uklad kierowniczy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mat1959

uklad kierowniczy

#1 Post autor: mat1959 »

Witam. Jak sprawdzic czy pompa jest sprawna. Bezpiecznik jest OK ,plyn jest maglownica nowa wieczorem przyjechalem wszystko OK rano nie dziala

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#2 Post autor: scaniairizar »

przenieeeść.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#3 Post autor: BajBus »

przenieść przeniesiemy (tym sie zajmuje wieczorkiem, bo w dzień w pracy siedze)ale ja bym radził koledze dokładniej opisać problem a nie jak by siedział na rozgrzanej patelni, bo ciężko jest co kolwiek zrozumieć...
jeśli nie to temat out!
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

mat1959

#4 Post autor: mat1959 »

Witam Jakies miesiadz temu wymienialem maglownice poniewaz byl przeciek,po wymianie bylo wszystko ok zrobilem okolo 2 tys. km.Wieczorkiem przyjechalem wszystko norma ,rano odpalilem i kierownica jak w STARZE 66 ciezko .Sprawdzilem bezpiecznik nr.23 ktury odpowiada za pompe jest dobry,plyn w pompie jest .Chcialem wlasnie sprawdzic jakims innym sposobem pompe tylko jakim?. Musialem z pewnych wzgledow przestawic kierownice o jeden zabek przy zmianie maglownicy czy to moze mialo jakis zwiazek z tym?

djrafix

#5 Post autor: djrafix »

Witam, mam dość niezły luz na drążku kierowniczym w mojej Zafirce w prawym kole ,i podczas jazdy co puszcze kierownice to mnie śćiąga w prawo :/ . Czy to jest przyczyna tego śćiągania?(powietrze w kołach OK). W lewym kole luzu nie ma, tylko w prawym na drązku. Czy duża to robota przy tym ;) ?. I czy ten luz wpływa na to , ze śćiąga w prawo?. Jak myślicie? :roll:

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#6 Post autor: rzadki »

a to nie końcówka drążka do wymiany ?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#7 Post autor: firek »

no to końcóweczka drążka do wymiany, a jak juz wymieniac to najlepiej obie, póżniej zbieżnośc i problem sciagania minie jak ręką odjął. Pozdro

djrafix

#8 Post autor: djrafix »

ja juz mniej wiecej doszlem u siebie ze zbieznoscią i ściąganiem ;), okazalo sie ze gość ze SPEED-caru w Lublinie mi źle ustawił zbieżność i fajny starszy Pan mi poprawiał w Q-SERVICE w Lublinie ;), źle ustawił zbieżność i pozatym gdzieś jest przekoszony tył i nie jest za wesoła sytuacja, ale jakoś juz mniej ściąga i jakoś się bedzie jeździć :D ;)

końcówki mam wymienione zero luzów - jedynie delikatny jest luz na prawym drążku ukłądu kierowniczego, ale nie jest tragedia jeszcze aby go wymieniać ;) ;d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”