szerokie koła

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#61 Post autor: kamil12luty »

saturn pisze:Depechetom
Wszystko fajnie, pomijam już sprawy komfortu, przyczepności na mokrym, spalania itp. Mój kolega miał wystające opony w Mondeo. Na światłach wjechał mu w zadek facet inną osobówką. Nie zostało mu wypłacone żadne odszkodowanie z tego tytułu, ponieważ auto nie spełniało wymogów technicznych a tym samym nie powinno znajdować się w ruchu drogowym. Czasem więc warto się zastanowić, czy dla wyglądu warto narobić sobie kłopotów.
Albo kolega Ci okłamał albo nieźle zrobili go w *****a. Ja miałem kolizje( delikatnie mnie przyrysał) nie z mojej winy i nie mialem przeglądu. Bardzo psioczyli w ubezpieczalni ale kase wypłacili. Szczerze to wątpie ze szerokie/wystające koła mogły byc przyczyna nie wypłacenia odszkodowania. Jeżeli Twoja nieprawidłowośc w samochodzie doprowadziła do kolizji wtedy jest możliwośc nie wypłacenia odszkodowanie ( xenony oślepiające, diodowe żarówki w zwykłym kloszu, pomalowane klosze lamp tylych itd) tak mi powiedział rzeczoznawca który robił wycene mojego auta

depechetom

#62 Post autor: depechetom »

pażyjom...uwidim... w razie czego mam drugiego chętnego na te koła ;) a co do nie wypłacenia odszdkodowania to rzeczywiscie ciekawe...

Arczi

#63 Post autor: Arczi »

Odgrzeje kotleta troche ;) aby nie zakladac kolejnego tematu o tym samym.
Czy urzytkownicy ZA 2.0 DTI ktorzy zmienili seryjne kola na 16" i opony 205/55/16 mogli by sie wypowiedziec jak zmienilo sie realnie spalanie autka ? Orginalnie jest stal w 15" wiec na pewno bede kupowal jakies alu i chcialbym zadecydowac czy "bedzie sie oplacac" kupowac 16"...
Znalazlem jedna wzmianke ze bardzo zwiekszylo sie spalanie/zasieg na pelnym baku (z ponad 1100km do ~800km) ale chcialbym prosic o wiecej opinii.

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#64 Post autor: vertal »

U mnie 205/55/16 spalanie w trasie 5,5l przy prędkości nie przekraczającej 110km/h
po mieści 6 do 6,5
Inni tobie pomogą jak zobaczą że sam chcesz sobie pomóc

Krico

#65 Post autor: Krico »

letnie koła mam 17" ( 225/45/17) ,zimowe standard 15"(195/65/15) ,
i powiem tak:
17" - lepsza przyczepność - na duży plus ( samochód zdecydowanie stabilniejszy ,szczególnie w zakrętach)
17" - głosniejsza praca - na minus
Jeżeli chodzi o spalanie to nie zauważyłem wiekszych zmian (czyli do 10 litrów LPG/100km - trasa przez wioski - lato,zima)
Przyspieszanie także bez istotnych zmian z przewagą na opony zimowe 15",
pozdrawiam Krico

Arczi

#66 Post autor: Arczi »

vertal pisze:U mnie 205/55/16 spalanie w trasie 5,5l przy prędkości nie przekraczającej 110km/h
po mieści 6 do 6,5
Super :mrgreen:
Krico pisze:17" - lepsza przyczepność - na duży plus ( samochód zdecydowanie stabilniejszy ,szczególnie w zakrętach)
17" - głosniejsza praca - na minus
Na codzien jezdze na 195/45 wiec wiem ocb :> Chodzi mi o opinie uzyszkodnikow DTI - auto bedzie jako rodzinne a "niskoprofilowce" mam aktualnie 3 :P
17" odpada ale 16" rozwazam...

Czekam na jeszcze jakies info :piwo:

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#67 Post autor: Maciek »

Arczi pisze:Odgrzeje kotleta troche ;) aby nie zakladac kolejnego tematu o tym samym.
Czy urzytkownicy ZA 2.0 DTI ktorzy zmienili seryjne kola na 16" i opony 205/55/16 mogli by sie wypowiedziec jak zmienilo sie realnie spalanie autka ? Orginalnie jest stal w 15" wiec na pewno bede kupowal jakies alu i chcialbym zadecydowac czy "bedzie sie oplacac" kupowac 16"...
Znalazlem jedna wzmianke ze bardzo zwiekszylo sie spalanie/zasieg na pelnym baku (z ponad 1100km do ~800km) ale chcialbym prosic o wiecej opinii.

Spalanie się nie zmieni, albo tak delikatnie, że tego nie zauważysz.
300km różnicy na baku? Ktoś przy fantazjował ostro ;)

Arczi

#68 Post autor: Arczi »

Maciek pisze:Spalanie się nie zmieni, albo tak delikatnie, że tego nie zauważysz.
W innym aucie zrobilem bardziej drastyczna zmiane rozmiaru i spalanie wzroslo niewiele wiec bylem zaskoczony ale za wiele opini nie znalazlem na ten temat na forum stad moje pytanie :)
Maciek pisze:300km różnicy na baku? Ktoś przy fantazjował ostro
j.w. :lol:

Super. Bardzo dziekuje za pomoc :piwo:

marcinFKP

#69 Post autor: marcinFKP »

Panowie chce zalozyc do mojego opc kola 17x8 et 35 i opona 225/45/17. ktos jezdzi na czyms takim lub podobnym? prosze o rady

Awatar użytkownika
megalon
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2015, 17:15
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Petebe
Auto: Opel Zafira A 1.6 16v Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#70 Post autor: megalon »

Witam, mam zamiar kupic felgi aluminiowe 17" ET 47 5x110. Moje auto to opel zafira A z silnikiem 1,6. Mam zamiar jezdzic na oponach max 205 profil 50, 55. Nigdzie na forum tej wzmianki nie znalazlem a zdjecia sa nieaktualne czyli nic nie widac. Bardzo prosze o pomoc gdyz nawet w salonie opla nie umieja powiedziec...Czy te felgi beda dobre? Felgi sa na drugim krańcu Polski.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#71 Post autor: Maćku »

Tak wejdą ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#72 Post autor: wamka18 »

17 fabrycznie mają opc et też powinno pasować

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#73 Post autor: fredas »

Będzie ok 17
Obrazek
Obrazek

Skasowany użytkownik 16629

#74 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Odgrzeję kotleta, bo bez sensu zakładać nowy topic...
Felgi: 17" 7,5" szerokie, ET39. Aktualnie opona 235/45, ale taka nie zostanie. Założyłem testowo na przednią oś jedną felgę, aby zobaczyć jak wystaje i mam gwoździa - trudno stwierdzić czy wystaje, wydaje mi się, że tak, ale ciężko stwierdzić, bo opona szeroka. O tył nie pytam, bo tam się koło schowa, ale czy przód nie będzie wystawał, bo nie mam zamiaru stracić dowodu i kupować kolejnych felg... Opony jakie miałyby być założone to 215 lub w ostateczności 225/45, a najlepiej 205/50

Czy ktoś śmiga na felgach 7,5" et39 czy może lepiej szukać czegoś z większym et?

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#75 Post autor: ryba1 »

kacza1982 pisze:Felgi: 17" 7,5" szerokie, ET39
kacza1982 pisze:Czy ktoś śmiga na felgach 7,5" et39 czy może lepiej szukać czegoś z większym et?
powinny wejść i nie wystawać ale przy homologowanej oponie czyli 225/45.profil 50 może przycierać.kolega @norris ma 17-stki z ET35 i trze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”