[B]Osłona silnika!

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
stemplowski

#61 Post autor: stemplowski »

Witam mam pytanie bo też nie mam osłony od początku kupna auta ale teraz jest mi potrzebna bo mam na parkingu cudownego kota (krew by go zalała) i tu moje pytanie czy ta osłona pasuje dość dobrze chodzi mi oto czy mały kot wejdzie do silnika od spodu a wchodzi dokładnie w miejscu gdzie jest szabelka oleju i na srebrny dekiel i je jak świnia przy czym wali chlaniem po całym deklu i spływa do rury wydechowej już 3 razy myłem silnik.Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#62 Post autor: Harry200 »

Jak masz oryginalne tunele do chłodzenia tarcz to nie wejdzie, jeżeli nie masz to bokiem mały kociak może wejść..

stemplowski

#63 Post autor: stemplowski »

Witam
Zakupiłem osłone firmy rezaw proszę mi powiedzieć jest tam taki dość duży otwór czy coś tam przechodzi przez niego.
Obrazek

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#64 Post autor: Harry200 »

W tym otworze wychodzi część skrzyni biegów..

stemplowski

#65 Post autor: stemplowski »

czyli na ten otwór tak jakby nachodzi dekiel skrzyni biegów

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#66 Post autor: Harry200 »

Tak...

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#67 Post autor: bykmark »

stemplowski pisze:Witam
Zakupiłem osłone firmy rezaw proszę mi powiedzieć jest tam taki dość duży otwór czy coś tam przechodzi przez niego.
[url=http://images47.fotosik.pl/1646/5cd00d916bfd9059m.jpg]Obrazek[/URL]
Będziesz zakładał osłonę do ZA benzynka 1.8 125 KM ??
Zdaj relację jak pasuje ( głownie chodzi mi o kontakt rura wydechowa - osłona)?

vorny

#68 Post autor: vorny »

Ja mam nieoryginalną osłonę. Śruby zabezpieczam klejem Weicon AN 302-43, czyli zamiennikiem Loctite 243. Jest to klej anaerobowy średni do zabezpieczenia gwintów, i nic się nie odkręca :mrgreen:

Mareckiii

#69 Post autor: Mareckiii »

Wczoraj odebrałem osłonę kupioną od RezawPlast

http://allegro.pl/astra-3-h-zafira-b-od-2004-oslona-silnika-spinki-i3820133343.html

dostałem spinki metalowe, a dokładniej, na naklejce jest:

gniazdo osłon podwozia Fiat
Nr kat. C60370 ilość 10 szt
+ do tego podkładki i wkręty

Także Rezaw Plast wychodzi naprzeciw klientowi i już nie daje tych słabych plastikowych.

Może jest ktoś kto oklejał osłonę od strony silnika jakąś matą wygłuszającą czy czymś podobnym? Chodzi mi o podpowiedź co jest najlepiej zastosować.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#70 Post autor: Zdenek2007 »

Osobiście nie oklejałem osłony matą wygłuszającą, ale znam gościa co okleił i po dłuższej trasie w deszczu poszła w diabły. Kolega doszedł do wniosku że mata nasiąkła wodą i zerwała się pod dodatkowym ciężarem.

Patryś

#71 Post autor: Patryś »

Mareckiii pisze:Wczoraj odebrałem osłonę kupioną od RezawPlast

http://allegro.pl/astra-3-h-zafira-b-od-2004-oslona-silnika-spinki-i3820133343.html

dostałem spinki metalowe, a dokładniej, na naklejce jest:

gniazdo osłon podwozia Fiat
Nr kat. C60370 ilość 10 szt
+ do tego podkładki i wkręty

Także Rezaw Plast wychodzi naprzeciw klientowi i już nie daje tych słabych plastikowych.

Może jest ktoś kto oklejał osłonę od strony silnika jakąś matą wygłuszającą czy czymś podobnym? Chodzi mi o podpowiedź co jest najlepiej zastosować.


Czy ta osłona będzie nadawała sie do zafiry b tyle ze benzyna ? bo jak pytałem się człowieka z tego linku nie znal odpowiedzi i powiedział ze producent je do diesla sprzedaje .Jak jest z benzynowym silnikiem.????

hakamo

#72 Post autor: hakamo »

byłem kiedyś na giełdzie samochodowej i sprzedawca powiedział mi że do diesla i benzyny są takie same,tylko przy montażu w benzynach trzeba odciąć boczną osłonę,gdyż takowa w benzynie już jest. :D

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#73 Post autor: Zdenek2007 »

hakamo pisze:byłem kiedyś na giełdzie samochodowej i sprzedawca powiedział mi że do diesla i benzyny są takie same,tylko przy montażu w benzynach trzeba odciąć boczną osłonę,gdyż takowa w benzynie już jest. :D
W moim a ucie z silnikiem diesla 1.7 ta boczna osłona tez jest.

Patryś

#74 Post autor: Patryś »

dzięki za odpowiedz w takim razie zamawiam .Lubie mieć świadomość że jednak coś mam pod silnikiem.:)

Awatar użytkownika
Irenty
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:50
Imię: Irek
Lokalizacja: Lubuskie
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#75 Post autor: Irenty »

Odświeżę jeszcze ten temat, bo chciałem też zamontować takową osłonę ale już nie wiem czy pasuje taka osłona z diesla do benzyny 1,8 140KM, bo nawet napisałem do producenta REZAW-PLAST:
"Mam pytanie czy posiadacie w sprzedaży osłonę silnika do Opla Zafira B (2007) do silnika benzyna 1,8l ( 140KM) bo w waszym wykazie widzę że tylko pod silniki diesla . Czy może one też pasują do benzyny......"
odpowiedzieli mi :
" Witam
Przykro mi, ale nie mamy osłony do tego samochodu.
Pozdrawiam" :(
i jestem w kropce :>
________________________________
Pozdrawiam............ Irenty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”