lifting zafiry A

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#121 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Ja się odniosę odnośnie kierunków i żarówek do polifta. Zamierzam kupić same klosze tylnych lamp na dwukolorowe z polifta (w moim guście ładniejsze) i mam pytanko czy płytka żarówek z przedlifta bez problemu podejdzie do samych kloszów poliftowych? Odnośnie żarówek pomarańczowych to od lat wiem, że są dwa modele z różnymi bolcami, a mianowicie z bolcami na przeciw siebie i z bolcami jako nóżki litery Y... to już nie problem tylko sprawdzę jakie są w mojej płytce z żarówkami i takie kupię. Problem już przechodziłem w 2000roku jak miałem malucha i zmieniałem przednie kierunki na te z eleganta i się dowiedziałem, że są 2 różne modele żarówek pomarańczowych. Dla mniej wtajemniczonych-pasują oba modele, ale te, które nie powinny pasować trzeba wcisnąć na siłę-odegnie się blaszka i będą działać tak samo jak oryginały, ale teraz kilka lat później uznaję sam, że to nie maluch i ma być tak, jak być powinno ;) proszę jednak o odpowiedź czy wystarczy kupić same klosze od polifta

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#122 Post autor: toka »

nie rób rzeźby :lanie:
kup używane i sobie przekładaj. Nie będziesz musiał ich kleić, a podejrzewam, że na takiej operacji mógłbyś zaoszczędzić 10zł za lampie.

Skasowany użytkownik 16629

#123 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

nie rób rzeźby
kup używane i sobie przekładaj. Nie będziesz musiał ich kleić, a podejrzewam, że na takiej operacji mógłbyś zaoszczędzić 10zł za lampie.
Nie chcę robić żadnej rzeźby i na siłę wciskać żarówek-pisałem, że wyciągnę płytkę z żarówkami i sprawdzę jakie kupić pomarańczowe, aby pasowały do aktualnej płytki. Chciałem tylko wiedzieć czy zakup samych kloszy (zamienników) z polifta nie stworzy problemu typu: nie pasuje mi płytka do świateł... chciałem wiedzieć czy nie ma problemu z montażem płytki z przedlifta z kloszem zamiennikiem z polifta. Oczywiście jeżeli ktoś temat przerabiał i może potwierdzić, że lepszy będzie używka oryginalna niż nowy zamiennik to przychylę się do drugiej opcji o ile znajdę nie porysowaną i nie połamaną używkę (zależy mi na b. dobrym stanie-aktualne moje są bardzo przejrzyste i czyściutkie i wolę pomarańcze zadbane niż za...bane biało-czerwone). Przepraszam, że źle wcześniej sprecyzowałem pytanie

Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#124 Post autor: norris_85 »

odświeżę kotleta bo jestem nieco skonfundowany... przeglądając pewien portal aukcyjny natrafiłem na ogłoszenie zatytułowane
osłona bagażnika tył prawa OPEL ZAFIRA A 2003r
oraz analogiczne drugie u tego samego sprzedawcy
osłona bagażnika tył lewa OPEL ZAFIRA A 2003r
gdzie wg zamieszczonych fotek osłona ta wygląda następująco:

prawa Obrazek lewa Obrazek

sa to jedyne ogłoszenia z takimi osłonami i dlatego zastanawia mnie czy rzeczywiście należą one do ZA '03 :?: u mnie w przedlifcie osłony te wyglądają następująco ( zdj zapożyczone):

prawa Obrazek lewa Obrazek

zatem kształtem jedne nijak mają się do drugich, ale może te osłony też są faktycznie różne w wersjach przed i poliftowych?

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#125 Post autor: miodzik »

norris_85 pisze:gdzie wg zamieszczonych fotek osłona ta wygląda następująco:
To mi nawet na Zafirę nie wygląda..

A tył mamy taki sam ;)
Przed liftowe wyglądają jak Twój tył i tak samo mój ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

przemo0440
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 09 lut 2013, 19:28
Lokalizacja: Świdnik [LSW]
Model:

#126 Post autor: przemo0440 »

Tak na pierwszy rzut oka nie wiem czy to nie jest przypadkiem citroen berlingo.
ZAFIRA A 2.2 Elegance
WSK M06B3 KOS 1985r. - 100% ORYGINAŁ

franc

#127 Post autor: franc »

łukasz ja mam zoche 2004 czyli po-lift i wygląda jak twój

Skasowany użytkownik 16629

#128 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, ale od początku. Auto idzie do lakierowania, lakiernik poprosił o zakup błotników używanych, ale zdrowych (zamiennik odpada). Znalazłem w okolicy zdrowe błotniczki, ale rocznik 2004 polift i nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie, że jakoś są inne. Co zauważyłem - w tych, które mam kupić, na dole listwy oraz na drzwiach na całej długości jest przetłoczenie tak jakby dodatkowa konserwacja była??? z tym sobie lakiernik poradzi zapewne. Druga sprawa, auto do rozbiórki ma lakierowane listwy i ładne znaczki z logo R (wersja NJoy chyba), znaczki chciałem od razu pożyczyć, ale wyglądają jakby były bardziej kwadratowe niż mój napis Selection, czy jest różnica w tych znaczkach na listwy między lift i przedlift? Logo bardzo ładne i rzadkie. Pytanie zasadnicze zatem się pojawia czy jest różnica między błotnikami przed i po lifcie, czy mocowania listw są takie same itp. Pytam, bo nie chcę wywalić kasy w błoto, dzięki wielkie za odpowiedzi

Skasowany użytkownik 6483

#129 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Być może natrafiłeś na wersję OPC-Line a ta bodajże ma dodatkowe oblistwowanie i stąd ta różnica. :) . Myslę jednak ,że kształt samego błotnika jest taki sam .

Skasowany użytkownik 16629

#130 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

No właśnie to nie jest OPC, tylko polift z lakierowanymi listwami. Dzisiaj po południu jadę po błotniki, wczoraj tam byłem, ale zapomnieli zdemontować, więc na osłodę zakupiłem światła tylne z polifta. Co prawda prawe jest trochę porysowane, ale myślę, że dzisiaj uda mi się je podmienić z tym, który jest na aucie. Ciekawostka mnie się przytrafiła przy okazji - lakiernik podpowiedział, aby sprawdzić przeciwmgielne, bo przecież w swojej Zosi mam tylko z lewej, więc angol może mieć tylko po prawej i się zdziwiłem, bo w angolu są dwa przeciwmgielne! Co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło - podpiąłem na szybko światła w bagażniku i oba przeciwmgielne świecą, więc instalacja jest pociągnięta do prawej lampy :) teraz zaczyna mi chodzić po głowie, aby zdublować światełka stopu :)

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#131 Post autor: Aliass »

a ja wczoraj sie zastanawialem dokladnie nad tym samym.... prawe swiatlo z angola zamontowac i zdublowac swiatla stopu .. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#132 Post autor: chabretti »

karollolo88 pisze:Witam pytanie mam czy do zafiry a przed liftem pasuje przedni grill i tylne lampy od polifta? Z gory dzieki za info

Pasuje kolego :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, 21:00 przez chabretti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtowca
Zafiromaniak
Posty: 1212
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:37
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bestwina koło B-B
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#133 Post autor: wojtowca »

Jak najbardziej będzie pasować, wszystko jest to samo.
Obrazek
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził
z oczami utkwionymi w niebo.
Bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić."

Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#134 Post autor: tomzam »

Tylko lampy muszą być kompletne razem z wkładami na żarówki bo w polifcie jest żółta żarówka - kostki pasują

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#135 Post autor: Mat86radom »

tomzam pisze:Tylko lampy muszą być kompletne razem z wkładami na żarówki bo w polifcie jest żółta żarówka - kostki pasują
Nie muszą :>, mam w swojej polifty, sam zakładałem a wkłady mam ze starych lamp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”