[B]Przednie zawieszenie

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
aszifo

#31 Post autor: aszifo »

kaliope- nie mogę powiedzieć, że w Twoim autku również poduszka będzie nadawała się do wymiany. W moim po przebiegi 130 tyś stukało coś z przodu i po sprawdzeniu wszystkiego co możliwe, łącznie z upierdliwą wymianą gum na stabilizatorze (które dostępne były jedynie w serwisie) , na koniec wymieniłem łożyska wraz z tymi poduszkami. Przestało wtedy stukać. Poduszka tak jak pisałem wcześniej wydawała się być w idealnym stanie, ale była bardziej sprasowana (niższa) od tej nowej. Może dlatego pojawił się jakiś luz i dochodziło do stuków. Sama wymiana tych elementów nie jest szczególnie skomplikowana, natomiast w moim przypadku były skorodowane nakrętki od tłoczyska amortyzatora no i był mały kabarecik z ich odkręceniem. Poza tym nic szczególnego.

Anony Mous

#32 Post autor: Anony Mous »

1. do odkręcenia amo potrzeba ściągać podszybie? Po sciągnieciu podszybia jest jeszcze po bokach kawałek plastiku/gumy zaraz nad amortyzatorem, jak to się ściąga? Czy wystarczy to odchylić?


2.
aszifo pisze:[
Komplet łożysko+ poduszka+ spinki z febi kosztował mnie ok 120 zł.
gdzie to kupiłeś?, to jest bardzo dobra cena

aszifo

#33 Post autor: aszifo »

Ściąga się tylko podszybie, tak jak do wymiany EGR-a. Części kupiłem jak dobrze pamiętam w zwykłym sklepie motoryzacyjnym.

kaka32

#34 Post autor: kaka32 »

A jak się rozbiera ten plastykowy pierścien u góry McPersona?? Bo to chyba on trzyma amortyzator od góry.

DaRek7

#35 Post autor: DaRek7 »

Po wyjęciu kolumny zakładasz ściągacz na sprężynę a potem odkręcasz nakrętkę od amortyzatora i wyjmujesz wszystko.

rafi.zafi

#36 Post autor: rafi.zafi »

Ten plastikowy pierscien podobno jest jednorazowy ja zakupiłem go w ASO za ok 6 zł połowka potrzeba dwie połowki . Lepiej zakupic tak na wszelki wypadek nie majatek a w ksiazce pisze ze jest jednorazowy. PS Własnie dzisiaj przyszły sciagacze do sprezyn czekam na łozysko. :D A jeszcze jedno wałkuje temat tych poduszek pod amorem faktycznie o orginałach można pomazyc wypytałem i w kazdym aso twierdza ze nigdy tego nie wymieniaja stawiam i powołuje sie na wiedze . Nie wymieniam. :lol:

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

rafi.zafi pisze:Ten plastikowy pierscien podobno jest jednorazowy ja zakupiłem go w ASO za ok 6 zł połowka potrzeba dwie połowki .
rozumiem, że to jest nr 9 na screenie na str 1 tego wątku.
DaRek7 oraz aszifo Potwierdźcie panowie, czy to trzeba kupić. Tego nie ma czasem w zestawie poduszki? To są dwa identyczne pierścienie?

a nr 14 co to jest? jakaś zaślepka na samej górze? Jak sie ją zdejmuje?

aszifo

#38 Post autor: aszifo »

Ten pierścień jeżeli delikatnie zdemontujesz, to wykorzystasz ponownie. Ja miałem w komplecie nowe, ale stare wyglądają OK. Numer 14 to zaślepka. trzeba ją podwarzyć i wyskoczy.
kaliope , podeślij mi twój email na PW, to wyślę Ci jutro fotki tych elementów- oczywiście jeżeli chcesz
Ostatnio zmieniony 05 cze 2011, 15:30 przez aszifo, łącznie zmieniany 2 razy.

DaRek7

#39 Post autor: DaRek7 »

aszifo pisze:Ten pierścień jeżeli delikatnie zdemontujesz, to wykorzystasz ponownie. Ja miałem w komplecie nowe, ale stare wyglądają OK. Numer 14 to zaślepka. trzeba ją podwarzyć i wyskoczy.
Dokładnie tak. Nic dodać, nic ująć ;)

kaka32

#40 Post autor: kaka32 »

Rozumiem ze zamiast śrub mocujących kolumnę do nadwozia jest ten plastykowy pierścień.To jak go rozebrać wbić śrubokręt w łączenie półpierścieni???
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 20:34 przez kaka32, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek_Do

#41 Post autor: Jacek_Do »

Może ktoś przy okazji wymianiy zrobi foto relację.

aszifo

#42 Post autor: aszifo »

U mnie też nastała cisza po wymianie tych elementów, szkoda że na mojej trasie dojazdu do pracy jest budowa autostrady i co za tym idzie totalna destrukcja dróg w sąsiedztwie tej budowy , no i niestety znowu pojawiły się stuki- ale znajdę przyczynę, na pewno :>

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#43 Post autor: MieHor »

Porada jak wymienić poduszkę i łożysko amortyzatora z fotorelacją przygotowana przez kolegę kaliope w tym temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=105491#105491

Awatar użytkownika
Tomek-77
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 12 lut 2009, 10:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#44 Post autor: Tomek-77 »

Mam podobne stuki jak opisane powyżej. Przy czym w moim przypadku stuk ten pojawia się czasami także na postoju, na biegu jałowym. Wystarczy, że delikatnie ruszę kierownicę i ustaje. Jest to ten sam dźwięk (jak na moje ucho) jaki pojawia się podczas jazdy na wprost. Czy może to być tez łożysko wraz z gumami na McPersonie?

Anony Mous

#45 Post autor: Anony Mous »

Tomek-77 pisze:Mam podobne stuki jak opisane powyżej. Przy czym w moim przypadku stuk ten pojawia się czasami także na postoju, na biegu jałowym. Wystarczy, że delikatnie ruszę kierownicę i ustaje. Jest to ten sam dźwięk (jak na moje ucho) jaki pojawia się podczas jazdy na wprost. Czy może to być tez łożysko wraz z gumami na McPersonie?
łożysko Macpersona wydaje specyficzne dźwięki na postoju ale podczas kręcenia kierownicą kiedy przeskakuje na łożyskowaniu. Nie może wydawać dźwięków nie ruszając kierownicą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”