Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
walperro

#316 Post autor: walperro »

Załapałem się na ostatnie dni kampanii. Pokazali przed pokazali przed, że trochę korozja na spawach wzięła - dziur nie było - pokazali po konserwacja i malowaniu. Także myślę, że zrobili w porządku. Natomiast powiedzieli, że tego materiału nigdy z osłony nie zrywają, bo jest to też osłona termiczna. Ja słyszałem opinie, że to przez to korozja się wdaje i niektórym zdzierano. Jak powinno to naprawdę wyglądać czy w kampanie wchodziło też zdarcie tego materiału z dolnej osłony silnika ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#317 Post autor: Harry200 »

U mnie zerwali w miejscu kontaktu z ramą,przez to że w tym miejscu utrzymuje się wilgoć to występuje przyśpieszona korozja ramy od dołu..

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#318 Post autor: sobit »

u mnie też zerwali w miejscu kontaktu z ramą, a na plastykowej pokrywie, która jest pod miską zostawili.

gwizdenson

#319 Post autor: gwizdenson »

Jak mi powiedzieli w ASO,kampania odnośnie sanek i osłony się nie skończyła.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#320 Post autor: Harry200 »

Zgadza sie była prawie do końca ubiegłego roku...

nowy91

#321 Post autor: nowy91 »

No to panowie, jak sie dowiedziec czy ta akcja jeszcze jest prowadzona :?:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#322 Post autor: Bodek »

nowy91 pisze:No to panowie, jak sie dowiedziec czy ta akcja jeszcze jest prowadzona :?:
Dzwonisz lub idziesz do ASO - pytasz - podajesz VIN. ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#323 Post autor: Mattai »

Te sanki to tylko trzeba wypiaskować pokryć termoutwardzalna jakąś proszkowa, dwa razy farba elastyczną malowałem, i ciągle rudzielec wyłazi, sprawdziłem na jednym elemencie i polecę r-stop APP, gruntem antykorozyjnym, podkład i cienką gumę na to żeby widzieć jak coś się będzie dziać, finalnie wosk w profil żeby solanka nie gryzła tego zimą
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

pablo2374

#324 Post autor: pablo2374 »

Dzwoniłem i się dowiadywałem, niestety akcja zakończyła się na koniec 2011 roku :/ szkoda bo mi tak przegniły że prawie koło się urwało :shock:

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#325 Post autor: Mattai »

Na allegro za grosze są już te ramy
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

gwizdenson

#326 Post autor: gwizdenson »

Przede wszystkim wyrzuciłem całkowicie osłonę. W zeszłym roku jak była jeszcze akcja w ASO podjechałem ale bez dziur na wylot zero kwalifikacji. Trochę wyczyściłem,przjechałem dwa razy hemoritem,jak wyszło trochę rudej to na to smar i jeżdżę.W profile rozpyliłem wosk i olej.Ale zero osłony.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#327 Post autor: Mattai »

No tak ale jak się ja poprawnie założy to przynajmniej chroni silnik i ramę przed kamieniami... nie mamy niemieckich dróg... Sam przerabiałem kontakt miski olejowej wprost na wystającą płytę betonową (15cm), nie muszę chyba mówić czym to się skończyło... a pewnie pośliznełoby się gdyby nie brak klapy osłony.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Skasowany użytkownik 6483

#328 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

ta osłona również pełni funkcję ochronna silnika podczas mrozów czyli powoduje ,że silnik od dołu nie traci ciepła i szybciej się w ogóle nagrzewa więc tak sobie myślę ,że skoro to tam zamontowali w dieslach to znaczy ,że powinno tam być. :lol:

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#329 Post autor: Mattai »

Tak, w zeszłym roku rozwaliłem na zaspie czujnik temp. oleju....nie miałem osłony bo mi spinki przerdzewiały.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

gwizdenson

#330 Post autor: gwizdenson »

Zgadzam się chroni silnik itp. Przedtem też nie wyobrażałem sobie jazdy bez osłony,nawet kupiłem nową. Jednak teraz po dość mroźnej zimie i jazdy bez niej,nie zauważyłem zbytniego wpływu na nagrzewanie silnika a najeżdżanie na wystające elementy czy urywanie czegoś przy braku uwagi- z osłoną czy bez może skończyć się zniszczeniem niektórych elementów. Jednak nie twierdzę ,że osłona nie chroni ale z drugiej nic nie gnije i zawsze mam dostęp do wszystkich elementów od dołu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”