Konserwacja, polerowanie lakieru i innych elementów karoseri

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
boogoo

#16 Post autor: boogoo »

Do tych listew na całym obwodzie używam CARTEC VINYL TP-49 1L NABŁYSZCZANIA GUMY PLASTIKU ,daje dobry efekt i nie przyklejają się do niego kurze.A efekt pozostaje na kilka myć.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#17 Post autor: Dziadek13 »

HopeK pisze:Widze cisza a nie ma nic wlasnie o czarnych elementach. Jak przywracac im dawny czarny blask(zmatowialy)? Czy ktos moze polecic jakis srodek?
Dzieki z Gory:-)
Np. http://www.langzeittest.de/opel-zafira/ ... ischen.php
Daj to tłumaczowi google lub ci podam o czym tam piszą -Polytrol- i dalej do google znajdziesz więcej info.

Arek_23

#18 Post autor: Arek_23 »

Dziadek13,

Dziadek witam powiedz mi gdzie mozna zakupic taki srodek do tych plastikow!

Grzesiek

#19 Post autor: Grzesiek »

Ja mam inny, swietnie sie spisuje, podam nazwe jak wroce z pracy bo mam go w aucie

HopeK

#20 Post autor: HopeK »

o wlasnie ten owatrol to z tego co czytalem naprawde godny polecenia, najszybciej bedzie na ebayu lub zadzownic i spytac sie o dystrybutorow, sa sprawdzilem i w irl to tylko ebay lub UK
jak kupie zdam relacje. pozdrawiam

wienio

#21 Post autor: wienio »

Z tym polerowaniem to panowie spokojnie.Farecla jest ok ale zostawia naloty i trzeba potem myć pucować itd. Co do G3 to na tym nie koniec potem G6 a na koniec G10 i dopiero efekt:).
Ja stosuje nortona 2 stopnie. Ale to pasty raczej dla kumatych dla Tych mniej kumatych polecam woski lekko ścierne albo autopolitury. Nie zrobicie sobie na złość a i efekt będzie całkiem całkiem. Co do czarnych elementów to czernidła albo taki myk zwykły plak tylko wcierać po paru razach będzie dobrze.

darkp1

#22 Post autor: darkp1 »

Ja tam to plakiem spryskałem i się ładnie błyszczy. Ale do pierwszego mycia.

Karol K

#23 Post autor: Karol K »

witam

ja właśnie dzisiaj zakupiłem Polytrol za 1l zapłaciłem 60zł u dystrybutora. Później zdam foto relację jak zadziałał ten magiczny środek. Dla zainteresowanych można to dostać w Kicinie koło Poznania ul. Poznańska 9.

Pozdrawiam

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#24 Post autor: Szuwarek »

A dla wszystkich dostępny TUTAJ

Awatar użytkownika
tomi996
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:17
Lokalizacja: Słomniki k. Krakowa
Model:

#25 Post autor: tomi996 »

A ja proponuje zamiast drogich środków zwykłą opalarkę i podgrzanie plastików (oczywiście z wyczuciem i uwaga na lakier, najlepiej czymś przystawić) efekt jest znakomity i co ważnejsze trwały :D Wierzchnia warstwa plastiku się rozgrzewa i listwa wygląda jak prosto z fabryki :lol: Wyprubowane już na kilku autach!!!

Kinia25

#26 Post autor: Kinia25 »

Polecam paste Tempo czeska orginalna (nie z firmy K2 )czarna lekko scierna a granatowa nablyszczajaca dostepna czesto na stacjach okolo 10 zlotych jedna tubka starcza na cala zoske reczna polerka przy piwku w sam raz na poczatek lekko scierna by male ryski szczyscic a pozniej nablyszczajaca jest to efekt dlugotrwaly dobra do kazdego rodzaju lakieru

http://motoallegro.pl/tempo-pasta-100-o ... 63952.html
Ostatnio zmieniony 15 cze 2012, 00:13 przez Kinia25, łącznie zmieniany 1 raz.

Arczi

#27 Post autor: Arczi »

Od zeszlego roku do pielegnacji lakieru auta uzywam nowych kosmetykow :
- glinki (wstepne oczyszczenie wosku),
- Meguiars Swirl X swirl (polerowanie lakieru i usuwanie zarysowan),
- na lato : Collinite no. 915,
- na zime : Collinite No. 476s.

Wosku klade 2 warstwy. Jak tylko pogoda sie poprawi to Zosia idzie do pucowania :mrgreen:

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#28 Post autor: toka »

mój mechanik dopieszcza plastiki przepracowanym olejem silnikowym, a ja plakiem

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#29 Post autor: MARCEL! »

Mam pytanie o ten koszyk na koło zapasowe? U mnie jest już trochę pordzewiały.... Czy go oczyścić papierem ściernym, przemyć nitrem i pomalować podkładem antykorozyjnym? Mam Loctite Super Rost Killer. No i jak wyschnie to pomalować czymś w stylu Bitexu ten koszyczek na koło zapasowe??

olo018

#30 Post autor: olo018 »

Przeczyść dobrze i pomaluj 2 , 3 razy Hamereitem na rdze i będzie spoko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”