[B]Wspomaganie pompa wspomagnia uszkodzona

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
robmal5794

[B]Wspomaganie pompa wspomagnia uszkodzona

#1 Post autor: robmal5794 »

Witam wszystkich,
Mam duży problem bo ostatnio moje wspomaganie nie działało poprawnie w Zafira B (raz było raz nie). Nie przejmowałem się tym i w końcu raz gdy zaparkowałem i wróciłem do samochodu już go nie odpaliłem. Znalazłem się w serwisie i dostałem informacje że mam spaloną pompę wspomagania (to było powodem nie odpalenia silnika) i że to będzie mnie kosztowało 5tys. Panowie czy pompa jest zespolona z innymi częściami że aż to tyle kosztuje. Widziałem że używki chodzą po 500-600zł. Poradźcie laikowi.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 17:18 przez robmal5794, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#2 Post autor: Lorry »

eee tam przegieli trochę z ceną chyba z ASO se ją wydumali

Prawda taka że ta pompa to takie niby słabsze ogniwo AH/ZB, ale na forum pierwszy raz takie coś mamy...

Kup sprawdzoną używkę np z jakiegoś młodego angola i bedzie śmigać...

Ważne by kontrolować płyn w tej pompie :!:

Ja bym poszukał używki pompy ze świeżego auta zamontował i śmiagał ;)

piotrs82

#3 Post autor: piotrs82 »

witam mialem dokładnie to samo w swoim autku. padło wspomaganie. wymiana pompy + robota 500zł. ze spaloną pompą można jeździć.

zorro

#4 Post autor: zorro »

U mnie padło wspomaganie jak padł alternator :shock: i też nie mogłem odpalic.

gumis

#5 Post autor: gumis »

Koledzy może ma ktos namiary na pompe wspomagania może byc używana z checia kupie . co do nowej to w serwisach chca faktycznie 5 tysiaczków . pozdrawiam Gumiś

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#6 Post autor: Lorry »

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... egory=8683

Na allegro jest wszystko generalnie ;)

gumis

#7 Post autor: gumis »

Wielkie dzieki za podpowiedz :piwo:

rajadam

#8 Post autor: rajadam »

Witam wszystkich:proszę o podpowiedź co zrobić? przez przeszło tydzień szumiało mi w pompie wspomagania raz głośniej raz ciszej dolałem w warsztacie płynu /choć podobno nie było źle/ ale dalej szumiało aż w końcu dzisiaj 3 km przed domem przestało działać wspomaganie i w czasie jazdy przy skrętach bardzo ciężko chodzi kierownica,nie zapaliła się żadna kontrolka na tablicy.Powiedzcie co sądzicie siadła pompa wspomagania?czy może coś innego?.Jeżeli to pompa to podobno się nie naprawia i trzeba kupić a jeżeli kupić to na allegro ale nie wiem jaki typ może ktoś wie? .Jest to Zafira B 2008r 1,9 cdti diesel.
Z góry dziękuję za odpowiedź i WSZYSTKICH POZDRAWIAM.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#9 Post autor: Harry200 »

Sprawdź najpierw bezpiecznik od wspomagania trzeci od lewej 80A w komorze silnika oraz F 27 w kabinie,jak pompa Ci hałasowała to znaczy że ma uszkodzone łożyska.Sprawdź najpierw te bezpieczniki..



------------------------------------------------------

A sprawdziłeś bezpieczniki o których Ci pisałem,pompa jeżeli nie poszedł jej sterownik który jest w środku to można naprawić,wymienia się łożyska ewentualnie tranzystory mocy,no i były stosowane dwa rodzaje pomp,po roczniku ciężko powiedzieć jaką masz..
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 19:05 przez Harry200, łącznie zmieniany 1 raz.

rajadam

#10 Post autor: rajadam »

Witam:Piękne dzięki za podpowiedź,zaraz idę sprawdzić bezpiecznik i przyjrzeć się pompie.
Pozdrawiam.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#11 Post autor: firek »

gumis, serwis krzyczy taka kosniczną cene bo oni nie wymieniaja samej pompy-u nich jest ona w komplecie z cała przekładnią kierowniczą..
rajadam, Proponuję jeszcze sprawdzić jak tam ładowanie w aucie podobno padajace alternatory to tez przypadłość silnikó 1.9 CDTI. A bez dobrego ładowania wspomaganie nie zadziała..

briano

#12 Post autor: briano »

firek pisze:gumis, serwis krzyczy taka kosniczną cene bo oni nie wymieniaja samej pompy-u nich jest ona w komplecie z cała przekładnią kierowniczą..
rajadam, Proponuję jeszcze sprawdzić jak tam ładowanie w aucie podobno padajace alternatory to tez przypadłość silnikó 1.9 CDTI. A bez dobrego ładowania wspomaganie nie zadziała..
Dokładnie trzeba sprawdzić najpierw altek jak pisze firek, nie ma to jak współpraca z fiatem i padające altki to bolączka fiata to samo było w punto i też wspomaganie znikało.

rajadam

#13 Post autor: rajadam »

dzięki kolego za chęć pomocy ,ładowanie mam OK bo najpierw pojechałem do elektryka jak zaczynało szumieć i sprawdził , mówi że jest dobrze.pozdrawiam

rysiu223

#14 Post autor: rysiu223 »

Witam.
Ja też miałem awarie pompy wspomagania,okazało się że przetarły się przewody zasilania i sterowania.Po oględzinach okazało się że puściły opaski i przewód tar się
o półośke.Poszedł wtedy bezpiecznik 80A i jakiś mały od sterowania.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#15 Post autor: Harry200 »

Te bezpieczniki odpowiadają za sterowanie i zasilanie silnika pompy,tylko u kolegi rajadam przed awarią pompa hałasowała a to oznaka uszkodzonych łożysk silnika pompy..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”