[B]koncówki drążków kierowniczych - co polecacie?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
leszek 997
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 lut 2016, 11:50
Imię: Bogdn
Lokalizacja: Polska
Auto: opel zb
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:
Kontakt:

#31 Post autor: leszek 997 »

W ksiazce sam naprawiam sa wymiary przekladni, drozkow, i przegubow. Najlepiej policzyc zwoje, zmierzyc suwmiarką stare polaczenia, narysowac schemat.
Moj przypadek byl taki, wymienilem koncowke drazka i drazek, kupilem do tego modelu i okazalo sie ze brakowalo gwintu do wkrecenia na wymiar poprzedni. Koncowke wkrecilem na max i brakowalo jakies 3 mm. Nic to mysle, pojechalem na zbierznosc. Tam kreca i nic, mowia nie da sie ustawic.
Wiec mowie przyjade jutro. W domu odkrecilem koncowke, odcialem 1 cm drazka kierowniczego wkrecilem wiecej. Pojechalem na zbierznosc i jest ok. Kierownica prosto, luzow brak, prosto sie prowadzi. Tu reflleksja. Drązki sa rózne, tzn glówki przegubu i gwinty maja inne, same koncowki tez sa rozne. Nie ustawicie na oko nigdy. Czesci kupilem swag.

Awatar użytkownika
DzidekGb
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2014, 08:55
Imię: Dzidek
Lokalizacja: Repty Sląskie/UK
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer

#32 Post autor: DzidekGb »

Dobra... jakie na rok 2020 firmy robią dobre końcówki drążków kierowniczych TRW, SKF, FEBI BILSTEIN, LEMFORDER czy jeszcze coś innego ?
Pytam bo co rok to firmy się przenoszą z produkcją to tu to tam i nie zawsze dobrze to wychodzi na jakości :(
Moje auto Zafira B 1.8 :)

theeye7777
Przeglądacz
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2019, 06:54
Imię: Jarek
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Zafira B 1.9cdti 120
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#33 Post autor: theeye7777 »

Koledzy, ja odradzam na pewno Meyle HD. Kupione i wymienione na wiosnę a lewa końcówka drążka już znowu do wymiany.
Teraz pójdzie albo Lemforder albo TRW.
A mam pytanko jeszcze, jak u siebie macie przykręconą końcówkę do zwrotnicy? Tzn od dołu czy od góry wsadzona? Bo na necie cos tam patrzyłem i raz jest od dołu a raz od góry.
Ja swoje nie pamiętam jak mam. Jest to jakaś różnica? Czy czasem nie wchodzi to tylko w jedną stronę?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2023, 19:38 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem literówki

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#34 Post autor: Pszczyna »

Od góry nakrętką do dołu , według szkoły ślusarskiej by śruba nie wypadła ja odkręci się nakrętka (muterka).
Załączniki
s10.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”