Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#331 Post autor: bykmark »

Osłona pod silnik do ZA benzynowych (1.8 125KM ) też były oryginalnie montowane ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#332 Post autor: Harry200 »

Wszystkie Zośki fabrycznie miały osłonę pod silnikiem..

cieniassss

#333 Post autor: cieniassss »

Harry200 pisze:Wszystkie Zośki fabrycznie miały osłonę pod silnikiem..
dasz sobie rękę uciąć??

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#334 Post autor: MARCEL! »

Chyba w benzyniakach nie było... Przynajmniej w 1.8... Dzwoniłem do ASO i występuje tylko jako część do Diesla... Szukałem po sklepach i też jest jako do Diesla... Nie wiem czy będzie pasować do benzyniaka... Są jakieś zamienniki dla benzyniaka, ale ktoś kiedyś pisał, że kiepskiej jakości materiał tych zamienników i mu po dłuższej jeździe odpadła ta osłona.
Ja u siebie w 1.8 nie mam tej osłonki....

Skasowany użytkownik 8511

#335 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Ja kupiłem osłonę na giełdzie nową podróbę,pasowała prawie idealnie,trochę od wydechu robi się miękka ,ale się nie odkształca, a spinki metalowe od jakiegoś fiata kupiłem, bo w ASO były w kosmicznych cenach.Jak chcesz zobaczyć jak pasuje,to możemy się któregoś wieczoru spotkać w Lublinie.

jasiu81

#336 Post autor: jasiu81 »

Witam

Jestem juz od pewnego czasu ale nie udzielalem sie .Moze jest ktos z podkarpacia , kto wie gdzie moglbym dostac kolyske do mojej Zoski . Objezdzilem , obdzwonilem szroty i nikt nie ma . Na alle.. wprawdzie sa , ale kupic uzywke przez neta to troche ryzykowne. W serwisie krzykneli 1300 + robocina. Dzieki z gory
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#337 Post autor: bykmark »

pioneet pisze:trochę od wydechu robi się miękka ,ale się nie odkształca

Właśnie obawiam się żeby się coś nie zapaliło od wydechu w ZA 1.8 benzyna?

Ile lat używacie osłony i jakiego dostawcy?

Skasowany użytkownik 8511

#338 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

Efekt jest taki,że po kilku miesiącach od założenia osłony,od wydechu odkształciła się, i prawie szorowała po ziemi.(ta część srodkowa,którą można demontować np.do wymiany oleju)


Obrazek

Skasowany użytkownik 6483

#339 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Panowie, ponownie odświeżam temat sani do Opla diesla. Jestem załamany tym co ujrzałem przy okazji wymiany poduszki pod skrzynią :!: :!: :!: :!: . Otóż od strony pasażera mój wózek w zasadzie nie istnieje !!! Jest tak przerwdzewiały ,że boje sie tym autem jeździć. Dzwoniłem do serwisu do kalisza i mi powiedzieli ,że mojemu autu nie wymienią wózka bo sie nie przysługuje !!!. Mam plastykowa orginalną osłone wraz z tą podłą gąbką i na całej długości styku , wózek jest podziurawiony przez rdzę. Tam gdzie ejst mocowany wahacz jest najgorzej , bo wokół pełno dziur istne sito !!! Jestem wściekły na Opla że o amło co mogłem sie zabić tym autem , nie mając pojęcia o tym co jest schowane pod ta osłoną. Zamierzam pisać reklamację do głownej siedziby Opla bo nie odpuszczę im tego. Jeśli to nie pomoże , kto wie , może ujrzycie mnie w TVN turbo bo nie spocznę póki mi tego nie wymienią za darmo. Mam pytanie do kolegów , czy ktoś już kopał sie z tym tematem w kwestii odmowy wymiany wózka? Każda rada będzie dla mnie cenna . Tu chodzi o pewne zasady, spaprali technologicznie coś , nie naprawiają :/ . Jade po auto do mechanika ale strach nim wracać .... :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”