[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kolo1_234

[B]Jakie zimówki wybrać

#1 Post autor: kolo1_234 »

Witam !!!!!
Jakie wybrać zimówki do zafiry B 150 KM czy 205/55 R16 będą dobre
Letnie mam 225/55R17 :D
Ostatnio zmieniony 23 lut 2016, 22:02 przez kolo1_234, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#2 Post autor: rhaaziel »

Ja w tym roku ściągnąłem MICHELIN Alpin 205/55/16 z którymi kupiłem samochodzik i założyłem budżetowe (zapłaciłem 285zł za sztukę) Firestone WINTERHAWK 2 205/55/16 91H, które w moim mniemaniu maja najlepszy stosunek cena/możliwości i przez 2 zimowe miesiące (styczeń/luty) nie miałem absolutnie żadnych problemów z tymi oponami.

Ja akurat mam zarówno alusy jak i stalowe felgi w rozmiarze 16, także u mnie dylemat ograniczał się do wyboru producenta, Ty jak widzę masz letnie 17-stki, jeśli masz tez felgi 16-stki na zimę to śmiało kupuj opony zimówki 205/55/16.

Jeśli jednak nie masz felg 16-tek to musisz poszukać zimówek w rozmiarze 17 ale raczej czegoś węższego niż 225, generalnie zimówki powinny być możliwie wąskie, masz wtedy większy nacisk na cm2 i opona łatwiej przebija się przez śnieg.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kolo1_234

#3 Post autor: kolo1_234 »

Dzięki Bardz !!!
Właśnie mam problem bo nie mam felg ale raczej zdecyduje sie na kupno stalowych i opon mniejszy problem z przekładaniem.
Na allegro znalazłem jakieś używki z 2009 r komplet z felgami za 900 PLN bieżnik 9 mm

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

Będę miał ładne stalowe struktury oryginalne do zafiry (jeżdżę na nich teraz z letnia opona), ale dopiero jak założę zimówki na auto.

kolo1_234

#5 Post autor: kolo1_234 »

a za ile i dlaczego tak drogo

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#6 Post autor: rhaaziel »

Ja kupiłem felgi u tych gości: http://allegro.pl/felgi-opel-16-5-110-e ... 68301.html za 125 zł sztuka piękne oryginalne fabrycznie nowe stalowe felgi GM:) wiadomo używki da się kopić taniej, ale mając na uwadze, że w ASO chcą za te felgi około 200zł, a z używkami różnie bywa to zdecydowałem się dać te 500zł za komplecik i mam spokój :)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

licznik

#7 Post autor: licznik »

A co powiecie na TE opony

Woytas

#8 Post autor: Woytas »

licznik pisze:A co powiecie na TE opony
Ja generalnie jestem przeciwnikiem stosowania opon bieżnikowanych w autach osobowych.
Fakt, że nie są to moje doświadczenia ale z racji tego, iż znam kilku taxi- manów, którzy zakupili takie cuda ( ze względu na tzw. charakter taksówkarza - czyli im taniej tym lepiej :? ) tylko jeden z nich wytrzymał 2 sezony ( aż się skończyły - po 2 sezonach!), pozostali nie mogli znieść szumu jaki one wytwarzały. Narzekali również na to, że zimowy mają tylko bieżnik- nie właściwości.
Ale tak jak wyżej, ja ich nie stosowałem, więc wypowiedź czysto pantoflowa.
Na chińczyki też gro ludzi narzeka (pewnie w 85% jest to racja) ale ja kiedyś zakupiłem Nankangi do Voytka ( z tym, że letnie) i byłem pozytywnie zaskoczony.

M@rio

#9 Post autor: M@rio »

Tutaj jest dyskusja odnośnie opon bieżnikowanych i opinie forumowiczów
ja do swojego bym nie kupił nawet jako super okazję
pozdrawiam

Mati_2001
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:02
Imię: Jac
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#10 Post autor: Mati_2001 »

Osobiście nie stosowałem, ale spotkałem przypadek, że bieżnik " odszedł " od opony
Osobiście zaryzykowałem i kupiłem na allegro komplet "używek" z oponami Continental TS810- dałem 1000 PLN - jak się okazało, opony były po 1 sezonie na felgach GM.
Dałem profilaktycznie do sprawdzenia u wulkanizatora - nawet nie tzreba było poprawek w wyważeniu.. Przejeździłem już 2 zimy i problemów, odpukać nie miałem
Zacząłem polować w połowie października, czyli zaraz przed sezonem, jak na alleegro zaczyna być coraz więcej ofert.

ronin

#11 Post autor: ronin »

Moim zdanie opony bieżnikowane są dokładnie tyle warte ile kosztują :P

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#12 Post autor: rhaaziel »

W każdym aucie jest kilka rzeczy na których można zaoszczędzić ale moim zdaniem zimowe opony nie zaliczają się do tej grupy!

Lepiej kupić nowe sprawdzonego producenta (nie koniecznie te za 500zł sztuka, tańsze dobrze oceniane w testach i o pozytywnych opiniach też są) niż bawić się w jakieś bieżnikowane lub chińskie, bezpieczeństwo nie jest warte takich pseudo oszczędności.

Wychodzę z założenia, że skoro stać mnie na ZB to na opony też, gdybym miał starego grata który jest wart mniej niż komplet nowych opon to pewnie szukałbym jak najtańszych bieżnikowanych lub chińszczyzny ale zdecydowanie odradzam takie zabawy w przypadku ZB to ciężkie i mocne auto i wypada żeby toczyło się na dobrych gumach.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#13 Post autor: Anony Mous »

ja dzis pytałem o Debice Frigo i gość mi polecił Kelly...że niby to goodyear robiony m.in w Dębicy

1. http://allegro.pl/kelly-winter-st-205-5 ... 42681.html

2. http://allegro.pl/nowe-zimowe-205-55r16 ... 69648.html

ReeK56

#14 Post autor: ReeK56 »

kolego te kelly to dziadostwo jest nie kupuj tego

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#15 Post autor: Lorry »

A z ciekawości ile kosztują Frigo w tym rozmiarze :?:

Dębica to niby też Goodyear w sumie...

Co do bieżnikowanych: Raz na Astrze to to było i nigdy kuźwa wiecej nie bedzie w Zośce tym bardziej... Do driftu i innych zabaw jedzących opony OK

Ja przy kupnie Zochy dopłaciłem i zgarnąłem Dunlopy SP Winter i powiem tak: Oponka bardzo OK jedyne co mnie zaskoczyło to względna słabość na podjazdach ośnieżonych, ale to mogło być związane z inną techniką jazdy Astrą i jej znacznie niższą mocą....

Ja z letnich budzetów polecam Barum, zimówki też powinny być w miare OK, budżetowy Conti taki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”