szerokie koła

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#76 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Krzychu, wiem, że w tym przypadku 225 będzie za szeroko, ale ja planuję zakup 205/50, przecież to tylko Z18XE, będzie wyglądać bardzo dobrze, a silnik nie będzie się męczył (na lato i tak mam 205/55/16 aktualnie). Boję się nie tyle przycierania, bo to w zasadzie tylko podczas jazdy na parkingu przy pełnym skręcie, bardziej się boję, że może mi koło dobić do błotnika przy seryjnym zawiasie... może histeryzuję, ale jakoś mam pecha ;) Rzucę okiem na tematy kolegi Norrisa i zobaczę jak to wygląda, a tymczasem coś, czego miałem nie robić... zdjęcia z przymiarki bucika (jak kopciuszek)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 18:22 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtowca
Zafiromaniak
Posty: 1212
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:37
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bestwina koło B-B
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#77 Post autor: wojtowca »

Rafał wydaje mi się, że przy tych rozmiarach felgi opona przytrze błotni jak Ci chuśtnie przód. Zerknij do mojego "garażu" http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=120
Ja miałem alu bardziej schowane i tarło, tylko wiesz, mam delikatną glebkę ;)
Obrazek
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził
z oczami utkwionymi w niebo.
Bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić."

Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#78 Post autor: Bodek »

Nie żebym się czepiał, ale wygląda to słabo :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#79 Post autor: ryba1 »

kacza1982, nie ma źle

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#80 Post autor: gRZENIU »

wojtowca pisze:Rafał wydaje mi się, że przy tych rozmiarach felgi opona przytrze błotni jak Ci chuśtnie przód
Wpadniesz w większy dołek , albo podjedziesz pod większego śpiocha , to przy zjeździe będzie tarło o błotnik ... więc ja bym poszukał dla Twojej rozmiar 7"a nie 7,5", jak chcesz założyć 205/50/17 ... opona nie będzie w trapezie ... :piwo:


Mam podobny zestaw na zimę 205/50/17 felga 7" a ET 41... :piwo:
Ostatnio zmieniony 11 lis 2016, 08:27 przez gRZENIU, łącznie zmieniany 2 razy.

Skasowany użytkownik 16629

#81 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Niestety koledzy przekonujecie mnie, że raczej zrezygnuję z tego zakupu. Wygląda to bardzo ładnie-to akurat kwestia gustu, mi bardzo się podobają na aucie i na żywo było o niebo lepiej niż na fotkach. Jeżeli chodzi o 7,5" - te felgi tylko takie wychodziły, akurat patrzyłem na wzór i chciałem przymierzyć na aucie, wiem, że 7,5" nawet z większym ET może też przycierać, ale o nadkole od wewnątrz... Niestety obawa o ranty błotnika bierze górę. Jeżeli chodzi o 205 na 7,5" - tzw. naciągu nie będzie, bo 7,5 cala to ok. 19cm, więc 205 będzie ok, ale akurat o naciąg mi nie chodzi, 205 to wybór raczej praktyczny, bo wolałbym 225, bo po prostu ładnie wygląda szeroka opona.

No cóż, suma sumarum, szukam nadal czegoś ładnego ze stajni opla (ewentualnie saab) w rozmiarach rozsądnych, szkoda, bo wzór z Omegi bardzo mi pasuje...

ps. dla potomnych dodam, że na zimę mam felgi 6"x15 i opony 195/65, z przodu są prawie równo z błotnikiem i nigdy nic nie ocierało, ale 1,5 cala różnicy to bardzo dużo

Oczywiście najlepszym wzorem byłoby OPC, ale ceny masakra jeżeli już się znajdzie proste i w dobrym stanie...

Dzięki dobry ludzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”