Trzpień rolety bagażnika

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Onemanband
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2016, 16:48
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:
Kontakt:

Trzpień rolety bagażnika

#1 Post autor: Onemanband »

Szukam trzpieni do półki, rolety bagażnika. Google zwróciło mi Allegro, ale tylko do Astry oraz Vectry. U mnie jeden bolec był oryginalny, drugi dorobiony przez poprzedniego właściciela. Podczas ostatniego weekendu rozkładałem dodatkowe fotele i demontowalem roletę. Dziś chciałem ją założyć i się okazało, że oryginalny trzpień zaginął w akcji. Nie wiem nawet jak był skonstruowany, jak montowany - na wcisk, wkręcany czy na zaczep (półobrót). Miałem długie wkręty do betonu z kołkami 10 lub 12 mm z sześciokątnym łbem płaskim. Śruba ok 10 cm długa. Spiłowałem z jednej strony na płasko ze 2 mm. Z drugiej strony zaokrągliłem kanty łba i ręcznie spiłowałem ostre krawędzie. W sumie dość przyjemne w dotyku i nie kaleczy plastiku. Wkręciłem w otwór do wyczuwalnego oporu. Nie chciałem użyć większej siły, bo raczej nie ma tam gwintu i pewnie gwint zaczął rzezać plastik. Średnica gniazda czopu jest sporo większa od średnicy śruby, więc estetyką nie grzeszy, ale na razie działa. Z chęcią jednak wymieniłbym trzpienie na oryginały. Może ktoś potrafi wskazać gdzie (i czy w ogóle) można nabyć takowe trzpienie. A może ktoś ma niepotrzebną (uszkodzoną) roletę z oryginalnymi bolcami, to proszę zamiast ją wyrzucać, wrzucić info pod postem. Będę wdzięczny...
Bez muzyki życie byłoby pomyłką

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »


Awatar użytkownika
Onemanband
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2016, 16:48
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Onemanband »

Dzięki. Wysłałem pytanie.
Bez muzyki życie byłoby pomyłką

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”