Hamulce/ABS

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#46 Post autor: firek »

ABS, a w zasadzie jego czujniki w wiekszości aut działaja z reguły od predkosci co najmiej 13-15 km/h, a w niektórych markach i więcej. Każdy kto ma jakis fejs moze sie spokojnie połączyc i sprawdzić jakie prędkosci na postoju widzi komp., ponizej takiej predkości ABS nie zadziała bo nie bedzie różnicy w prędkosci koła... Pozdro

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#47 Post autor: twardypt91 »

Coś mi świta, że do pomiaru prędkości koła ABS używa małej prądnicy (tachoprądnica). Jeśli to prawda to fizycznie wszystko zgadza się - mała prędkość, za małe napięcie na wyjściu prądnicy. Ewentualnie jakiś impulsator zamiast prądnicy jest :mysli: W każdym razie będzie okazja :driver: to się sprawdzi.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

cieniassss

#48 Post autor: cieniassss »

twardypt91, z tą prądnicą przesadziłeś ;)

abs działa tylko do pewnej prędkości, bo jakby działał cały czas to nigdy byś się nie zatrzymał ;)

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#49 Post autor: firek »

twardypt91, w Zoskach w układzie ABS-u uzywane sa czujnika Halla.

Kasko99

#50 Post autor: Kasko99 »

Dalacze sie do tematu w poprzednim aucie tez mialem ABS i dzialal pulsacyjnie pedal hamulca przy gwaltownym hamowaniu wiec wiem jak to powinno dzialac.

Moja zoska ma ABS przynajmniej zapala sie kontrolka abs przy przekreconym kluczyku po zapaleniu silnika gasnie, sprawdzalem bledy i nie ma zadnego

Moje pytanie testowalem wczoraj ABS gwaltowne wcisniecie pedalu hamulca przy 120 km/h do zatrzymania kilka razy auto bardzo dobrze hamuje niestety nie udalo mi sie zatrzymac kol w miejscu i zostawic harakterystycznych paskow na asfalcie po zdartych oponach, ale tez wbijam pedal hamulca do oporu i czuje ze dalej nie jestem wstanie go wcisnac, moge tylko tak trzymac, brak odczuwalnego pulsowania pedalu czy drzenia nic poprostu nic, nie zapala sie zadna kontrolka, nic nie piszczy, auto szybko hamuje bez zablokowania kol i bez odczucia ze ABS dziala zafirka z 2010r czy mozliwe jest ze ten Abs dziala no bo kola sie nie zablokowaly ale nie jest wyczowalny dla kierowcy ze dziala czy mam cos nie tak z ukladem hamulcowym, bo nie wiem czy powinienem sie o to martwic jezdze z dzieciakami wiec hamulce chcialbym miec dobre z gory dzieki za wszelkie rady.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”