Sprężyny Zafira A

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#46 Post autor: chabretti »

Darekb pisze:Koledzy pomózcie- załozyłem spręzyny Kyab p symb RJ 5420 auto ZA 2002r 2,0 DTI, miały być wzmocnione po przej ok 1500km tył siedzi wyraznie i jak wejdą ze 2osoby to nie ma już przeswitu. Co to sa za sprezyny-oszukaliu mnie ? Proszę pilne
Ja kupiłem też wzmacniane Monroe i też siedzi. Zaraz po założeniu siadła trochę ok 1cm.
Założyłem Gumy usztywniające no i jest poprawa. Zośka urosła :lol:
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 16:44 przez chabretti, łącznie zmieniany 1 raz.

Darekb

#47 Post autor: Darekb »

chabretti pisze:Założyłem Gumy usztywniające no i jest poprawa. Zośka urosła :lol:
Urosła ale jak się zachowuje jak wsiądzie 5-7 osób, bo u mnie jak wejdą 3 osoby na tył to siedzi maxymalnie, jak bym wziął jeszcze ze dwie osoby to by tarła o koła chyba?

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#48 Post autor: chabretti »

Całego składu dorosłych nie woziłem. Ale 4 dorosłe + 2 dzieci z tyłu. Zośka sprawowała się dobrze.
Raz wiozłem też 14 worków cementu (350kg) z tyłu (tylko w bagażniku były worki). Tył siadł ale koła nie ocierały o nadkola.
Raz na jakiś czas wożę też trzy rowery na bagażniku na haku i jest w porządku :)

Darekb

#49 Post autor: Darekb »

Na tę chwilę jadą do mnie w ranmach reklamacji nowe Kyaby jak te zdemontuje to popatrze co to za spręzyny i czy maja nr seryjny, bo aż dziwne ze tak popusciły po 3-4 krótkich przejazdach w 6 osób?Może to takie Kyaby made in ......

Darekb

#50 Post autor: Darekb »

Jako reklamacje przysłano mi spręzyny Lesjofors-zupełnie inna bajka, więcej zwoi i drut grubszy o ok1mm. Podobno ostatnio z Kayabem coś nie halo sporo reklamacji mają .W miedzyczasie w firmie która sprzedaje Kyaba na Alledrogo powiedziano mi, że spręzyny tej firmy są za słabe do Zafiry z 3 rzedami siedzeń jesli ktoś wozi pełen skład :shock: .Zobaczymy jak bedzie sprawowało się autko z Lesjofors

Kasiarz

#51 Post autor: Kasiarz »

Wymieniał ktoś sprężyny tył w OPC ? Co polecacie ?

pablo2374

#52 Post autor: pablo2374 »

No to i ja dołączę do tematu, otóż zmuszony jestem wymienić sprężyny z tyłu gdyż w jednej pękł zwój, przy okazji chciałbym wymienić i przednie bo prawe koło strasznie mi "dobija" jak wpadnie w dołek dlatego pomysł nad wymianą kompletu. No i w tym miejscu pojawia się dylemat jakie kupić? Jest tego trochę na rynku i dlatego też pytanie do Was co polecacie na obecną chwilę? Jak u każdego tak i u mnie krucho z kasą dlatego też przeglądając ale....drogo znalazłem takie, może ktoś je ma i coś mi napisze o nich:
Przód
Tył

Zafirek

#53 Post autor: Zafirek »

witam tył założyłem taki jest ok.2-lata śmigam i siedzi wysoko. co do przodu też zmieniłem na te rok temu i nie ma różnicy pomiedzy orginałami co do wysokości i dobijania ,a poza tym zrobiły się rdzawe cała farba odpadła ,więc nie polecam tych na przód

Dange

#54 Post autor: Dange »

Witam,wlasnie wymieniłem obie sprężyny na wzmocnione Jamexy i jestem zadowolony :) zafirka podrosla z obu stron z tyłu do 18cm.Amortuzatory wbrew pozorom odkecilem bez problemu ale miałem problem z wyjeciem i wlozeniem sprężyn gdyż nie miałem sciagacza ale pożyczyłem 2 cieniutkie pasy z malutkimi grzechotkami ktorymi w dwóch miejscach naprzeciw siebie scisnołem sprężyne.Żeby wyjąć sprezyne latwiej przyda się druga osoba ktora nacisnie nogą na tarczę lub piaste robiąc nam wiekszy luz.A tak ogólnie nie jestem pewien czy je dobrze założyłem :lol: ponieważ z jednej str.w sprezynie Jamex jest wiekszy otwór w ktorym odboj jest luzniejszy i dalem ta str.do góry a z drugiej wchodzi na scisk tak jak w oryginalnej sprezynie QC.

Casian
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 15 wrz 2014, 18:04
Imię: Przemyslaw
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH

#55 Post autor: Casian »

Witam. Czeka mnie wymiana sprężyn na przodzie. Czytam że firma Jamex jest godna polecenia.. Czy nadal tak jest? Czy może szukać coś innego ? Może szukać LESJOFORS ?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 23:48 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.

Dange

#56 Post autor: Dange »

Witam,jesli chodzi o przód to z rok temu założyłem amorki i sprężyny KAYABY i wszystko jest git.

Awatar użytkownika
domestos
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:31
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#57 Post autor: domestos »

I promise to threat you as good as my leather and ride you as much as my Harley

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#58 Post autor: demko »

cieżko powiedzieć? KYB? Monroe? a może jakiś wzmacniane i tanie? maja na całej długości drut tej samej średnicy,

sam u siebie wstawiłem pod sprężynę gumę podwyższająca i narazie OK, roboty nie dużo a na tą chwilę efekt wystarczajacy

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#59 Post autor: ekmir »

Nie znalazłem w wyszukiwarce dlatego mam pytanie - jak wymienić tylne sprężyny.
Czy przy wymianie sprężyn wymienić również gumy ?

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#60 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, jak ja wymieniałem tylne sprężyny to podjechałem lewarkiem (żabką) po belkę przy mocowaniu amortyzatora podniosłem troszeczkę i odpiąłem z dwóch stron amortyzatory potem opuściłem belkę na tyle że sprężyna sama się zluzowała i mogłem ją bez problemu wyjąć nie używając żadnego ściągacza do sprężyn, a co do gum wszystko zależy w jakim stopniu są zużyte.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016, 18:45 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”