Odgłos terkotania podczas jazdy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kk

Odgłos terkotania podczas jazdy

#1 Post autor: kk »

Witam ! Czy ktos może spotkał się z takim przypadkiem w Zafirce , mianowicie podczas jazdy gdzieś tak do 1500 obrotów słychać odgłos terkotania z podwozia , najlepiej słyszalny jest na 2 i 3 biegu kiedy mam wcisnięty gaz oraz kiedy go puszczam ( tak zwane hamowanie silnikiem) , natomiast po wciśnięciu sprzęgła lub też wrzuceniu na luz odgłos ten znika ? . Zafira B 1.8 benzyna

Krzysiek !

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A to nie przypadkiem kwestia skrzyni biegów? Może własnie ten 2 i 3 bieg ma z tym coś wspólnego? W dieslach skrzynie padają jak muchy ale nie wiem jak sprawa ma się w benzynkach ...

kk

#3 Post autor: kk »

Problem przypadkiem udało mi się bardzo szybko wyjaśnić , okazało się że niestety mechanizm różnicowy do wymiany :cry: . I teraz zastanawiam się czy wymienić sam mechanizm czy całą skrzynię na używaną oczywiście .....echh

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#4 Post autor: gRZENIU »

Ja bym zregenerował tą co masz , zawsze jest gwarancja po regeneracji a jak kupisz używkę to nie wiadomo ile polata . Wiadomo ,że regeneracja trochę droższa ale lepiej zrobić to porządnie niż za jakiś czas robić to samo ... ;)

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#5 Post autor: Rafoooo »

He He, akurat to tyrkotanie u mnie też się objawiło 2tyg temu, też poszedł mechanizm różnicowy, prawdopodobnie mi wytarło jedną podkładkę z pod satelity,która się rozleciała i spowodowała, że uszczerbały się zęby satelity, które to znowu wpadły w skrzynie i przygięły 2 zęby od dużego koła mechanizmu różnicowego i małego koła w skrzyni......... i to one powodowały tyrkotanie 1 do 1 z obrotem kół samochodu. Właśnie jestem po zmianie mechanizmu i wszystkich łożysk w skrzyni. koszt 1500zł. Jutro wyjadę z garażu i zobaczymy rezultaty regeneracji............ mam nadzieję że będzie :ok:

.......... wyjmowanie skrzyni .............. MASAKRA :x
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

kk

#6 Post autor: kk »

Właśnie będę dawał ją do naprawy , bo trochę strach z używaną skrzynią . A jak ma się sprawa z częściami do takiej skrzyni właśnie taki mechanizm różnicowy , łożyska gdzie najlepiej się rozejrzeć za tym , allegro, jakieś sklepy konkretne czy oryginał tylko a przy okazji zapytam jak ze wymontowaniem jej ,ciężka sprawa ?

Krzysiek

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#7 Post autor: Rafoooo »

No za pierwszym razem wyjęcie masakra, teraz jak drugi raz bym wyjmował to bym wiedział jak sie za to zabrać. Mechanizm różnicowy 650zł używka :/ ( do mojej skrzyni M32) ............. łożyska Timkena (w granicach 500-600zł, też do mojej skrzyni), nie wiem jak jest w twojej i jak z cenami.........Wszystkie części ma Mirek od nas z forum - Belfer
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 11:38 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

kk

#8 Post autor: kk »

Spoko ;) dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Don_Romano
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 10:14
Imię: Roman
Lokalizacja: Koronowo
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#9 Post autor: Don_Romano »

Mogę z czystym sumieniem polecić naprawę skrzyni biegów w Poznaniu u kolegi Mirka - Belfer. Naprawa mojej skrzyni 6 biegowej M32 trwała 3 godziny i teraz chodzi jak nowa. Założone nowe łożyska plus koła 2 i 3 bieg plus wsteczny. Dodatkowo gratis otrzymałem sprawny wybierak mój powodował wyskakiwanie biegu wstecznego.
Don_Romano
Don_Romano

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”