ustąpiły jak ręką odjął :) Fakt kosztowało to mnie 1500zł ale cóż - stać na samochód to i stać na jego eksploatację.

Rafał 25

#35 Post autor: Rafał 25 »

witam. ja mam ten sam problem z drganiem kierownicy podczas hamowania, wymieniłem tarcze przód/tył, łożyska przód, klocki przód/tył, sworznie, końcówki drążków i nic. Nadal drga :cry: Jeśli tylko podniosę auto w górę i koła są odciążone to po opuszczeniu przez około 1km drogi jest ok, a później problem powraca. bylem dziś w serwisie opla, sprawdzili i rozłożyli ręce. ma może ktoś jakiś pomysł co to może być? wymienię jeszcze gumy na Mc personie może tu jest problem? Pomóżcie proszę, z góry bardzo dziękuję

Grzesiek

#36 Post autor: Grzesiek »

ja wymieniam zawieszenie (amorki tyl i przod [Monroe]), tarcze hamulcowe i zobaczymy. Jak dalej to bedzie to sie wezme za drazki, gumy, uchwyty i tesciowa ktora mnie do szalu doprowadza przez telefon. Na koncu obwinie zone, ze ma za slabe rece i nie potrafi kierownicy utrzymac :P

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#37 Post autor: Jaymzarf »

Rafał 25, niech Ci dobry mechanik / diagnosta sprawdzi łożyska na górze amortyzatora, mogą mieć luzy i "kantuje" zawieszenie.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Łysy

#38 Post autor: Łysy »

Rafał 25 pisze:witam. ja mam ten sam problem z drganiem kierownicy podczas hamowania, wymieniłem tarcze przód/tył, łożyska przód, klocki przód/tył, sworznie, końcówki drążków i nic. Nadal drga :cry: Jeśli tylko podniosę auto w górę i koła są odciążone to po opuszczeniu przez około 1km drogi jest ok, a później problem powraca. bylem dziś w serwisie opla, sprawdzili i rozłożyli ręce. ma może ktoś jakiś pomysł co to może być? wymienię jeszcze gumy na Mc personie może tu jest problem? Pomóżcie proszę, z góry bardzo dziękuję
Mam dokładnie to samo w swojej Zosi.Byłem na szarpakach i nic nie znaleźli, wszystko w jak najlepszym porządku, ale chyba rzeczywiście wezmę się za łożyska na górze, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi, poza tym Zośka strasznie stukliwa się zrobiła...

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#39 Post autor: Szuwarek »

Rafał 25 pisze:witam. ja mam ten sam problem z drganiem kierownicy podczas hamowania, wymieniłem tarcze przód/tył, łożyska przód, klocki przód/tył, sworznie, końcówki drążków i nic. Nadal drga :cry: Jeśli tylko podniosę auto w górę i koła są odciążone to po opuszczeniu przez około 1km drogi jest ok, a później problem powraca. bylem dziś w serwisie opla, sprawdzili i rozłożyli ręce. ma może ktoś jakiś pomysł co to może być? wymienię jeszcze gumy na Mc personie może tu jest problem? Pomóżcie proszę, z góry bardzo dziękuję

no to pozostaje tylko maglownica.

iwoncia

#40 Post autor: iwoncia »

Witam, miałam podobną sytuację.... drgania kierownicy pojawiały się przy prędkości około 120KM/h...... po wykluczeniu wszystkiego po kolei okazało się, że drgania spowodowane były wybrzuszeniem na lewej, przedniej oponie. Po wymianie opon wszystkie niedogodności ustąpiły :)

Rafał 25

#41 Post autor: Rafał 25 »

iwoncia pisze:Witam, miałam podobną sytuację.... drgania kierownicy pojawiały się przy prędkości około 120KM/h...... po wykluczeniu wszystkiego po kolei okazało się, że drgania spowodowane były wybrzuszeniem na lewej, przedniej oponie. Po wymianie opon wszystkie niedogodności ustąpiły :)
Opony też wymieniałem niestety nic to nie pomogło, spróbuje jeszcze te łożyska na amorkach jak coś się zmieni to dam znać

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#42 Post autor: Harry200 »

Miałem ostatni jednego Lincolna Navigatora też z drganiami podczas hamowania,jak ruszyłem to przez parę kilometrów ładnie a później co hamowanie to gorzej.Też był po wymianie kompletu tarcz hamulca,po ostrej jeździe z hamowaniami co kawałek zatrzymaliśmy samochód ,zdjąłem koło i sprawdziłem bicie tarczy na ciepło,wyszło około 1mm,po ostygnięciu tarcze miały bicie 0,1mm.Po zakupie następnych tylko już firmowych tarcz problem ustąpił..

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#43 Post autor: Dziadek13 »

lucjan2333 pisze:Witam , kupiłem zafire , zaraz po kupnie zorientowałem się że przy hamowaniu bardzo trzepie kierownicą wymieniłem tarcze i klocki które były jak nowe , po pół roku to samo obecnie mam wymienione już czwarte i ciągle to samo pół roku i trzepanie kierownicą przy hamowaniu , przy wymianie wszystko dokładnie czyszczone , jest to już moje 11 auto nigdy nie miałem takiego problemu nawet na bardzo zużytych tarczach , czy ktoś ma jakiś pomysł , a tarcze są nie z najniższej półki ostatnie nawet jakieś super dobre nazwy nie pamiętam

A czy czasem nie blokują ci się tłoczki, klocki i grzeją tarcze i po wjechaniu w wode już są zwichrowane innej możliwości nie widzę.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2016, 19:25 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: ryba1 »

Kola masz dobrze wywarzone?jakich firm tarcze zakładasz

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#45 Post autor: wampir11111 »

Dziadek13 pisze:A czy czasem nie blokują ci się tłoczki, klocki i grzeją tarcze i po wjechaniu w wode już są zwichrowane innej możliwości nie widzę.
Popieram cos blokuje klocki i grzeja sie tarcze sprawdz jak wyglada tarcza czy sie niespalila i pytanko czy tarcze zakladane byly na piaste na jakis smar jak tak to blad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”