Pukanie zawieszenie przód

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
bary666

Stuki z przodu z prawej strony!

#1 Post autor: bary666 »

Mam problem przy skręcie w lewo słychać stuki w prawym kole co to może być ? wymienilem drążki, gumy drążka stabilizacyjnego i dalej to samo słychać może ktaś doradzi??

Jacko

#2 Post autor: Jacko »

A może łożysko pod sprężyną?

KOPERNIK

#3 Post autor: KOPERNIK »

Witam.mowisz na skrecie to moze zerkni na przekładnie kierownicza lub sprawdz jeszcze przegub moze poleciał .pozdrawiam i powodzenia

lukaszek_0583

#4 Post autor: lukaszek_0583 »

Dzień dobry! jestem po raz pierwszy na forum wiec witam wszystkich serdecznie. Mam następujący problem, otóż byłem na przeglądzie technicznym, gdyz coś mi strzelało, taki głuchy odglos w czesci przedniej zawieszenia, jednak nawet na trzepaku nic nie wykazało, wymieniłem łączniki stabilizatora dla sprawdzenia i nic, dalej stuka, co to może byc???

KOPERNIK

#5 Post autor: KOPERNIK »

Witam.lukaszek_0583, wez i zmień jeszcze gumy na stabilizatorze przednim bo to tez jest wina stukania jak mają luz koszt jest nie wielki a prawdopodobnie to bedzie przyczyną twojego stukania...i bedzie ok .pozdrawiam

lukaszek_0583

#6 Post autor: lukaszek_0583 »

kopernik275 pisze:Witam.lukaszek_0583, wez i zmień jeszcze gumy na stabilizatorze przednim bo to tez jest wina stukania jak mają luz koszt jest nie wielki a prawdopodobnie to bedzie przyczyną twojego stukania...i bedzie ok .pozdrawiam
oki , sprubuje i dam znać

lukaszek_0583

#7 Post autor: lukaszek_0583 »

kopernik275 pisze:Witam.lukaszek_0583, wez i zmień jeszcze gumy na stabilizatorze przednim bo to tez jest wina stukania jak mają luz koszt jest nie wielki a prawdopodobnie to bedzie przyczyną twojego stukania...i bedzie ok .pozdrawiam
wymieniłem gumy stabilizatora i jak ręką odjąl, temat zamknięty, ps. koszt nie był aż tak niski 120 zl w warsztacie:(

waldik782

#8 Post autor: waldik782 »

Witam serdecznie.Mam pytnie co to moze byc ze podczs jazdy po dziurach lub kostce gdy sa skrecone kola slychac dziwne pukanie gdzies z okolicy przednich kól.Dzieje sie tak tylko gdy kola sa skrecone,jak sa wyprostowane jest cisza.Przegla robilem 15 pazdziernika i na trzepakach nic nie wykazalo.Prosze o pomoc bo jest to troche irytujace..

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#9 Post autor: rzadki »

to już prawie dwa miesiące od przeglądu, w tym czasie mogłeś zaliczyć kilka dziur. łączniki stabilizatora?
a czuć luzy na kierownicy?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

waldik782

#10 Post autor: waldik782 »

Niby 2 miesiace ale auto bardzo malo jezdzi,do tego jezdze powoli i w miare ostroznie.Tez myslalem o stabilizatorach.Mze to faktycznie one...??a co do kierownicy to zadnego luzu nie ma.

waldik782

#11 Post autor: waldik782 »

Bylem na stacji diagnostycznej(innej niz robilem przeglad)no i okazalo sie ze faktycznie dwa laczniki stabilizatora i lewy sworzen...Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#12 Post autor: rzadki »

to dobrze że się wyjaśniło. może tamta pierwsza stacja kontroli dobrze sprawdziła, łączniki po prostu wysypały się niedługo później. pozdrawiam!
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

przemas25

#13 Post autor: przemas25 »

Witam kolegów! Mam mały problem z namierzeniem dziwnego stukania w zawieszeniu( lewej i prawej strony zośki- chodzi oczywiście o przód)!! Wiem że podobne tematy były już poruszane na forum i większość z tych elementów zawieszenia wymieniłem. Nawet dziś drążki kierownicze zostały wymienione a problem jak był tak nadal jest!
Proszę o jakąś radę! Pozdrawiam

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#14 Post autor: jacek76 »

Mogą stukać:
-końcówki kierownicze
-końcówki wahaczy
-drążki stabilizatora
-gumy mocujące stabilizator
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

alladyn98

#15 Post autor: alladyn98 »

I dodam jeszcze:
-łożyska amortyzatorów
Takie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”