Drzwi Zafira - zablokowane

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
prayboy
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 15 sty 2010, 09:52
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

Drzwi Zafira - zablokowane

#1 Post autor: prayboy »

Witam,
Dziś nie mogłem zamknąć drzwi, nie łapało zamknięcie dopiero po wciśnięciu od środka bolca udało się. Oczywiście nie można za to otworzyć, jak ciągnę za klamkę czuć wyraźny luz, z tyłu częstro dzieci ciągnęły za tą klamkę przy zamkniętym samochodzie.

Czy jest jakiś sposób aby to samodzielnie sprawdzić/naprawić czy raczej do warsztatu?
Proszę o ewentualnę poradę czy i jak można to zrobić we własnym zakresie.

Dziękuję uprzejmie za ew. odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Zdejmij tapicerkę i sprawdź co tam sie stało, nie ma zbytniej filozofii z tym :D

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

Tutaj masz temat z którego możesz skorzystać, ewentualnie tam zadaj swoje pytanie:

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3951
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

szczepan55
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:13
Lokalizacja: łódz
Model:

#4 Post autor: szczepan55 »

Po dość długim szukaniu niestety nie znalazłem informacji na ten temat. Pare dni temu zostałem po raz drugi nabywcą zafiry a. Przy kupnie było wiadomo że prawe drzwi pasażera nie otwierają się, myślałem że jakaś błachostka. Niestety po odchyleniu tapicerki w żaden sposób nie da się ich otworzyć. Centralny w zamku działa bo słychać i czuć. Myślałem nad rozkręceniem zamka w środku drzwi ale znalazłem jedyni dwie śróbki. Może ktoś miał już podobny przypadek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”