Skrzypi bagażnik

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
walperro

Skrzypi bagażnik

#1 Post autor: walperro »

Od zakupienia używanej Zafiry mam tak że skrzypi mi tylna klapa bagażnika, kiedy jadę po nierównościach. Im bardziej auto gibie się na boki tym większe skrzypienie. Na pewno jest to coś związane z klapą bo kiedy testowałem jadąc z otwartą nie było tego dźwięku. Próbowałem regulować tymi czarnymi odbijakami - nie pomogło.

KOPERNIK

#2 Post autor: KOPERNIK »

Witam.

Kolego walpi,
walpi pisze:Próbowałem regulować tymi czarnymi odbijakami - nie pomogło.
to spróbuj jeszcze w innym miejscu ustawić zamek na klapie po prostu cofnąć go do tyłu to ciaśniej się klapa będzie zamykać lub zostaje jeszcze regulacja ryglem to jest ten uchwyt pod plastikiem co się na podłodze i zamek się z tym łączy..myślę że pomoże regulacja . :mrgreen:

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Dek »

A wyczyść dokładnie uszczelkę oraz miejsce kontaktu uszczelki z klapą bagażnika i jak ręką odjąć.

Przechodzę to co roku jak wracam z wakacji gdzie sporo jeżdżę po drogach polnych. Pojawia się denerwujące skrzypienie (zgrzytanie) brrrrr.

pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z tą denerwującą przypadłością. Co ja się nakombinowałem za pierwszym razem to moje. Ale rozwiązanie okazało się o wiele prostsze.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#4 Post autor: opelmen »

walpi, weź silikon w sprayu i potraktuj uszczelkę - przed zimą to czynność wskazana w odniesieniu do wszystkich uszczelek...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#5 Post autor: micaddo »

Ja mam propozycję dla ciebie kolego Walpi,otwórz klapę,zlokalizuj włącznik oświetlenia bagażnika i dokręć go,ja miałem to samo,klapa skrzypiała na nierównościach,szukałem i nie mogłem do tego dojść,smarowałem zawiasy,silowniki,zamek i nic,aż doszedłem do tego guziczka,po dokręceniu problem znikł.Pozdrawiam. :roll:

walperro

#6 Post autor: walperro »

Dziękuję wszystkim za rady. Będę miał trochę czasu to przetestuję. Obecnie kiedy zrobiło się zimno, to tył ucichł. Za to odezwał się przód ;) a dokładnie tak jakby w okolicy kratki z nadmuchem na przednią szybę. Ale to tylko przy temperaturze bardzo niskiej. Zazdroszczę ludziom, którzy na takie dolegliwości włączają radio :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”