[A] ZAFIRA 2003 poliftowy - pytanie odnośnie MIDa

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
mateuszjarosz7

#16 Post autor: mateuszjarosz7 »

Dzieki kolego świetny poradnik tylko tak jak pisałem wcześniej u mnie nie wychodzi z ECU pin 29 wiec sam go dołożyłem czy tak może być??. Wszystko mam zrobione jak w twoim poradniku zostało mi tylko przeprogramować pod silnik myślisz ze to rozwiąże problem ze spalaniem???

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#17 Post autor: Dziadek13 »

Przeprogramowanie nic nie pomoże musi być impuls z pinu 29.
Mamy te same silniki i ecu chyba też czyli pin 29 musi być chyba że źle liczysz lub nie ta wtyczka ecu on jest w tej dużej. Przecież sterownik musi dostać impulsy z ecu pin 29.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 11:17 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

mateuszjarosz7

#18 Post autor: mateuszjarosz7 »

Jutro rozbiorę jeszcze raz porobię zdjęcia bo mi sie wydaje ze tego pinu nie ma ale jutro dam znac co i jak.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#19 Post autor: Dziadek13 »

Mam taki ecu ty chyba też.
Obrazek
Obrazek

mateuszjarosz7

#20 Post autor: mateuszjarosz7 »

Witam. Problem rozwiązany zle liczyłem ja liczyłem piny w drugim rzędzie od lewej do prawej i tu był błąd podpiąłem się pod pin do Ecu z twojego zdjęcia i wszystko działa:-) dzięki. Mam jeszcze pytanie. Jakie powinno być spalanie na biegu jałowym??

Dziadek13 jak masz jakiś schemat jak podłączyć tempomat do naszego silnika to z chęcią się za to zabiorę ;-) Dziękuje za pomoc jesteś wielki;-)

I jeszcze jedno pytanie czy wiesz może jaki pin w liczniku odpowiada za palenie się poduszek?? i jak to zlikwidować??....
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 21:12 przez mateuszjarosz7, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#21 Post autor: Dziadek13 »

mateuszjarosz7 pisze:Jakie powinno być spalanie na biegu jałowym??
Każdy silnik ma inaczej ja zamontowałeś mida silnika np 101km to masz złe wskazania odczytaj jaki masz kod wsadu i podaj, a spalanie na jałowym biegu zależy od temperatury, od kąta wtrysku stanu pompy.
mateuszjarosz7 pisze: jaki pin w liczniku odpowiada za palenie się poduszek?? i jak to zlikwidować??...
Należy podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy poduszek która ma problem.
mateuszjarosz7 pisze:masz jakiś schemat jak podłączyć tempomat do naszego silnika to z chęcią się za to zabiorę
Musisz kupić manetke do tempomatu i ją zabudować i gotowe.
Pod obudową szukaj wtyczki tempomatu jak nie znajdziesz od góry to jest od dołu obudowy kierownicy teraz nie moge wstawić fotek jak bedzie jakiś luz to wstawie w tym poradniku sa fotki wtyku tempomatu popatrz.

mateuszjarosz7

#22 Post autor: mateuszjarosz7 »

Witam. Bylem na forum Vectry i szukałem programu jak pisales do przeprogramowania mida ale nie moglem znaleźć wiec napisałem do Usera ac12 żeby wysłał mi programik jeżeli może i narazie czekam;-). Moj mid po naciśnięciu dwóch przycisków wyświetla takie coś...
005 2
14972
co to oznacza??
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 18:44 przez mateuszjarosz7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#23 Post autor: Dziadek13 »

mateuszjarosz7 pisze:Moj mid po naciśnięciu dwóch przycisków wyświetla takie coś...
005 2
14972
Pierwsze wersja softu.
Drugi rozmiar opon.
Jaki mid masz 32 piny czy 26 piny ?.
Czy wyprowadziłeś sobie przewód diagnostyczny z mida pin 14 będzie z nim kontakt po pinie 8 w obdll, po ori pinie czyli 12 nie połączysz się z midem może przy pomocy techa ale koszty powalają.Ja ci w tym opisie pokazałem jak ja zrobiłem osobny kabelek bo nie chciało mnie się rozbierać tunelu żeby dobudować 8 pin diagnostyczny.No i możesz zmienić język na Polski.
Odbierz pw.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2016, 17:28 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

mateuszjarosz7

#24 Post autor: mateuszjarosz7 »

Dzieki :piwo: . Mam 32piny i zrobiłem dokładnie jak Ty pisałeś wypościłem sobie osobny kabelek z mid pin 14 :piwo:
Jeszcze raz dzięki z twoją pomocą to można wiele zdziałać :piwo:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, 12:31 przez mateuszjarosz7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#25 Post autor: Dziadek13 »

Możesz zgrać twój wsad z mida i mi go podesłać sprawdze bo mam wsady do x32 o nr 003-2 i 006.1 a ty masz 005 2 chce porównać ja mam wgrany 003-2 przy tym silniku.
Tempomat też będziesz robił ?.

mateuszjarosz7

#26 Post autor: mateuszjarosz7 »

Ok. Jak będę robił to zgram i Ci podeśle. Tak tempomat tez będę robił muszę poszukać tylko przełącznika w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#27 Post autor: Dziadek13 »

Jak byś nie miał wtyczki do tempomatu pod pokrywą kierunkowskazów to szukaj ją od dołu ja miałem ukrytą od dołu między kablami.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 lis 2016, 20:39 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

mateuszjarosz7

#28 Post autor: mateuszjarosz7 »

Wgrałem wsad od Ciebie i wszystko działa spalanie 0,8l/h średnie spalanie trochę wzrosło ale to chyba normalne jeszcze raz dzięki :piwo: Teraz jest pełen sukces taki jaki chciałem dzięki Twojej pomocy :piwo: . Dzisiaj przyszedł mi przełącznik do tempomatu który kosztował mnie 10zl :D wiec jutro będę montował jakbym czegoś nie wiedział to będę się odzywał :)

czesiek161
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2020, 19:18
Imię: Czesiek
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Zafira Y20DTH 2004
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#29 Post autor: czesiek161 »

Witam wszystkich,którzy tu zaglądają.Chciałbym odgrzać temat z MID-em.Chcę w swojej Zosi zmienić język na polski.Potrzebuje tylko programu,którym to można zdziałać,i
małej pomocy.Moja Zosia Y20DTH 101 kucyków 2004 r.
Może Dziadek 13 Mógłby pomóc w realizacji Moich zapędów.Pozdrawiam Wszystkich obecnych.

czesiek161
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2020, 19:18
Imię: Czesiek
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Zafira Y20DTH 2004
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#30 Post autor: czesiek161 »

Witam wszystkich.Mid ogarniety dzięki koledze ac12.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”