Pęknięta obudowa lusterka jak ją zdjąć ?.

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#16 Post autor: Flora »

Żartowałem, jestem zbyt leniwy, a w sieci jest tego sporo :lol:

Obrazek

Obudowę wyciąga się ku górze. Aby ją zwolnić trzeba obie "pętle" wepchnąć w stronę przodu samochodu. Ważna jest tu grubość narzędzia, którym się posługujesz, ponieważ im grubsze tym silniej będzie naciągało zaczepy i trudniej będzie je zsunąć. Po zwolnieniu jednego z drugim jest łatwiej.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#17 Post autor: opelmen »

Zdjęcie przedstawia obudowę lusterkaz ZA. Czy w ZB po lifcie jest tak samo?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#18 Post autor: Flora »

To obudowa lusterka ZB. Różnica między przed i po lifcie jest jedynie w wysokości. W ZA jest inny kształt.

wrc78

#19 Post autor: wrc78 »

witam, czy ktoś podpowie mi jak ułożone są mocowania obudowy lusterka w zafirze A 99rok,ewentualnie jakieś foto. problem bo w lewym lusterku są inaczej rozmieszczone mocowania i w prawym też są inaczej rozmieszczone, muszę zamówić oba i nie wiem jak szukać.Możliwe że poprzedni właściciel zmienił jedno całe lusterko i jest ono z innego już roku. Czy w zafira A wychodziły dwa rodzaje lusterek?

Skasowany użytkownik 6483

#20 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Obudowy lusterek wystepowały w dwóch wersjach, pierwsza była montowana w autach do 2002roku, po 2002 roku były wizualnie idelntyczne nakładki lusterek ale mocowania nie pasują, sa inaczej rozmieszczone. Na własnej skórze kiedys sie o tym przekonałem :)

poprostumario
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2019, 06:35
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI
Gender:

#21 Post autor: poprostumario »

Też chętnie się podepnę. W mojej ZA prawe jest urwane. Oberwany jest ten wewnętrzny trzpień na którym się lusterko obraca, natomiast obudowa i szkło i elektryka jest ok. Zastanawiam się czy jak kupię z demobilu jakieś lusterko to czy da się to poskładać tzn uchwyt do lusterka czyli to co przy karoserii plus moje lusterko z obudową....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”