[B]drgania podczas jazdy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Deleted User 21664

#106 Post autor: Deleted User 21664 »

Ostap pisze: 29 maja 2020, 09:28 U siebie wymieniłem wszystko oprócz maglownicy. Czytaj wszystko, półosie, koła, felgi, tarcze, itp itd bicie dalej jest.

Jedynym na to sposobem u mnie jest www.autobalans.pl
u mnie wystarczyło wyminić przednie wahacze (ruda szmata je gryzła) i dobrze wyważyć koła.
Oczywiście koła nie mogą być krzywe.
Stare 16' były lekko trafione i wtedy drgania się na kierę przenosiły

o drganiach zapomniałem... jak na razie :)

bogumil67
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 01 wrz 2016, 10:42
Imię: Bogumił
Lokalizacja: Kołobrzeg
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#107 Post autor: bogumil67 »

Wczoraj przeglądając jaszcze maglownicę, sprawdziłem jeszcze raz półosie. I zdębiałem :shock: . Półoś prawa, nowa, która została wymieniona dostała takich luzów na na łączeniu (wieloklinie) że głowa mała. Stara była w lepszym stanie. Dzwonię do kolesia, który mi wymieniał, a on na to, że nie było żadnych luzów. Jak to możliwe, przejeżdżając nawet nie 300 km. Z nowej półosi zrobił się szrot. Firma GSP, koleś mi tej firmy półoś założył twierdząc, że to dobra firma..

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#108 Post autor: Czesław »

Jeżeli to mechanik dał materiał to on za to odpowiada , nie raz słyszałem jak mechanicy mówią że nie dają gwarancji jak klient daje swoje części to niech teraz on kłóci się z dostawcą :P :ok:
czesiek_ze

prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#109 Post autor: prayboy »

U mnie ten sam problem. Ostatnio koła wyważane w kwietniu 2019 ()rok temu) cała zima na tych samych kołach. Nie zmieniałem bo zimy nie było. Przedwczoraj wymienili mi tarcze-klocki tył i powyżej100 wibracje jakby się auto miało rozpaść. Co może być przyczyną? PIerwszy krok to chyba sprawdzenie wyważenia kół?
______
edit.
Nie dośc że koła niewyważone to jeszcze wybrzuszenie na oponie miałem. Para opon do wymiany.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2020, 08:52 przez prayboy, łącznie zmieniany 1 raz.

bodek510
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:53
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Roztocze LTM
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#110 Post autor: bodek510 »

W maju zauważyłem drganie kierownicy przy 120-130/ h. Wyważone i sprawdzone koła i dalej to samo. 3 tygodnie temu zamieniłem się kołami z synem (złamany i wymieniony łącznik stabilizatora), niestety na trasie dalej to samo. Pojechałem do mechanika, posprawdzał zawieszenie i diagnoza: łożysko na półosi. Wymienione łożysko( olej w skrzyni też), próba pomiędzy Jarosławiem a Rzeszowem i ulga, samochód jak nowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”