szerokie koła

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
bagat

#46 Post autor: bagat »

thomas32 pisze:Ale już przy 5 osobach i trochę bagażu to już niestety tak. Ja miałem taki zestaw ale z oponami 195/65 R15.
dokładnie taki zestaw mam i w weekend przejechałem 500km w 5 osób a w bagażniku koło 50kg bagażu + pełen zbiornik gazu zamiast koła i zero przycierki. Ogólnie mam wrażenie stabilniejszej jazdy ale może to przez zimówki.

depechetom

#47 Post autor: depechetom »

a co sądzicie o takich butkach ???
http://allegro.pl/felgi-mak-5x110-17-i2024876871.html

iskraxj

#48 Post autor: iskraxj »

dajesz ZOSKE na wystawę czy będziesz jeżdził ? :shock:

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#49 Post autor: jozek »

depechetom pisze:a co sądzicie o takich butkach ???
fajne tylko czy się sprawdzą na naszych drogach :?:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 11:38 przez jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#50 Post autor: BajBus »

nie przesadzajcie...
ja mam takie letnie i są w porządku, jasne że jak sie wpadnie przy 60km/h w dziurę to się plomby sypią, ale wrocław swego czasu był jednym z najbardziej dziurawych miast (wg opini na CB :lol: ) i dało radę jeździć.
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#51 Post autor: Ramirez »

BajBus pisze:nie przesadzajcie...
Dokładnie...

Ja mam 17 calowe co prawda na profilu opony 50, i mieszkam w takim terenie gdzie jest dziura na dziurze... powoli się to zmienia ;) I jeździ się dobrze, nie ma takiego komfortu jak na 15 czy 16... Ale jeśli będziesz starał się omijać dziury to wytrzymają na naszych polskich drogach :P

depechetom

#52 Post autor: depechetom »

i ja własnie coś podobnego chciałbym załozyć mojej Zosieńce na wiosnę :)

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#53 Post autor: kamil12luty »

depechetom pisze:a co sądzicie o takich butkach ???
http://allegro.pl/felgi-mak-5x110-17-i2024876871.html
Felgi w 100% trafione w mój gust, sam bym takie z checią założył. Co do profilu to jak koledzy pisza trzeba uważać ale tragedi nie ma. W cali od 4 lat jezdze na 225/45/16 i jak odpukac do tej pory ani razu nie prostował. Chłopaki na forum calibry zalecaja do niższego profilu nadmuchac trosze wiecej powietrza dla bezpieczeństwai ( 2.4-2.5).

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#54 Post autor: Tunio999 »

Ja uważam, że nie ma co przesadzać z szerokością i rozmiarem felg i opon... W końcu ważniejsze jest bezpieczeństwo niż wygląd Zośki (co najmniej dla mnie). Swego czasu miałem w Astrze I szerokie gumy (wystawały delikatnie poza nadkola) i powiem tak: przyczepność zajeb... ale gorzej jak są jakieś nierówności wtedy kierownicę naprawdę trzeba "trzymać"...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

adasko

#55 Post autor: adasko »

Duże szerokie kapcie TAK, ale nie na PL drogi :D :D

depechetom

#56 Post autor: depechetom »

a coś takiego ??? czy 225 to nie za szerokie gumy dla Zofii ?
http://allegro.pl/komplet-kol-do-opla-i2070556117.html

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#57 Post autor: kamil12luty »

wg mnie nie ma co zakładac tak szerokich gum. Im szersza opona tym auto słabsze. o mnie w drugim aucie bardzo czuc pod pedałem szerokie gumy. Ja jak bym zakładał to max 205.

depechetom

#58 Post autor: depechetom »

Felgi 17 no i znalazłem:) jak się Wam podobają?


Źle wrzucony link - poprawiłem - Bodek

[ Dodano: Sro Lut 01, 2012 09:33 ]
dzięki Bodek !!!! :piwo:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 19:16 przez depechetom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#59 Post autor: Tunio999 »

depechetom, odnośnie tych felg to fajny rocznik :mrgreen: 1610 hehe
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

saturn

#60 Post autor: saturn »

Depechetom
Wszystko fajnie, pomijam już sprawy komfortu, przyczepności na mokrym, spalania itp. Wszystko to z całą pewnością ulegnie pogorszeniu. Tylko na suchym i na zakrętach będzie lepiej. Przy tak małym silniczku jest sens wkładać coś więcej niż 205-tki? Sprawdzałeś choć raz czy takie felgi w ogóle wejdą Ci w nadkole? Ile będą wystawać? Czy przy obciążeniu nie będą tarły o krawędź nadkola? Najpierw przymierz zanim kupisz.

Ja mam 205/55/16 ale felgi 6,5 cala i ET 37 Zafirka A 2,2 16V. Na przedniej osi są dokładnie na styk z błotnikiem. Gdybym zastosował ET 35, to już by wystawały po za obrys błotnika co jest niezgodne z prawem. Nie mogłem zastosować 7-dmio calowych felg, chyba, żeby były z ET 49, ale te z kolei dotykały elementów zawieszenia (z oponą). Zimowe na zdjęciu to 195/65/15 felgi 6,5 cala ET35 z Vectry. Także są na styk, szersze ani o mniejszym ET nie mogą być.
W Zafirze B która w miejscu koła jest szersza o 20 mm można spokojnie stosować felgi 7 cali ale trzeba sprawdzić ET, zwłaszcza przy oponach ponad 205.
A co do wystawania po za błotnik? Niby drobnostka. Mój kolega miał wystające opony w Mondeo. Na światłach wjechał mu w zadek facet inną osobówką. Nie zostało mu wypłacone żadne odszkodowanie z tego tytułu, ponieważ auto nie spełniało wymogów technicznych a tym samym nie powinno znajdować się w ruchu drogowym. Czasem więc warto się zastanowić, czy dla wyglądu warto narobić sobie kłopotów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”