Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#301 Post autor: Dziadek13 »

DUKS4 pisze:od czego są te sanie bo u mnie też targa silnikiem przy zapalaniu i gaszeniu.
Pierwsze sprawdź poduszki przednia i tylnia ja miałem tylnią zerwaną.
Obrazek

Skasowany użytkownik 122

#302 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

Poduszka przednia i tylna wymieniona a czy drży czy szarpie jedno i drugie stuki największe podczas gaszenia , a co do akcji serwisowej to od kiedy jest i coś mi sie wydaje ze w tamtym roku byłem to tylko coś zakonserwowali .

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#303 Post autor: Harry200 »

Znaczy się stwierdzili że jest w porządku i na tym skończyła się dla Twojej Zośki akcja serwisowa..

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#304 Post autor: Jaymzarf »

H,Łajszczak pisze:Znaczy się stwierdzili że jest w porządku i na tym skończyła się dla Twojej Zośki akcja serwisowa..
...a rozliczyli z GM wymianę :lol:
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Skasowany użytkownik 122

#305 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

to mnie pocieszyliście :(
a czy można to jakoś reklamować czy już po wszystkim , bo jak teraz zaglądałem pod zafirkę to sanki najlepiej nie wyglądały .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#306 Post autor: Dziadek13 »

darek_w pisze:Poduszka przednia i tylna wymieniona a czy drży czy szarpie jedno i drugie stuki największe podczas gaszenia .
Wejdź pod auto do kanału i obserwuj co ci kopie podczas gaszenia najlepsze wyjście.
Tak już jest z tym drżeniem poduszka zamiennik twarda guma w dodatku wyższa niż te stare przy silniku,skrzyni biegów z prostych powodów wypracowane i niższe teraz założyłeś nową nie wypracowaną czyli wyższą silnik jest już nie w takiej pozycji jakiej powinien być a w wymuszonej przez nową poduszke stąd drżenia.Poduszki wymienia sie kompletami co by ułożenie silnika było bez naprężeń jak tylko jedna to coś za coś czyli koszta tniemy.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 22:01 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 122

#307 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

NA 100% poduszki ramy przedniego zawieszenia z tyłu .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#308 Post autor: Dziadek13 »

@darek_w
Napisz w profilu jaki masz silnik jeżeli to nie tajemnica może będzie cokolwiek łatwiej podpowiedzieć.

DUKS4

#309 Post autor: DUKS4 »

witam wszystkich! darek_w te poduszki od ramy kupiłeś w sklepie czy mechanik zamówi sam,pytam bo w poniedziałek chcę zoche zaprowadzić do mechaniora.

Skasowany użytkownik 122

#310 Post autor: Skasowany użytkownik 122 »

Na razie tylko dzwoniłem do opla ile kosztują tuleje do ramy.

DUKS4

#311 Post autor: DUKS4 »

myślałem że już wymieniłeś te poduch ramy przedniej

[ Dodano: Nie Lip 24, 2011 20:07 ]
WITAM! byłem w oplu pytałem o wymiane poduszek na sankach (jest ich sześć)porażka robocizna 1500 + 37 za poduchę a jeśli chodzi akcje serwisową odnośnie wózka(sanki) poprawiają tylko zabezpieczenie antykorozyjne i nic więcej.

[ Dodano: Sro Lip 27, 2011 18:20 ]
witam !!tak moja zosia jest po wymianie poduch na saniach.przed wymianą auto chodziło jak stary klamot,silnik warczał zdało się że nadaje się do remontu,buda drżała wszystko się trzęsło przygaszeniu i zapalaniu targalo silnikiem,stuki puki a teraz silnik mrucz cichutko nic się nie trzęsie ,dzisiaj leciałem dwupasmówką (150) żona się mnie pyta czy to nasze auto bo dziwnie cicho.zapłaciłe u mechanika 590zł a nie jak oplu1500+poduch.

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#312 Post autor: sobit »

Byłem dzisiaj w serwisie w ramach akcji i kto jeszcze z kolegów nie był, niech się śpieszy, bo może żałować.

AKCJA TRWA DO KOŃCA ROKU tak jak już ktoś pisał

Mnie uratowała osłona silnika, która się wypięła i byłem zmuszony wejść pod auto. W sankach były normalnie dziury. Teraz czekam na wymianę.

gwizdenson

#313 Post autor: gwizdenson »

Sobit,to masz szczęście,że zauważyłeś to teraz jak są dziury.Ja o akcji wiedziałem wcześniej i pojechałem dwa lata temu na sprawdzenie.Zrobili konserwację i tyle.Pół roku przy wymianie oleju patrzę znowu rdza.Pojechałem drugi raz - oczywiście znowu tylko konserwacja.Za trzecim razem(bo ruda znowu wychodziła),stwierdzili,że ja już akcję zaliczyłem.Obecnie są już spore wżery i sam pomalowałem jakimś hemoraitem.Nie wiem na ile i jak długo to pomoże.Napisałem to w sumie ku przestrodze dla innych,żeby nie zgadzali się na konserwację a tylko wymianę.A ci co mieli wykonaną tą niby konserwację niech obejrzą co tam się dzieje.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#314 Post autor: Harry200 »

U mnie nie było dziur tylko mocno pordzewiała rama i wymienili mi bez problemu na nową.Zależy to chyba od dobrej woli pracownika serwisu.. :/

darkp1

#315 Post autor: darkp1 »

gwizdenson, nie możesz podjechać do innego ASO i się podpytać? U mnie też była mocno pordzewiała i wymienili.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”