Punkty podparcia

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Maciek_S_1973
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2018, 21:26
Imię: Maciej
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

Punkty podparcia

#1 Post autor: Maciek_S_1973 »

Witam, pytanie może banalne ale... żeby nie zrobić sobie i zafirce krzywdy gdzie najbezpieczniej można podstawic na kobyłkach autko, chodzi mi o bezpieczne punkty podparcia. Czy tylko i wyłącznie na progach tam gdzie instalujemy fabryczny lewarek, czy mogą też być podłuznice, jezeli mozna na podłuznicach to w którym miejscu mozna podstawic. Z góry dzięki za konkretne odp. jak ktoś ma foto spodu zafiry to będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Sokol_Milenijny
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 30 maja 2016, 09:32
Imię: Olsen
Lokalizacja: Vinaroz
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Sokol_Milenijny »

W jednym i drugim miejscu . Chociaż na podłużnicach, kobylka musi być dość szeroka w punkcie styku. Ja generalnie stawiam pod progami.

Skasowany użytkownik 6483

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Schyl sie pod auto a zobaczysz za progiem z przodu takie miejsce za podłuznicą , gdzie można podłożyć podnośnik hydrauliczny jak i kozła. To takie okrągłe uwypuklenie w podłodze. Ja tam zawsze podkładam deseczkę by nie uszkodzić konserwacji a nastepnie tam podkładam tkz. "pieska". Nie uzywam mechanicznego lewarka i dzieki temu nie uszkadzam wargi progu. Z tyłu natomiast podkładam "pieska" pod miejsca , gdzie znajduja się tuleje tylenj osi a zatem podkładam pod tylną belkę "pieska" . Oczywiście równiez poprzez deseczkę by nic nie uszkodzić.

Maciek_S_1973
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2018, 21:26
Imię: Maciej
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: Maciek_S_1973 »

Dzięki - nie wiedziałem o tym uwypukleniu, jutro sprawdzę :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”