[B]Osłona silnika!

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#76 Post autor: Tunio999 »

hakamo pisze:sprzedawca powiedział mi że do diesla i benzyny są takie same
Tak potwierdzę są takie same ;) - mam taką zamontowaną :D
hakamo pisze:trzeba odciąć boczną osłonę,gdyż takowa w benzynie już jest.
Bzdura wielka :P - odkręcić boczną osłonę i ta pasuje idealnie - ja tak zrobiłem :P
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

fresh7

#77 Post autor: fresh7 »

Witam

Z tego co sie dowiadywałem w firmie REZAW to nie produkuja osłon do modelu : Opel Zafira b 2006 , Z 19 DTH , 150 km nie posiadaja... Czy moge prosić kogos kto ma dobra sprawdzona firmę aby podesłał namiary?


Z góry dziekuje i pozdrawiam :driver:

RadekP
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 sty 2015, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#78 Post autor: RadekP »

Odświeżę temat, bo sam potrzebuję do benzynki 1,8. Czy ktoś ostatnio kupował może ?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 15:51 przez RadekP, łącznie zmieniany 1 raz.
There's no place like home.

jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#79 Post autor: jarosz1977 »

Witajcie,
Z tego co wyczytałem (na innym forum), to osłona od diesla do benzyny pasuje, tylko, że podobno się tego nie zaleca, ze względu na temperaturę pracy :?:
Jednak ja mam pytanie, co do tego, co jest oryginalnie w 140 konnej benzynie, bo wydaje mi się, że miałem dwie malutkie osłony po obu stronach, a teraz ostatnio jak byłem na przeglądzie, poprosiłem czy mogę sobie pooglądać i tej lewej (po stronie kierowcy) nie ma. Ale wygląda to tak, jakby nigdy nie było, albo odpadła już dość dawno temu, bo śladu nie ma.
Prawa jest, ładna, elegancka i zamontowana, wydaje się oryginalnie?
No to w końcu, jak to z tymi benzynami jest? Ktoś wie??? 8)

Skasowany użytkownik 17961

#80 Post autor: Skasowany użytkownik 17961 »

Hej nie wiem jak to w benzynie wygląda ale...
Ja mam diesla 1.7, jak byłem w ASO to powiedzieli, że do mojego auta nie jest przewidziana osłona pod silnik... Doszukał po VINie, że tylko osłona tzw. "na złe drogi" metalowa taka http://sklep.dixi-car.pl/oslona-silnik- ... -2871.html . Tą niestety zainteresowany nie byłem. Chodziło mi o taką (po miałem już w domu skołowaną taką jak ta:
http://allegro.pl/opel-zafira-b-1-9-cdt ... 08570.html
i po numerze doszli wtedy dopiero, że nadaje się i będzie pasować. Przykręcana była do sanek (trzeba dokupić spinki i śruby takie jak te: http://allegro.pl/spinki-montazowe-oslo ... 93877.html nie plastikowe broń Boże
W mojej Zośce zamontowana była osłona przeciwbłotna paska taka http://allegro.pl/opel-zafira-b-astra-h ... 07256.html (pewnie taka właśnie masz). Trzeba ją usunąć bo w miejsce przyjdzie osłona zespolona z tymi dwiema nakładkami L+P (jak na pierwszym linku) przykręca się je za pomocą śrub i spinek montażowych nadkoli do otworów w ramie...

Reasumując - moim zdaniem będzie Ci podłoga również pasowała. Jeżeli chodzi o temperatury pracy to w tej osłonie są na przedniej jej części specjalne wloty kierunkowe które z pewnością łapią powietrze i kierują na silnik...

Tylko trzeba się zastanowić po co Ci to w benzynie (może jedynie ochronnie - kamienie itd.). W dieselu to zima z pewnością pomaga w niskich temperaturach i też działa ochronie.

Może pomogłem....
P.S. Podróbek ja bym nie kupował (kilka problemów z nimi było - odpadanie itd. chociaż ważne są spinki wspomniane wyżej)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2015, 16:50 przez Skasowany użytkownik 17961, łącznie zmieniany 3 razy.

jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#81 Post autor: jarosz1977 »

ok. ok. Chyba faktycznie po prawej stronie wygląda to jakoś tak, jak na aukcji z linka i nazwa też by pasowała, bo to jest od dołu pod paskami. Ale mi chodzi o to, czy po lewej stronie (strona kierowcy) również jest taka częściowa osłona. Patrząc po rozstawie otworów po lewej stronie, pod ewentualne spinki, to wygląda to prawie jak lustrzane odbicie ze strony prawej, no i wydaje mi się, że jak kupowałem i oglądałem, to po tej lewej stronie cosik takiego było. A teraz nie ma?
Więc albo mi się wydawało, albo to, odpadło dawno, bo nie ma żadnego śladu.
Może ktoś, kto ma benzynkę i jest w oryginale (jak moja :) ) by popatrzył i odpowie albo po prostu ktoś wie :?:
Pełnej osłony nie chcę kupować, bo faktycznie jest ona nie potrzebna, ale jeśli po tej lewej stronie, coś było, to chętnie bym to odtworzył. Auto napradę jest w 100% w oryginale a ja jestem "fetyszystą" i lubie jak wszystko, nawet pierdoły, są na swoim miejscu.
Ktoś wie jak to jest???

jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#82 Post autor: jarosz1977 »

Nikt w temacie się nie odzywa, więc zadzwoniłem do Opla i... w benzynie jest tylko częściowa osłona po prawej stronie. Po lewej nie ma nic! Temat się rozwiązał. :idea:

gawelook

#83 Post autor: gawelook »

zastanawiam się nad zakupem osłony tym bardziej, że zima nadchodzi i troche by od błota osłoniła. Nie wiem tylko czy w tym modelu była osłona bo jak czytam jest to różnie. Może ktoś się wypowie chodzi o ZA 2003r 2,2 benzynka co jeszcze potrzebne jest oprócz osłony.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#84 Post autor: Bodek »

Z tego co widzę w katalogu - to osłonę miały tylko diesle.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

gawelook

#85 Post autor: gawelook »

no właśnie szukam w necie i piszą, że tylko w dieslach były montowane. A myślałem że u mnie zgubił mój poprzednik. Ale myślę, że pokombinuje i założę.

Ropuch23
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2018, 13:11
Imię: Łukasz
Auto: Zafira 1.8
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Zb18

#86 Post autor: Ropuch23 »

Witam mam pytanie czy osłona silnika z ZB diesla pasuje do ZB 1.8 benzyna do pomozcie
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 21:18 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Łukasz Ropuch23 p.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#87 Post autor: rafant4011 »

Pasuje...
Tylko uwaga, w PB nie montowali osłon m.in. ze względu dla tego, że silnik benzynowy generuje większą temperaturę...
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 21:18 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.

Umpero
Mieszkaniec
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:12
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#88 Post autor: Umpero »

Ja w swoich benzyniakach Opla montowałem osłony i nic się nie działo.
W tym roku zakupiłem Zafirę i zaraz po zakupie zamówiłem też osłonę. Mniej syfu zawsze na silniku.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#89 Post autor: ryba1 »

rafant4011 pisze: 16 sie 2018, 08:13 Pasuje...
Tylko uwaga, w PB nie montowali osłon m.in. ze względu dla tego, że silnik benzynowy generuje większą temperaturę...
Bardziej się tyczy turbo benzyna

piotrek oława
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:11
Imię: piotr
Lokalizacja: oława
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A1.8XER

#90 Post autor: piotrek oława »

Zafirę ma niedługi więc doświadczenia z nią nie mam ( osłony na razie też nie) ale przerabiałem temat w Vectrze C 1.8. Trzy osłony w tym jedna oryginał i żadna nie przeżyła. Tzn ori najdłużej wytrzymała ale jednak poległa.
W benzyniakach katalizator jest za blisko i niestety temperatura robi swoje. Jeśli zatem chcecie montować do benzynki to najlepiej zamontować całość ale od razu ściągnąć ten element środkowy bo to on pierwszy łapie temperaturę. Ja bynajmniej w ostatniej osłonie tak zrobiłem i było ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”