[B] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych - przód i tył.

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
ronin

#121 Post autor: ronin »

Zlooty pisze:[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 13:47 ]
Dzwoniłem już do gościa od którego kupiłem te tarcze i będę je odsyłał na reklamacje do firmy .Człowiek w słuchawce mówił mi żebym zostawił sobie te klocki co mam ( są na prawdę przyzwoitej grubości) ale nie wiem czy to aby dobry pomysł ??
Ja bym zwrócił - jeśli kupiłeś jako komplet z tarczami. Teoretycznie przy wadliwych tarczach jest ryzyko że np. klocki się nierówno ścierały ale to tylko moja opinia :P

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#122 Post autor: Szuwarek »

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 13:47 ]
Dzwoniłem już do gościa od którego kupiłem te tarcze i będę je odsyłał na reklamacje do firmy .Człowiek w słuchawce mówił mi żebym zostawił sobie te klocki co mam ( są na prawdę przyzwoitej grubości) ale nie wiem czy to aby dobry pomysł ??
Jak kupowałeś komplet to komplet oddajesz - co ma grubość do rzeczy - nowe to nowe :)

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 17:47 ]
ronin pisze:
Szuwarek pisze:Nie bierz kolego tego szajsu - kolega założył całe przednie zawieszenie - 2 miesiące po warszawie i już ma wykończone. Ja za namową dwóch moich znajomych (jeżdzą 2 rok) i mechanika z prawdziwego zdarzenia zainwestowałem w KLIK - na razie jest o.k.
Nie róbmy zamętu - te tarcze są do ZA, a wątek dotyczy ZB więc będą droższe i koniecznie 308mm (1,9 diesel).

P.S. Ja bym na tarczach zbytnio nie oszczędzał - szczególnie na przód :>
Mój błąd - ale nie problem znaleźć takie same do ZB :)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 18:00 przez Szuwarek, łącznie zmieniany 1 raz.

spiotrowski

#123 Post autor: spiotrowski »

smaru pisze:panowie jakie klocki ate kupic do tarcz 280mm???
niektorzy w aukcjach wpisuja ATE 13.0460-7116.2
inni 13.0460-7179.2 te drugie czesto wystepuja tez w kompletach z tarcza 308mm
sam juz nie wiem czy taki zestaw bedzie ok???
Smaru ten zestaw co przedstawiłeś w linku nie będzie pasował do twojej ZB a powinieneś mieć takie o numerze 13.0460-7179.2 zwróć uwagę że nie masz tych zaokrągleń na tych dwóch dolnych klockach u góry tam obok czujników zużycia.
Dla porównania oba klocki, a te co podałeś na alledrogo pasują do ZA (pomijając OPC)


Obrazek

Obrazek

Zlooty

#124 Post autor: Zlooty »

znalazłem stronę z tarczami i chyba zdecyduję się na zakup bosch , choć zastanawiam się nad TRW ceny są podobne tarcze ale zastanawiam się nad klockami , tutaj boscha są różne dla zestawu z wzmocnionym układem sportowym ?? nie wiem o co chodzi ? klocki może ktoś podpowie ;)

smaru

#125 Post autor: smaru »

spiotrowki dzieki za info - Twoje slowa potwierdzily moje przypuszczenia...

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#126 Post autor: Szuwarek »

Zlooty pisze:chyba zdecyduję się na zakup bosch , choć zastanawiam się nad TRW ceny są podobne
Zobacz jeszcze BREMBO

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#127 Post autor: danio »

Witam
Tarcze i klocki zakładałem z TRW i z interr carsu i też było dobrze. Wszystko zależy od techniki jazdy. Klijenta miałem co na BREMBO zrobił mniej kilometrów niż np. na TRW, inny przyjechał tylko z trzema klockami hamulcowymi lub tarczą wentylowaną gdzie z jednej strony wystawały żeberka.
Też zależy gdzie dana część była produkowana a robią je wszędzie. Gdzie taniej

Zlooty

#128 Post autor: Zlooty »

Już kupiłem całość TRW , a ATE które są założone odsyłam na gwarancji , nie napalam się na nic odnośnie reklamacji ale lepiej wysłać niż wyrzucić do kosza . :/

kaka32

#129 Post autor: kaka32 »

Przy wymianie klocków hamulcowych z tyłu robimy coś z hamulcem ręcznym?? Popuszczamy,naciągamy linki czy nic nie robimy.

DaRek7

#130 Post autor: DaRek7 »

kaka32 pisze:Przy wymianie klocków hamulcowych z tyłu robimy coś z hamulcem ręcznym?? Popuszczamy,naciągamy linki czy nic nie robimy.
Z ręcznym nic, wkręcamy tylko tłoczek.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#131 Post autor: Bodek »

Witam, potrzebuję opinii na temat takich tarcz hamulcowych ROTINGER i do tego klocki firmy Denckermann lub Kamoka.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#132 Post autor: Maciek »

Bodek pisze:Witam, potrzebuję opinii na temat takich tarcz hamulcowych ROTINGER i do tego klocki firmy Denckermann lub Kamoka.

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o tych firmach, ja na Twoim miejscu wybrałbym coś bardziej markowego - TRW, ATE, Brembo. Na czymś lepszym nie tylko dłużej pojeździsz, ale będzie większa pewność, że zaraz się tarcze nie pokrzywią ;)

cieniassss

#133 Post autor: cieniassss »

Bodek pisze:Denckermann
najniższa półka

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#134 Post autor: Bodek »

cieniassss pisze:
Bodek pisze:Denckermann
najniższa półka
Mam dostęp do każdej marki w cenie netto - zaproponowano mi takie rozwiązanie jako stosunek ceny do jakości, jak mam być szczery mam pewne obawy - dlatego poprosiłem o opinię.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

cieniassss

#135 Post autor: cieniassss »

Bodek, ja bym brał komplet TRW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”