[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
dariusz.siuchta

#166 Post autor: dariusz.siuchta »

Ja założyłem do swojej ZA nóweczki oponki Firestone Winterhawk 2 EVO 195/65 R15 91 T. Zrobiłem na nich już ok 2500 km i spisują się rewelacyjnie. Z przesyłką zapłaciłem 172 zł za sztukę.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#167 Post autor: MieHor »

Wszystkie wyrażane tutaj opinie nt. opon niezależnie od tego czy letnie czy zimowe są opiniami subiektywnymi, najważniejsze w tych rozważaniach jest to, na jakie warunki klimatyczne producent danej opony je skonstruował, ponadto nawet te same opony zupełnie inaczej będą zachowywać się w różnych rejonach naszego kraju, przy wyborze takiej czy innej opony oczywiście można korzystać z opinii i doświadczeń ich użytkowników, ale niech ta dyskusja nie przerodzi się w licytację typu co jest lepsze masło czy margaryna albo odwrotnie

Przemcio

#168 Post autor: Przemcio »

:> Bardziej zgodził bym się ze stwierdzeniem " opinie nacechowane większą lub mniejszą dozą subiektywizmu " Przy obecnych i ubiegłorocznych warunkach pogodowych nastąpiła pewna unifikacja naszych doświadczeń. Jasne że poruszając się w terenie górzystym mamy nieco inne wymaga niż na płaskim mazowszu.To samo dotyczy oblodzonego czy czarnego i suchego asfaltu. Po to jest forum żeby dzielić się i czerpać z doświadczeń innych użytkowników a decyzje i tak podejmiemy sami , obiektywną ..... ale tylko w naszym mniemaniu ;)

kubik_CDTi

#169 Post autor: kubik_CDTi »

w śniegu frigo są pro,ale na suchum i mokrym już niestety nie,poza tym głośne,ale do miasta lub w góry są ok.

PieTrzaK

#170 Post autor: PieTrzaK »

Na suchym w mojej opinii nie jest źle, ale na mokrym faktycznie trzeba uważać.

kubik_CDTi

#171 Post autor: kubik_CDTi »

Jeżeli się jeździ spokojnie to opony są jak najbardziej ok.
Schody się zaczynają przy dość dynamicznej jeździe ;)

hiras

#172 Post autor: hiras »

witam .a mi ktoś polecił chinki i jestem bardzo mile zaskoczony ,super oponki.polecam http://allegro.pl/nowe-zima-205-55r16-w ... 28029.html

kubik_CDTi

#173 Post autor: kubik_CDTi »

Już widzę Twoje zadowolenie po jeździe na niemieckiej autostradzie w okolicach 200km/h :lol:

hiras

#174 Post autor: hiras »

kubik_CDTi pisze:Już widzę Twoje zadowolenie po jeździe na niemieckiej autostradzie w okolicach 200km/h :lol:
moze jaśniej ?dodam ze na autostradzie wielkopolskiej 180 jechałem i wszystko ok

kubik_CDTi

#175 Post autor: kubik_CDTi »

Poprostu wszystkie opony bardzo budżetowe nie lubiły bardzo szybkiej jazdy,broniły się jak mogły od tego.
Może te są inne.
Ale i tak nie uwierzę,że opony ponad 2razy tańsze,są równie dobre jak Goodyeary czy Dunlopy,sorry.

Szymon78

#176 Post autor: Szymon78 »

Moze nie zimówki ale ja mam letnie Koreanki i nie narzekam.. a autobahny często odwiedzam.. Pewnie kolejnych takich już nie kupie ale skoro kopiłem auto z prawie nówkami to wyrzucać ich nie bede tylko dlatego ze to np MADE IN ChRD

puki co jestem z nich zadowolony

hiras

#177 Post autor: hiras »

kubik_CDTi pisze:Poprostu wszystkie opony bardzo budżetowe nie lubiły bardzo szybkiej jazdy,broniły się jak mogły od tego.
Może te są inne.
pierwszy raz zdecydowałem się na chinki i szczerze mogę powiedzieć ze jak narazie nie żałuje,a naprawde są odpowiednie warunki na testy...

ronin

#178 Post autor: ronin »

Ja zanabyłem właśnie UG7+ i też nie żałuję - a Ling Long są tyle warte co kosztują. Sorry ale cudów nie ma ;)

hiras

#179 Post autor: hiras »

ronin pisze:Ja zanabyłem właśnie UG7+ i też nie żałuję - a Ling Long są tyle warte co kosztują. Sorry ale cudów nie ma ;)
a ja słyszałem ze UG7 nadają się do wozów konnych.Sorry... najgorzej jak komuś się wydaje że coś wie...bo ktoś tam coś powiedział a ja usłyszałem i teraz powtarzam jaką to ja mam wiedze,przetestuj i wtedy coś powiedz.pozdrawiam

Szymon78

#180 Post autor: Szymon78 »

hiras pisze:przetestuj i wtedy coś powiedz.pozdrawiam
brawo... cała ta wymiana które lepsze i tak nic nie wnoszą.. puki sie obu nie przetestuje w jadnakowych warunkach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”