[B]Amortyzatory i Resory/Sprężyny/Przód i Tył

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#61 Post autor: Rafoooo »

lukwierz pisze:Witam Amortyzator przedni mam do wymiany ale mechanik mówi że mam jakieś dziwne do OPC, które kosztują ok 1600 zł jeden a trzeba dwa co mogę dać innego lub jaki zamiennik
zielony jestem w temacie a temat drogi mechanik mówi że zamienników nie ma. Może ktoś mi pomoże chciał zakładać zwykłe za 200 zł ale powiedziałem że poszukam wolałbym aby było jak ma być, pomóżcie :)
Kupisz nowy za coś ponad tysiaka, używki w dobrym stanie za 700zł, ale z tego co się orientuje, to chyba gdzieś regenerują nasze amory z ids+ ... tu maszLink do aukcji z amorami z ids'em ;)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 21:36 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

lukwierz

#62 Post autor: lukwierz »

Dzięki o to już wiem że mam szukać znaczy IDS + dzieki za link - jak używkę daje to także muszę dwa wymienić ?
EDIT
Jeszcze pytanie jak wstawię normalne amortyzatory to będzie to jakiś problem i co przez to stracę ?
Posty pisane w krótkim odstępie czasu edytuj... - rafant4011
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 21:44 przez lukwierz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#63 Post autor: GOTI »

lukwierz pisze:Jeszcze pytanie jak wstawię normalne amortyzatory to będzie to jakiś problem i co przez to stracę ?
Temat z forum: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5389 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#64 Post autor: dany1107 »

Witam serdecznie. Mam pewien zgryz. Otóż dziś jak przestawiałem auto zauważyłem plamkę pod autem, pomyślałem że to płyn hamulcowy, ale jednak okazało się że to tylny amorek. Mam ids+, i teraz mam problem bo nie mogę takich znaleźć. I tu nasuwa się pytanie, czy można założyć zwykle zawieszenie zamiast tego co mam teraz. Ewentualnie z czym to się wiąże? Bo mniemam że pewnie jakieś błędy by wyskoczyły po odłączeniu amorków?

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#65 Post autor: czarekcw »

Masz 3 rozwiązania:
a) kupno nowego/2 nowych amortyzatorów
b) regeneracja obecnego/obecnych
c) kupno normalnych i ingerencja w oprogramowanie.


ad A: tani interes to nie jest https://allegro.pl/listing?string=Amort ... i-1-1-0802

ad B: raczej wybrałbym te rozwiązanie https://www.google.pl/search?q=regenera ... 8AfVyb34CQ

ad C: znawcą nie jestem ale nie wiem czy nie trzeba byłoby wszystkich amorów wymieniać, jak nie to tylko dwa tylne + grzebanie w sterowniku. Gdybym miał IDS to szedłbym mimo wszystko w regenerację.

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#66 Post autor: dany1107 »

czarekcw pisze:Masz 3 rozwiązania:
a) kupno nowego/2 nowych amortyzatorów
b) regeneracja obecnego/obecnych
c) kupno normalnych i ingerencja w oprogramowanie.


ad A: tani interes to nie jest https://allegro.pl/listing?string=Amort ... i-1-1-0802

ad B: raczej wybrałbym te rozwiązanie https://www.google.pl/search?q=regenera ... 8AfVyb34CQ

ad C: znawcą nie jestem ale nie wiem czy nie trzeba byłoby wszystkich amorów wymieniać, jak nie to tylko dwa tylne + grzebanie w sterowniku. Gdybym miał IDS to szedłbym mimo wszystko w regenerację.
Kurde naprawdę to cholerstwo kosztuje. Wybiorę chyba jednak regenerację, z tym że mam problem bo mieszkam w UK i musiał bym coś założyć innego na czas jak bym odesłał mój do naprawy. Czy jak bym zamontowal zwykły amor to była by jakąś różnica w prowadzeniu auta?

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#67 Post autor: Sumik »

Zapewne tak bo IDS ma inną charakterystykę pracy. Po prostu auto prowadziłoby się jak Zafira bez IDS-a. To też zależy od producenta i rodzaju amorów jakie wsadzisz: gaz, olej...

Jak zdemontujesz amory i je zastąpisz to będziesz miał błąd na desce i twarde zawieszenie bo CDC będzie widziało błąd i ustawi je jako twarde
Jak chcesz je całkowicie zastąpić i nie ładować worka pieniędzy to możesz kupić zwykłe i dołożyć emulatory IDS za ok 800 zł lub wyłączyć CDC OpComem lub VauxComem i będziesz miał dalej "Sport" bez IDSa i błędu na desce.

Ja bym je regenerował:
http://www.nagengast.pl/regeneracja-amortyzatorow.html
bo warto. Fajny bajer :f1: Jeżeli chodzi o cenę w IC to trzeba by zapytać ile coś takiego by wyszło :)
Ostatnio zmieniony 27 sie 2017, 23:22 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#68 Post autor: dany1107 »

Sumik pisze:Zapewne tak bo IDS ma inną charakterystykę pracy. Po prostu auto prowadziłoby się jak Zafira bez IDS-a. To też zależy od producenta i rodzaju amorów jakie wsadzisz: gaz, olej...

Jak zdemontujesz amory i je zastąpisz to będziesz miał błąd na desce i twarde zawieszenie bo CDC będzie widziało błąd i ustawi je jako twarde
Jak chcesz je całkowicie zastąpić i nie ładować worka pieniędzy to możesz kupić zwykłe i dołożyć emulatory IDS za ok 800 zł lub wyłączyć CDC OpComem lub VauxComem i będziesz miał dalej "Sport" bez IDSa i błędu na desce.

Ja bym je regenerował:
http://www.nagengast.pl/regeneracja-amortyzatorow.html
bo warto. Fajny bajer :f1: Jeżeli chodzi o cenę w IC to trzeba by zapytać ile coś takiego by wyszło :)
Kupiłem dziś dwa używane amorki ids. Od astry. A ten mój co cieknie oddam do regeneracji. :ok:

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#69 Post autor: Rafoooo »

Ile dałeś za używki?
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#70 Post autor: dany1107 »

Rafoooo pisze:Ile dałeś za używki?
67£ razem z przesyłką. :)

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#71 Post autor: Sumik »

No i dobre posunięcie. Ja u siebie tez mam problem z tyłem bo zaczynają puszczać i delikatnie się moczyć. Ale na ostatnim przeglądzie wyszło po 75% tak więc nie jest źle :)

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#72 Post autor: dany1107 »

:ok: :piwo: dziękuję serdecznie za pomoc panowie. :piwo:

jarnotp

#73 Post autor: jarnotp »

Opcja 4)
Rozpedzasz sie do znacznej predkosci, szukasz duzej dziury i wjezdzasz tym kolem gdzie cieknie Ci amor. Dzwonisz na Policje i Ubezpieczalnie -warunek musisz miec AC. Zglaszasz szkode i robisz wszystko za free.

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#74 Post autor: dany1107 »

jarnotp pisze:Opcja 4)
Rozpedzasz sie do znacznej predkosci, szukasz duzej dziury i wjezdzasz tym kolem gdzie cieknie Ci amor. Dzwonisz na Policje i Ubezpieczalnie -warunek musisz miec AC. Zglaszasz szkode i robisz wszystko za free.
:lol: W UK to chyba nie takie proste. :lol:

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#75 Post autor: czarekcw »

jarnotp pisze:Rozpedzasz sie do znacznej predkosci, szukasz duzej dziury i wjezdzasz tym kolem gdzie cieknie Ci amor. Dzwonisz na Policje i Ubezpieczalnie -warunek musisz miec AC. Zglaszasz szkode i robisz wszystko za free.
Przez 5 lat pracowałem w komórce odpowiedzialnej za drogi gminne w urzędzie- nikt nie uzyskał odszkodowania. Ubezpieczyciel zbywał poszkodowanych. Nawet dla pracownicy urzędu nie wypłacili odszkodowania. Więc tu byłbym ostrożny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”