Tapicerka drzwi i podłogowa - jak zdemontować bez problemów?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#16 Post autor: scaniairizar »

mattai, napisałem Ci w temacie o oringach nagrzewnicy - ot dla potomnych, zeby wiedzieli z czym sie to gryzie. ;)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#17 Post autor: Mattai »

Podziekowal :-) Ja myslalem ze tamten watek umarl :-)
Dziadostwo koszmarne gryzie w rece , klei sie, slizga, do tego po odparowaniu zabiera sie do karoserii.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

boogoo

#18 Post autor: boogoo »

Niestety ciężko będzie.Zacznij od położenia ręcznika papierowego pod dywan i zmieniaj jak nasiąknie, do stanu,kiedy będziesz wyjmował suchy papier.A potem chemia ostatecznie-a nawet pewnie zrezygnujesz....

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#19 Post autor: Mattai »

Szmay bawelniane juz leza, zeby zebrac plywajacy nadmiar. Dzisiaj jeszcze sprawdze ostatecznei czy nie ma wyciekow uzupelnie woda zeby nie zniekszac pH tego choerstwa, i w wekened zaczynam akcje, jak sie depcze po tej piance ladnie sie wylewa z niej woda, wiec troszke przyspiesze proces odwadniania, mysle ze wyjme tapicerke i pojezdze troszke bez zeby auto wyschlo i przy okazji sprawdze dla pewnosci , zeby znow takiego bagna nie miec.
Niby ten plyn zawiera inchibitory i takie tam, ale pewnie niewiele wiec wole na zimne dmuchac.... co za kretyn wymyslil takie mocowanie tej lornetki...
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

boogoo

#20 Post autor: boogoo »

mattai, szmaty bawełniane nie są aż tak higroskopijne jak ręczniki papierowe.Serio spróbuj,a będziesz zadowolony.Tak sobie wywabisz cały płyn,a reszta może doschnąc na słońcu....

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#21 Post autor: Mattai »

Masz na mysli demontaz tapicerki z wewnatrz? Czy na sloncu to masz na mysli auto na sloncu...
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

boogoo

#22 Post autor: boogoo »

Włóż pod dywaniki papier i potrzymaj go kilka dni.

sebas111
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 05 wrz 2009, 14:32
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#23 Post autor: sebas111 »

mattai spróbuj wysypać na podłogę żwir dla kotów,kupisz go w każdym sklepie zoologicznym. bardzo dobrze chłonie wodę i wilgoć a do tego pochłania brzydkie zapachy. stosowałem to w innym aucie i pomogło.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#24 Post autor: Mattai »

Wyciagnalem tapicerke ...niestety wygluszenia nie dalo rady... za duzo mocowan i przeszkod.
gabka nasiaknieta makabrycznie. Na razie jezdze bez wykladziny.... robia sie male kolka wodne... nie wiem ile to jeszcze bedziew wylazic...

Pelza po wszystkim..
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 12:54 przez Mattai, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Woytas

#25 Post autor: Woytas »

sebas111 pisze:spróbuj wysypać na podłogę żwir dla kotów
również to polecam, bardzo dobrze wyciaga wilgoć z tapicery :P

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#26 Post autor: Mattai »

Przetestuje, kupie jutro woreczek i zaaplikuje, co prawda bedzie problem wytrzepac z gabki...ale wole piasek niz pelzajace paskudztwo
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

bondzo001

#27 Post autor: bondzo001 »

Dorzucę parę fotek z demontażu tapicerki tylnych drzwi:

1.należy zdjąć osłonę z głośniczka, popielniczkę, sterowanie szyby, tam są schowane wkręty.

http://yfrog.com/jnbon1j

2.w środku według strzałki należy nacisnąć zatrzask (foto na 3), oraz wkręt w tym uchwycie.

http://yfrog.com/5ubon2aj

3.zatrzask uchwytu.

http://yfrog.com/b8bon3j

4.wkręt pod sterowaniem szyby.

http://yfrog.com/4zbon5j

5.dół tapicerki 3x wkręt.

http://yfrog.com/2pbon7j

6.uchwyt tapicerki 2x wkręt.

http://yfrog.com/59bon8qj

7.do tego parę zatrzasków, i całość trzeba z siłą do góry ciągnąc. :D
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, 16:59 przez bondzo001, łącznie zmieniany 1 raz.

Serek

#28 Post autor: Serek »

I jak pomogło ??

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#29 Post autor: Mattai »

Nie za bardzo...nadal to siedzi ...malo tego ze to jest mokre, to po wysuszeniu gornego pokrycia ...jest tluste...3 razy mylem vanishem... spod nadal susze - czytaj walcze zeby nie zaplesnialo...
Powoli splywa na sam dol tego wygluszenia, ale jest to bardziej mozolne niz rozebranie calego opla i zlozenie go ponownie.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

14021973

#30 Post autor: 14021973 »

Witam, dzisiaj próbowałem zdjąć tapicerkę tylnych drzwi. Znalazłem trzy śruby na dolnej stronie drzwi, potem próbowałem na różne sposoby znaleźć sposób na zdjęcie tapicerki i nie dałem rady...Nie chciałem za mocno ciągnąć bo pewnie pourywałbym jakieś zaczepy.

Czy jest jakiś "nieinwazyjny" sposób zdjęcia tej tapicerki ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”