[B]PROBLEM Z IDS+

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
buszmen72

[B]PROBLEM Z IDS+

#1 Post autor: buszmen72 »

Witam, od pewnego czasu podczas jazdy zapala mi się kontrolka IDS+ czy miał ktoś taki problem proszę o pomoc :( zaznaczam że autko śmiga aż miło .
Ostatnio zmieniony 03 sie 2014, 21:06 przez buszmen72, łącznie zmieniany 2 razy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

IDS jest to system nadzorujący wiekszośc układów poprawiających bezpieczeństwo ( ABS,EHPS,TC,ESP,itp ),IDS + to jest system ktory kontroluje dodatkowo prace amortyzatorow, utwardza je lub zmiekcza, zmienia charakterystyke pedalu gazu i reakcje na ruchy kierownica - zmniejsza/zwieksza sile wspomagania.Bez podłączenia pod komputer trudno będzie ocenić jaka usterka wystąpiła w tym układzie..

buszmen72

#3 Post autor: buszmen72 »

tak kolego wszystko to co pisałeś to już od dawna wiem... teraz tylko szukam przyczyny :P

kubik_CDTi

#4 Post autor: kubik_CDTi »

Przerabiałem ten problem....
Ogólnie to ciężkie w diagnozie i naprawie.
Problem jest w wiązkach przy kołach,które nie są należycie zabezpieczone przed korozją i szlak je trafia.
Trzeba wymieniać,lub drutować.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

Nie mam teraz jak sprawdzic ale czy nie dzieje się tak gdy układ próbuje korygować np. poślizg ( ESP TC ) czyli sygnalizuje zadziałanie układów bezpieczeństwa.. :?:

buszmen72

#6 Post autor: buszmen72 »

H,Łajszczak to może być ciekawe

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

Tak jest w samochodach które mają samo TC albo TC z ESP,każde zadziałanie systemu jest sygnalizowane miganiem odpowiedniej kontrolki,pozostaje obserwować w jakiej sytuacji miga Ci ta kontrolka..

kubik_CDTi

#8 Post autor: kubik_CDTi »

H,Łajszczak pisze:Tak jest w samochodach które mają samo TC albo TC z ESP,każde zadziałanie systemu jest sygnalizowane miganiem odpowiedniej kontrolki,pozostaje obserwować w jakiej sytuacji miga Ci ta kontrolka..
Kolego,z całym szacunkiem skończ te wywody,bo nie tędy droga.
Przerabiałem chyba wszystkie problemy tego zawieszenia jak była walnięta piasta na desce mamy choinkę na żółto-IDS+,Poślizg i ABS,nie mamy nic z systemów.
Świeci się ids+ walnięty jest kablung zawieszenia,cały czas chodzi w twardym trybie.
Może być też,że różne prędkości odczytuje z kół,ale to problem piasty,ew. piast które padają jak kawki.

buszmen72

#9 Post autor: buszmen72 »

W poniedzałek jade do ASO na kompa wiec zobaczymy co za błędy będą więc napisze ....
świeci na żółto IDS+ systemy dzałają ale z tego co widzę faktycznie zawieszenie jest twarde zastanawiam się czy podczas mycia autka ciśnieniem woda się gdzieś nie dostała ..????

kubik_CDTi

#10 Post autor: kubik_CDTi »

Niewykluczone,
Wiązki w ZB są zabezpieczone niedostatecznie i potem są jaja.

buszmen72

#11 Post autor: buszmen72 »

dokładnie wygląda to tak ....otwieram dokładnie ids+ się świeci (a po wino po chwili zgasnąć ) odpalam auto gaśnie zaczynam jechać i się zapala IDS+ :(

kubik_CDTi

#12 Post autor: kubik_CDTi »

Zgadza się.
Czasem nawet dopiero po kilku kilometrach.

buszmen72

#13 Post autor: buszmen72 »

miałeś ten sam problem ????????

kubik_CDTi

#14 Post autor: kubik_CDTi »

Właśnie tak.

buszmen72

#15 Post autor: buszmen72 »

sorki
Ostatnio zmieniony 02 sty 2011, 20:14 przez buszmen72, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”